Новий підхід НАЗК до відбору та перевірок декларацій

Новий підхід НАЗК до відбору та перевірок декларацій

Укрінформ
21 грудня, 13:00 -  брифінг на тему: «Новий підхід НАЗК до відбору та перевірок декларацій».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Артем Ситник - заступник голови НАЗК; Юлія Кулікова - керівниця Управління проведення повних перевірок НАЗК.

Чому це цікаво?

Ухвалений Верховною Радою України Закон № 3384-ІХ відновив обов'язкове декларування і повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції їх перевіряти. Терміни подання декларацій за три роки (2021-2023) наклалися в часі так, що до кінця  першого кварталу 2024 року до Реєстру декларацій буде подано близько 2,5 млн декларацій. 

Задача НАЗК  – сконцентрувати увагу на тих деклараціях, які містять ознаки незаконного збагачення, необґрунтованих активів, недекларування активів тощо. Саме тому команда НАЗК розробила та впроваджує кардинально новий підхід до відбору декларацій для перевірки та самих перевірок. Він дозволить перевірити максимальну кількість поданих декларацій, оптимізувати процес проведення перевірок та підвищити ефективність проведених повних перевірок декларацій.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація ЗМІ: https://forms.gle/4reMbLyNp542dmQe9.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали: 

Ситник: Усі декларації пройдуть автоматичну перевірку

Усі декларації, подані в період декларування, пройдуть автоматичну перевірку.

Про це на брифінгу в медіацентрі Україна – Укрінформ заявив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

“На сьогоднішній день, якщо ми говоримо про новий підхід, всі декларації, які будуть подані під час кампанії декларування, будуть охоплені увагою НАЗК і фактично всі декларації будуть оцінені в першу чергу через призму автоматичної перевірки”, - заявив Ситник.

За його словами, це означає, що “фактично всі декларації піддаються автоматичній повній перевірці з використанням антикорупційних продуктів”.

“Декларація проходить декілька етапів перевірок: тобто це звірка з реєстрами і базами даних, і встановлення відповідності або невідповідності даних декларацій із даними цих реєстрів. Потім декларація оцінюється на предмет наявності необґрунтованих активів, а саме - вона проходить випробовування формулою незаконного збагачення. І якщо розбіжностей немає, якщо ознак необґрунтованих активів немає, то ця декларація вважається такою, що пройшла автоматичну перевірку”, - пояснив Ситник.

Водночас він наголосив, що “це не означає, що ця декларація пройшла повну перевірку, в тому розумінні, як визначає повну перевірку закон, але ця декларація фактично має мінімальний коефіцієнт ризику”.

Після того, зауважив він, якщо декларація пройшла автоматичну перевірку, то декларант у своєму електронному кабінеті отримає відповідне повідомлення.

“Наші прогнози, що із того мільйона декларацій, які ми очікуємо за одну кампанію декларування, приблизно третина декларацій пройде цю автоматичну перевірку і третина декларантів отримає повідомлення у свій електронний кабінет, що декларація пройшла автоматизовану перевірку”, - сказав заступник голови НАЗК.

Декларації, які не пройшли автоматизовану перевірку, зауважив він, потраплять до рейтингу показників ризику декларацій та щодо них буде здійснена повна перевірка уповноваженою особою.

“Хотілося б ще зазначити, що проходження автоматичної перевірки не означає, що НАЗК не зможе повернутися до цієї декларації і не зможе провести по ній повну перевірку. Може бути, що з’явиться інформація від компетентних органів інших країн чи правоохоронних органів, чи журналістів, про те, що наприклад, у декларація пройшла формулу збагачення, але при цьому у декларанта є майно за кордоном, яке не враховане в декларації і вартість якого очевидно перевищує його доходи. І мова йде вже про необґрунтовані доходи. Тоді ми до цієї декларації повертаємося, навіть не зважаючи на те, що вона пройшла автоматизовану перевірку. Ця декларація може пройти повну перевірку з відповідним реагуванням”, - розповів заступник голови НАЗК.

Він наголосив, що “автоматизована перевірка не рівнозначна проведенню повної перевірки”.

Як повідомлялося, ухвалений Верховною Радою України Закон № 3384-ІХ відновив обов'язкове декларування і повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції їх перевіряти.

Терміни подання декларацій за три роки (2021-2023) наклалися в часі так, що до кінця першого кварталу 2024 року до Реєстру декларацій буде подано близько 2,5 млн декларацій.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-