Декларування відновлено. Що далі?

Декларування відновлено. Що далі?

Укрінформ
12 жовтня, 11.00  - брифінг на тему: «Декларування відновлено. Що далі?».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Артем Ситник - заступник голови НАЗК; Юлія Кулікова - керівниця Управління проведення повних перевірок НАЗК.

 Теми для обговорення:

  • Основні положення Закону України № 3384-ІХ про відновлення декларування та як вони вплинуть на декларантів;
  • Терміни кампаній декларування;
  • Порядок подачі виправленої декларації (поданої під час війни);
  • Відкриття публічного доступу до Реєстру декларацій з урахуванням безпекових аспектів;
  • Нові інструменти від НАЗК для спрощення процедури заповнення декларації.

Формат заходу – офлайн (Зала 1)

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Форма для реєстрації: https://forms.gle/2u9kUD4NNFdrrYhV8

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

У НАЗК назвали категорії осіб, обов'язок подачі декларацій для яких відтермінований

Вже напрацьовано перелік категорій осіб, подачу декларацій до Єдиного державного реєстру декларацій для яких відтерміновано.

Його оприлюднив заступник голови НАЗК Артем Ситник на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Є категорії осіб, до яких відтерміновано обов'язок подачі декларацій. Це військовослужбовці ЗСУ, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку, Управління державної охорони та інших військових формувань, поліцейських особливого призначення, які залучені до ведення бойових дій. Також це особи, на яких поширюються вимоги ст. 52-1 закону про запобігання корупції, а це ті особи, які проходять службу на умовах державної таємниці і розкриття даних про яких зашкодить здійсненню ними цієї служби”, - сказав Ситник.

За його словами, це також особи, які для здійснення повноважень перебувають у зоні проведення активних бойових дій, перебувають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, це особи, які є полоненими та інтернованими. Ті, хто перебуває на лікуванні й реабілітації після поранення або контузії у зв'язку із несенням військової служби і виконанням повноважень, а також члени сімей всіх цих названих категорій осіб.

“Тобто усі ці особи, яких я перерахував, обов'язок подачі декларацій для них відтермінований і це обов'язково настає не пізніше 90 календарних днів після зміни умов, які надають таке право - тобто право не подавати декларації. Це або закінчення воєнного стану, або звільнення з цієї служби”, - додав заступник голови НАЗК.

Він уточнив, що вилучення наявних декларацій таких людей з реєстру відбувається за поданням керівників військових формувань. Подання має бути направлене у Нацагентство в електронній формі, тоді НАЗК вилучає ці декларації із публічної частини реєстру і на момент відкриття реєстру декларацій цих даних у публічній частині вже не буде.

“Відповідальність за вірогідність даних, які будуть зазначені у такому поданні, покладається на керівників, які будуть його підписувати, а НАЗК як орган виконавчої влади, який імплементує цей закон, буде ці подання розглядати і вилучати відповідні декларації з публічної частини реєстру”, - додав Ситник.

Керівниця управління проведення повних перевірок НАЗК Юлія Кулікова нагадала декларантам про те, що Закону України № 3384-ІХ про відновлення декларування містить певні зміни у частині того, яку інформацію треба вносити.

“Вже не потрібно буде вносити відомості про номери рахунків. Попри те, що сама форма буде змінена трохи пізніше, оскільки у нас є строк на приведення у відповідність нормативно-правових актів до вимог цього закону. Кожен декларант, який захоче подати декларації сьогодні-завтра і на майбутнє, до зміни самої форми технічно зможе подати декларації без таких даних. І ми зараз працюємо над тим, щоб адаптувати чинну форму до нових вимог”, - сказала вона.

Крім того, декларант, члени сім'ї якого проживають за кордоном, можуть не зазначати повну адресу місця проживання - треба тільки країну та регіон.

Національне агентство з питань запобігання корупції має відкрити доступ до Єдиного державного реєстру декларацій не пізніше 60 днів з дня набрання чинності підписаного Президентом Закону “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану”.

“Закон нас зобов'язує привести усі наші нормативні документи у відповідність до цього закону. На це дається місяць. Звичайно, ми не будемо місяць чекати, ми проєкти цих документів вже розробили, погодили із зацікавленими органами. Найважливіший документ, який, сподіваюся, буде найближчим часом, затверджений головою НАЗК та заюстований Міністерством юстиції, це порядок вилучення декларацій із публічної частини декларації, якщо оприлюднення цієї декларації носить певні ризики для декларанта”, - резюмував Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 10 жовтня підписав закон про відновлення е-декларування під час воєнного стану, повторно ухвалений Верховною Радою із його пропозиціями.

Заяву про внесення змін у декларації за 2021 та 2022 рр. можна подати лише протягом 14 днів — НАЗК

Службовці, які мають бажання внести зміни у декларації за 2021 та 2022 роки, відсьогодні протягом 14 днів можуть звернутися з відповідною заявою до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це повідомив заступник голови НАЗК Артем Ситник на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Закон (про відновлення е-декларування - ред.) дає можливість внести зміни у декларації. Така можливість буде доступна протягом 14 діб з моменту набрання чинності законом. Тобто, всі особи, які добровільно подавали декларації за 2021 та 2022 роки, будуть мати можливість звернутися до НАЗК із відповідною заявою про надання можливості внести зміни... Через 14 днів така опція вже не буде доступна”, - сказав Ситник.

Він наголосив, що така опція буде доступна лише раз і повторно внести зміни вже буде неможливо.

Своєю чергою очільниця управління проведення повних перевірок НАЗК Юлія Кулікова зауважила, що звернення має бути лише у письмовій формі, не в електронній: “Щоб ми могли побачити такі повідомлення, оскільки строк дуже обмежений. Починається він відсьогодні і завершується 25 жовтня. Це має бути письмове повідомлення із зазначенням дати декларації”.

Водночас вона наголосила, що декларації, подані до початку повномасштабного вторгнення, тобто до 24 лютого 2022 року, не можуть бути виправлені: "Тільки ті, які подані після 24 лютого".

Загалом є три кампанії декларування: за 2021, 2022 та 2023 роки. Надати дані про свої статки за 2021 та 2022 роки необхідно до 31 січня 2023 року, за цей рік — до 31 березня 2024-го. “Це дві дуже важливі дати, які є відправними точками для того, щоб зрозуміти, коли виникає обов'язок подати декларації та за який період”, - підкреслив заступник голови НАЗК.

За його даними, вже близько 700 тисяч службовців подали декларації за 2021 та 2022 рік. “На нашу думку, це свідчить про доброчесність та бажання все ж таки здійснювати державну службу прозоро”, - зауважив Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 10 жовтня підписав закон про відновлення е-декларування під час воєнного стану, повторно ухвалений Верховною Радою з його пропозиціями.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-