Водопілля в Україні: які наслідки та ситуація сьогодні?

Водопілля в Україні: які наслідки та ситуація сьогодні?

Укрінформ
27 квітня, 14:00 - брифінг на тему: «Водопілля в Україні: які наслідки та ситуація сьогодні?».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Ілля Перевозчиков - начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру; Олександр Хорунжий - пресофіцер ДСНС України.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

 На Дніпрі спостерігається спад весняного водопілля – Укргідрометцентр

На Дніпрі наразі спостерігається спад весняного водопілля, але утримується його пропуск каскадом Дніпровських водосховищ.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС України Ілля Перевозчиков.

«Станом на ранок ми спостерігаємо наступну ситуацію: на річці Дніпро ми спостерігаємо спад весняного водопілля, але утримується його пропуск каскадом Дніпровських водосховищ. Тому у зв’язку з цим у Черкаській області оголошений червоний рівень небезпеки (найвищий), де ймовірне підтоплення заплавних та понижених територій і з негативними наслідками масового характеру», - заявив він.

Представник Укргідрометцентру уточнив, що також помаранчевий рівень небезпеки (ІІ) був оголошений у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях.

Перевозчиков сказав, що зараз вони спостерігають розвиток паводка на річках Карпатського регіону, тобто, це - річки Закарпаття та басейн Дністра.

«Також можна зазначити, що весняне водопілля, точніше його пропуск, викликав підвищення рівнів води у акваторіях водосховищ у межах Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської області. І є імовірними підтоплення. Тож через це навіть у Херсонській області вже оголошений помаранчевий рівень», - уточнив він.

Зі свого боку пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий поінформував щодо підтоплення сільськогосподарських угідь, що це найбільше стосується Кам’ян-Каширського і Ковальського районів Волинської області і Сарненського та Варатського районів Рівненської області.

Окремо речник рятувальної служби зазначив, що ДСНС постійно моніторить ситуацію щодо водопілля, зокрема - за допомогою БПЛА. Відповідно, на місцях працюють мобільно-оперативні групи - там, де найбільш складна ситуація. За його словами, це стосується, зокрема, Чернігівщини і Черкащини.

«У нас відкачано води тільки за добу понад 2 тисячі кубометрів, а загалом з початку робіт ми відкачали понад 56 тисяч кубометрів води і допомагали (відкачувати воду – ред.) людям з їхніх присадибних ділянок і будинків. Доставлено понад 6 тисяч кілограмів продуктів харчування і перевезено десь приблизно 4100 людей через водні перешкоди», - заявив він.

Хорунжий уточнив, що рятувальники евакуювали загалом з будинків 27 людей.

«Загалом з початку робіт залучалося 1430 рятувальників та 655 одиниць техніки. Тобто, ми готові до будь-якого розвитку ситуації і постійно знаходимося у взаємодії з Гідрометцентром», - зазначив речник ДСНС.

Як повідомлялося, за даними ДСНС, в Україні станом на ранок четверга залишаються підтопленими 704 дворогосподарства і 98 будинків.

Підвищення рівня води в Дніпрі у Києві спричинене технологічною роботою ГЕС - Укргідрометцентр

У столиці наразі фіксується зростання рівня води, але це спричинено технологічною роботою Київської ГЕС. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ заявив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС України Ілля Перевозчиков.

«Щодо Києва, то ми станом на сьогодні фіксуємо зростання рівня води. Але це викликано технологічною роботою Київської ГЕС, тому киянам і мешканцям столиці, а також – Київської області, не варто нервувати з цього приводу», - уточнив він.

За словами Перевозчикова, пік весняного водопілля на Дніпрі вище Києва пройшов 17 квітня, тому зараз щодо того, що стосується Дніпра, спостерігається на ділянках природного стоку стабільний спад.

Як повідомлялося, у КМВА заявили, що третій день поспіль рівень води в річках столиці зростає: за цей період вона піднялася на 26 см.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-