ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?

ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?

Укрінформ
28 травня, 14:00 - міжнародний круглий стіл на тему: «ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?»

Організатор: Міжнародний центр протидії російській пропаганді (МЦПРП).

Учасники: Сергій Кривонос - генерал майор ЗСУ; Мирослав Гай - заступник голови Ради резервістів ЗСУ, журналіст, громадський діяч; Елліна Шнурко-Табакова - голова правління ГО Рада інформбезпеки та кіберзахисту; Павло Клімкін - екс-міністр закордонних справ України; Костянтин Машовець - координатор проєкту «Інформаційний спротив»; Юрій Лапаєв - заступник головного редактора журналу "Український тиждень"; Гаррі Табах - каперанг ВМС США у відставці; Стасис Каушиніс - директор Фонду сприяння захисту громадян (Литва); Алвідас Медалінскас - політолог, колишній голова Комітету із закордонних справ Сейму Литви (Литва).

Модератор: Юрій Кочевенко - директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді.

Коротко. У червні 2021 року в Брюсселі відбудеться саміт НАТО, на якому одним із питань мало бути надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ). Останнім часом чимало політиків та експертів переконливо стверджували про необхідність надання такого статусу нашій державі, особливо зважаючи на агресію РФ та скупчення її військ поблизу кордонів з Україною. Водночас спостерігається зміна риторики деяких представників блоку НАТО в бік того, щоб не надавати ПДЧ Україні під час саміту в червні. Можливо, це пов’язано з російським впливом, як офіційним, так і неофіційним, гібридним.

Більш виважену та відповідальну позицію займають самі військові Альянсу. Вони неодноразово заявляли, що ЗСУ є флагманом щодо впровадження стандартів НАТО, і саме вони є структурою, готовність якої відповідає критеріям Альянсу. Ця теза також підтверджується успішністю проведення спільних заходів бойової підготовки, навчань в Україні і на території інших країн. Минулого тижня відбулося засідання воєнного комітету НАТО в форматі з Україною. На цей захід було запрошено Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака. Український воєначальник закликав країни блоку сформувати системний та консолідований підхід до нейтралізації російського впливу та загроз.

Особливості ситуації навколо отримання ПДЧ Україною зумовили необхідність обговорити це питання в експертному колі.

Питання до розгляду:

Чи готова Україна в червні отримати ПДЧ і які існують перепони?

Яке значення для України має ПДЧ, зважаючи на геополітичну ситуацію в світі?

Гальмуються чи впроваджуються реформи сектору безпеки та оборони України?

Що дає ПДЧ для сектору безпеки та оборони?

Як відбувається інформаційна агресія РФ? Яким чином вона застосовує пропаганду та методи «брязкання зброєю». Наскільки це перешкоджає отриманню Україною статусу ПДЧ?

Кому вигідніше отримання ПДЧ Україною - самій Україні чи блоку НАТО задля демонстрації трансатлантичного єднання?

Довідково. Міжнародний центр протидії російській пропаганді - це неурядова організація, метою якої є об'єднання міжнародних зусиль з протидії кремлівській інформаційній агресії.

Команду Центру складають фахівці з комунікацій, психології, соціології та кібербезпеки, дипломати, журналісти, добровольці з України, Грузії, Литви, Латвії, Польщі, Білорусі та інших країн.

Акредитація представників ЗМІ: editor.vib@gmail.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна паралельно з рухом до НАТО має прагнути статусу стратегічного партнера США поза Альянсом - Кривонос

Україні не варто розраховувати на позитивне вирішення питання щодо надання Плану дій щодо членства в НАТО під час саміту Альянсу влітку, але необхідно прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза НАТО.

Україні не варто розраховувати на позитивне вирішення питання щодо отримання Плану дій щодо членства в НАТО під час Саміту Альянсу влітку цього року. Разом з тим, Україні необхідно прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза НАТО.

Про це під час міжнародного круглого столу в Укрінформі на тему: «ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?» заявив генерал-майор ЗСУ, колишній заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

«У черві питання про надання нам Плану щодо членства в НАТО не буде вирішено. І за рахунок використання агентів впливу. Росія наростила (свої позиції – ред.) і я думаю, що декілька країн будуть проти», - сказав Кривонос.

На його думку, Росія має успіхи із лобіювання своїх інтересів в різних країнах щодо стримування Альянсу в наданні ПДЧ для України.

Водночас він вважає, що паралельно з рухом до Альянсу Україна повинна прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза НАТО.

«Те, що ми можемо більш-менш реалізувати, – це стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами поза членством НАТО», - зазначив Кривонос.

Зараз головне, додав ексзаступник секретаря РНБО, щоб завищені очікування щодо отримання ПДЧ не призвели до інформаційної паніки про «зраду» та про покинуту Україну.

Учасники круглого столу водночас відзначили, що змін у військовій сфері України недостатньо для повноправного членства в НАТО.

Координатор проєкту «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець своєю чергою звернув увагу, що Кремль часто просуває наратив про начебто обіцянки НАТО не «розширюватись на Схід».

«В певній частині західного істеблішменту, який визначає політику західних країн, Кремлю вдалося сформувати таку думку, що цей аргумент має певний реальний ґрунт під собою. Насправді це чергова неприкрита кремлівська брехня та профанація… Ніхто ніколи ні в самому Альянсі, ні в кожній з його країн окремо не обіцяв Російській Федерації не розширюватись на Схід. Це факт», - зазначив Машовець.

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін відзначив, що агресивна поведінка Росії на кордоні з Україною останнім часом була спрямована на те, аби залякати Європу. Крім того, за його словами, на закритих конференціях Росія відкрито заявляє про свої наміри знищити Україну як державу у разі, якщо вона отримає членство в НАТО або ПДЧ.

«Є фундаментальні проблеми просування нашого політичного статусу в контексті ПДЧ, членства в НАТО. Росія каже: якщо Україна піде в НАТО, ми ідемо в історію, коли ми знищуємо Україну. Так вони кажуть на всіх закритих конференціях, це відомий факт», - розповів Клімкін.

Він також заявив, що Україна на сьогодні не переконала США та Європу, що зможе зробити свій внесок в питання посилення безпеки в світі. Водночас для України членство в Альянсі цілком можливе, вважає ексміністр.

«Я реально особисто вірю в те, що членство в НАТО – це шлях для України, він можливий. Для того, щоб його пройти, потрібна абсолютно нова якість як наших зусиль, так і політичної волі. Плюс потрібна зміна ментальності і культури і в країні, і в Збройних силах. Ми не зможемо виконати весь політичний блок без того, щоб принципово змінити наше ставлення до того, як готуватися до членства в НАТО», - заявив Клімкін, додавши, що Україні насправді зараз потрібна безпекова угода зі Сполученими Штатами на період до вступу в НАТО.

«В угоді має бути зазначено, що ми можемо робити з озброєнням, що можемо купувати, що спільно виробляти, які процедури контролю, хто буде з нами працювати, яким чином американські підрозділи тут будуть розміщуватись тощо. Над цим потрібно працювати. Сполучені Штати хоча б говорити про це готові. Ніхто нас «зливати» і залишати не буде, але без того, щоб ми пішли вперед, теж ніхто допомагати не буде», - заявив Клімкін.

Як повідомлялося, під час Бухарестського саміту 2008 року лідери держав та урядів країн НАТО ухвалили політичне рішення, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, і етапом на цьому шляху має стати надання ПДЧ.

Україна висловлювала сподівання на отримання ПДЧ під час на саміту НАТО, який має відбутися у Брюсселі 14 червня. Однак віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за результатами візиту до Брюсселя 20 травня констатувала, що «цьогорічний саміт НАТО - це не той саміт, де буде прийнято рішення про ПДЧ».

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-