Бути журналістом – не злочин. Владислав Єсипенко – новий політв’язень у Криму

Бути журналістом – не злочин. Владислав Єсипенко – новий політв’язень у Криму

Укрінформ
19 березня, 12.30 - пресконференція на тему: «Бути журналістом – не злочин. Владислав Єсипенко – новий політв’язень у Криму» 

Організатор: ГО «Кримська правозахисна група».

Учасники: Катерина Єсипенко - дружина незаконно затриманого у Криму Владислава Єсипенка; Микола Семена - кримський журналіст, оглядач Радіо Свобода, проект Крим.Реалії, колишній переслідуваний у Криму журналіст; Тарас Ібрагімов - позаштатний кореспондент Радіо Свобода, проект Крим.Реалії та журналіст UA Крим: Суспільне; Аліна Смутко - фоторепортерка, раніше працювала у проекті Крим.Реалії, Радіо Свобода.

Модератор: Ольга Скрипник - голова правління Кримської правозахисної групи.

Запитання для спікерів надсилати на e-mail: crimeahrg@gmail.com

Акредитація представників ЗМІ – anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

ФСБ оголосила заарештованого в Криму журналіста Єсипенка шпигуном - правозахисники

Заарештованого в тимчасово окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка звинуватили в шпигунстві на користь спецслужб України. Правозахисники не виключають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

Про це в Укрінформі на брифінгу "Бути журналістом - не злочин" повідомила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає кореспондент агентства.

"Перше звинувачення, яке йому оголосили публічно, це зберігання зброї, але зараз уже відомо, що закидають ще й шпигунство, розвідувальну діяльність на користь спецслужб України", - сказала Скрипник.

За її словами, подібні звинувачення - стандартна практика, коли журналістська та громадська діяльність трактується ФСБ, як шпіонаж або розвідувальна діяльність, і людей незаконно позбавляють свободи.

Вона повідомила, що є підтвердження від головного офісу Радіо Свобода і проєкту "Крим.Реаліі" про те, що Єсипенко був позаштатним журналістом, висвітлював соціальні проблеми Криму і під час допиту в ФСБ він не спростовував цей факт.

Як розповіла правозахисниця, вчора підконтрольні Кремлю ЗМІ опублікували так зване інтерв'ю, а по суті - постановочний допит, що проводив чоловік, який представився журналістом на прізвище Крючков.

"Сюжет починається зі слів, що американський підрозділ "Радіо Свобода" замовив Владиславу Єсипенку сюжети проти Російської Федерації, що говорить про політичні підстави переслідування журналіста. Все інтерв'ю, по суті, про те, що Владислав займався суто журналістською діяльністю - знімав відео і передавав до редакції, а пропагандистський журналіст називає це шпигунською діяльністю", - зазначила Скрипник.

На її думку, відносно Єсипенка застосовуються незаконні методи слідства, зокрема, до нього двічі не допустили адвокатів, з якими його родина уклала договори.

"По суті, його ховають, щоб він не отримав правового захисту, що також свідчить про політичний характер "справи Єсипенка", - підкреслила правозахисниця.

Вона зазначила, що адвокат журналіста за призначенням Віолетта Сінеглазова не перший раз виступає на стороні слідства в політично мотивованих справах, коли її підзахисним висувають шпигунство або співпрацю з СБУ.

"Вона завжди представляє інтереси не людини, а слідства. Вона, по суті, тисне на людину, щоб він зізнався в тому, що хоче ФСБ", - сказала Скрипник.

Керівник КПГ не виключає, що ФСБ використовує до Єсипенка не тільки психологічний, а й фізичний тиск.

"Не виключено, що до нього застосовуються тортури. В опублікованому відео є моменти, які вказують на те, що на нього тиснуть не тільки психологічно, а й фізично. Це можуть бути тортури, використання препаратів і так зване катування безсонням, коли людина не спить кілька ночей, і її потім змушують говорити те, що від неї хоче почути слідство", - зазначила правозахисниця.

Як повідомлялося, 10 березня в окупованому Криму співробітники ФСБ РФ затримали мешканку Алушти Єлизавету Павленко і уродженця Кривого Рогу Владислава Єсипенка, які напередодні брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка. Згодом жінку відпустили, а Єсипенка відвезли в невідомому напрямку. 12 березня стало відомо, що "суд" у Сімферополі ухвалив рішення взяти журналіста під варту на 2 місяці, до 11 травня.

Українцю інкримінували ч.1. ст. 223-1 КК РФ (незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї), а також незаконне виготовлення боєприпасів.

15 березня дружина Єсипенка Катерина повідомила, що незалежний адвокат Еміль Курбедінов не зміг потрапити до її чоловіка. За її словами, слідчий заявив, що Владислав нібито підписав відмову від його послуг. Аналогічна ситуація була після того, як потрапити до Єсипенка намагався адвокат Олексій Ладин.

Пізніше стало відомо, що затриманий ФСБ "український агент" Єсипенко виявився журналістом-фрілансером Радіо Свобода (проєкт "Крим. Реалії"). 

Дружина заарештованого у Криму журналіста Єсипенка заявила, що побоюється за життя чоловіка

Дружина заарештованого в окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка Катерина побоюється за життя і здоров'я свого чоловіка. В опублікованому напередодні відео з його участю вона побачила сліди побоїв на його обличчі.

Про це Катерина Єсипенко заявила на брифінгу в Укрінформі.

«Я хочу заявити ще раз, що я побоююся за життя і здоров'я свого чоловіка, тим більше, після вчорашнього відео. Це відео - черговий доказ побоїв, тортур і знущань над людиною. Це підтверджує і недопуск до чоловіка двох незалежних адвокатів», - сказала Катерина.

За її словами, на відео з її чоловіком неозброєним оком видно побої на обличчі та шиї. Крім того, незважаючи на те, що вона відправила йому посилку з одягом, на нього наділи чужий одяг, під яким намагалися щось приховати.

«Форма тіла візуально була пропорційною, тобто я припускаю що під одягом у нього щось було - чи то пристрій, то чи корсет», - припустила жінка.

Крім того, вона повідомила, що 16 березня, після публікації повідомлення ФСБ про пред'явлених українцеві звинувачень, і на шостий день затримання Владислава, від нього був дивний телефонний дзвінок.

За її словами, голос чоловіка був рівним без емоцій і спочатку вона його навіть не впізнала.

«Я його запитала, били тебе, він сказав, що не може відповісти. На питання, чи знаєш ти, що адвокат Сінеглазова призначена від окупаційної влади, він сказав, що знає, сказав, що відмовився від Курбедінова. Я спробувала обуритися, що він пов'язує нам руки цим. Але він дав однозначну і тверду відповідь, що іншого адвоката не буде», - розповіла Катерина.

За її словами, чоловік також сказав, що вона з дитиною може приїхати до нього в СІЗО Сімферополя.

«Сказав, що слідчий ФСБ Власов дозволив побачення з дитиною, можна приїхати в СІЗО. Приїжджайте, слідчий дозволив, чому б не використати цю можливість, поки вона є», - переказала Катерина слова чоловіка.

Жінка зізналася, що вона сприйняла цю розмову як шифр і розцінила як попередження не їхати в Крим, «тому що наш тато - це справжній приклад чоловічої честі і ніколи не підставить свою сім'ю».

Катерина назвала незаконним затримання та арешт свого чоловіка в окупованому Криму, звідки вони виїхали в 2015 році, і звернулася по допомогу «до всіх, хто може допомогти наблизити день визволення журналіста Владислава Єсипенка».

Як повідомлялося, 10 березня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали, а потім заарештували уродженця Кривого Рогу Владислава Єсипенка. Напередодні разом з іншими кримчанами він брав участь в акції, приуроченій до дня народження Тараса Шевченка. 12 березня українцеві інкримінували ч.1 ст. 223 КК РФ (незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї), а також незаконне виготовлення боєприпасів.

Пізніше стало відомо, що затриманий українець виявився журналістом-фрілансером Радіо Свобода (проект «Крим.Реаліі»). ФСБ висунула йому звинувачення в «шпигунстві на користь спецслужб України».

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-