Чого  очікують трудові колективи шахт і профспілкова спільнота?

Чого очікують трудові колективи шахт і профспілкова спільнота?

Укрінформ
6 червня 11:00 - Чого очікують трудові колективи шахт і профспілкова спільнота?

Організатор: Незалежна профспілка гірників України.

Спікери: Михайло Волинець - голова Незалежної профспілки гірників України; Микола Волинко - голова Незалежної профспілки гірників Донбасу; представники трудових колективів шахт Львівсько-Волинського басейну; Павло Голота - гірничий майстер, шахта "Степова" ДП "Львіввугілля", член НПГУ; Ігор Яриш - керівник підприємства «Екопромтех».

Підсумкові матеріали:

Шахтарі з Селидового обурені відсутністю держфінансування і мають намір перекривати кордон з Польщею - НПГУ

Шахтарі з міста Селидове Донецької області обурені відсутністю коштів з державного бюджету на оснащення лав шахт.

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець під час прес-конференції в Укрінформі у четвер, 6 червня.

«Шахтарі з Селидового надзвичайно обурені, у 2018 році керівництво Міністерства енергетики і вугільної промисловості України виділило кошти з бюджету на оснащення лав. Але тоді міністр вже в жовтні забрав гроші назад, це було більше 133 млн гривень. В цьому році у березні було виділено 504 мільйони 500 тисяч гривень на оснащення трьох лав на шахті «Україна», на шахті «Росія», на шахті «1/3 «Новогродівська»», - повідомив Волинець.

Він також додав, що Міністерство енергетики відкликало гроші з казначейського рахунку «Селидіввугілля». «Вчора міністр (міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик - ред.) своїм наказом відкликав ці гроші з казначейського рахунку «Селидіввугілля», тому лави не заряджаються», - наголосив Волинець.

Також Волинець звернув увагу на проблему невиплати заробітної плати на державних шахтах.

«На добу в Україні видобувається 98 тисяч тонн гірничих мас, які треба привести до відповідної концентрації, і тоді це буде готовий вугільний продукт. Із цих 98 тисяч тонн за минулу добу державні шахти видали на поверхню всього 13 тисяч тонн, а інші приватні шахти видали 85 тисяч тонн. Це яскравий приклад, як державне грабують, як доводять до стану банкрутства державні шахти, як знущаються над людьми. І на приватних шахтах немає заборгованості, вища зарплата, а тут низька заробітна плата», - сказав Волинець.

За його словами, активісти Незалежної профспілки гірників України виступають проти корупційних схем та утисків на шахтах.

«Наші активісти, які в регіонах, зараз не приїхали, але вони будуть з мітингувальниками і в Києві, і з понеділка збираються перекривати кордон з Польщею, щоб привернути увагу лідерів країн Європейського Союзу до корупційних явищ, до невиплати зарплати, до неконтрольованої міграції з України у зв’язку зі зростанням тарифів для населення, їх пограбуванням і так далі», - повідомив він.

Як зауважив Волинець, патріотично налаштовані громадяни при підтримці шахтарів висловили своє обурення під будівлею ДП «Львіввугілля» на Львівщині 5 червня цього року.

«Вчора навколо підприємства вугільної промисловості «Львіввугілля» у Львівській області патріотично налаштовані громадяни України за підтримки шахтарів, профспілок взяли у кільце будівлю ДП «Львіввугілля». Вони здійснили такий вчинок для того, щоб не допустити на підприємство маріонеток влади», - пояснив Волинець.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-