Верховний Суд відхилив скаргу на призначення Богдана главою АП

Верховний Суд відхилив скаргу на призначення Богдана главою АП

Укрінформ
Велика Палата Верховного Суду відхилила апеляційну скаргу у справі про визнання протиправним і скасування Указу Президента України від 21 травня 2019 року № 304/2019 "Про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України".

Текст постанови оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

"Оскільки суд першої інстанції, постановляючи оскаржувану ухвалу, не допустив порушень норм процесуального права, а наведені скаржницею доводи не спростовують викладених у судовому рішенні висновків, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення", - йдеться в постанові.

Нагадаємо, у своїй позовній заяві позивач просив визнати протиправним і таким, що підлягає скасуванню, Указ про призначення Андрія Богдана. На думку позивача, це призначення суперечило пункту 5 частини першої та пункту 1 частини другої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII "Про очищення влади", оскільки на Богдана розповсюджується заборона обіймати посаду голови Адміністрації Президента України.

Читайте також: Верховний суд відмовився розглядати позов про призначення Богдана главою АП

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив із того, що Указ є актом індивідуальної дії. Право на оскарження індивідуального акта суб`єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується. Адміністративним судом не розглядаються справи з відновлення законності та правопорядку у публічних правовідносинах.

29 травня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду також постановив, що справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Читайте також: Верховний суд отримав два позови щодо призначення Богдана главою АП

Не погодившись із таким судовим рішенням, скаржник подала до Великої Палати Верховного Суду апеляційну скаргу, в якій просила скасувати ухвалу Касаційного адміністративного суду від 29 травня 2019 року, а справу направити для продовження розгляду по суті до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

6 серпня 2019 року Велика Палата Верховного Суду відкрила апеляційне провадження і призначила справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження без виклику її учасників на 18 вересня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-