У МОЗ спростували російський фейк про дефіцит ліків: Це частина ворожої ІПСО

У МОЗ спростували російський фейк про дефіцит ліків: Це частина ворожої ІПСО

Укрінформ
Інформація про дефіцит ліків в аптеках є фейком і частиною ворожої ІПСО.

Про це йдеться в заяві Міністерства охорони здоров'я, оприлюдненій на сайті відомства, передає Укрінформ.

За інформацією МОЗ України, громадянам на електронні скриньки масово розсилають фейкові листи про дефіцит ліків в аптеках та закликають замість ліків з доведеною ефективністю використовувати народні засоби. У повідомленнях, які надіслані начебто від МОЗ, йдеться про те, що дефіцит ліків виник на тлі відмови України від лікарських засобів, вироблених на території РФ чи Білорусі, а також через ускладнену логістику.

"МОЗ заявляє, що дана інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО. Наразі в аптечних мережах немає дефіциту жодної групи препаратів. Пацієнти мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Усі ліки постачаються до аптек як від українських, так і від іноземних фармкомпаній (звісно, за винятком країн-агресорів — Росії та Білорусі). Також дефіциту ліків немає у медичних закладах. У кожній лікарні сформовано резерв медикаментів, який необхідний для якісного та безоплатного лікування пацієнтів", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що ще у 2022 році в Україні заборонили обіг ліків, вироблених у Росії та Білорусі.

Читайте також: Чи не перебільшені чутки про чергове підвищення вартості ліків?

З початку повномасштабної війни МОЗ здійснює невідкладні заходи для забезпечення громадян всіма необхідними лікарськими засобами. Українські фармвиробники продовжують працювати. Також до України постачаються ліки провідних світових виробників. Дефіциту чи потенційного дефіциту лікарських засобів — немає.

Також українці мають змогу отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою у рамках програми «Доступні ліки». Наразі до програми входять 515 торгових назв лікарських засобів та медвиробів.

У МОЗ закликали використовувати лікарські засоби із доказовою ефективністю, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Жодні «народні засоби» не замінять повноцінне лікування та недостатньо вивчені з точки зору безпеки та ефективності, наголошують у міністерстві.

Про всі важливі зміни Міністерство охорони здоров'я повідомляє на офіційному сайті Міністерства, а також сторінках у Фейсбук і Телеграм.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-