Щоб досягти 100% обліку газу, необхідно ще 5 мільйонів лічильників - експерт

Щоб досягти 100% обліку газу, необхідно ще 5 мільйонів лічильників - експерт

Укрінформ
В Україні, щоб досягти 100% обліку, необхідно ще близько 5 млн індивідуальних газових лічильників. Однак із сучасними темпами встановлення приладів обліку для цього знадобиться ще 16-17 років.

Про це розповіла представник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва в інтерв'ю "Громадському радіо".

"Щоб досягти 100-відсоткового обліку, нам потрібно близько 5 мільйонів газових індивідуальних лічильників. Коли в нас буде 100-відсотковий індивідуальний облік, обов’язково треба буде встановлювати прибудинкові газові лічильники для контролю витрат газу. Для того, щоб запобігати аварійному стану внутрішньо-будинкових мереж", - розповіла експерт.

Водночас в Україні є всього 4 виробники лічильників.

"За даними НКРЕКП, в рік встановлюється близько 300 000 лічильників на газ. Якщо нам потрібно 5 мільйонів лічильників, то такими темпами ми встановлюватимемо їх щонайменше 16-17 років. Кожна країна, яка б хотіла це зробити за 1-2 роки, розуміє, що треба збільшити потужності. Для того, щоб виробляти десь мільйон, треба було б залучити іноземних інвесторів. Але створити підприємства треба у нас — так, щоб 80% комплектуючих виготовлялося всередині країни", - додала Яковлєва.

Що стосується теплових лічильників, на початку 2017 року уряд констатував, що у нас 51-відсоткова забезпеченість - тобто, не вистачає ще половини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-