SPF-креми, презервативи та респіратори: Супрун сказала, що може захистити від раку

SPF-креми, презервативи та респіратори: Супрун сказала, що може захистити від раку

Укрінформ
Рак — це не психосоматична хвороба, тому її не можуть зумовити негативні думки або образи на інших людей.

Про це у Facebook написала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Днями у брошурі, яку видає популярна мережа лабораторій, вийшов матеріал психологині Тетяни Дугельної. Вона стверджує, що причина онкозахворювань — образи. Мовляв, існує така собі “програма самознищення тих, хто не зміг навчитися полюбити себе”. Тетяна впевнена, що нібито ті, хто починають любити себе, “перезапускають своє здоров’я та зцілюються на різних етапах онкозахворювань”, - написала Супрун.

Вона зазначила, що твердження про психосоматику онкозахворювань не мають жодних наукових обґрунтувань.

"Рак — це не психосоматична хвороба. До того ж, тема раку — одна з найбільш досліджуваних у світі. На жаль, це не заважає поширенню величезної кількості інформаційного сміття, фейків і псевдопорад щодо причин розвитку та методів лікування раку. Рак — це ціла група хвороб. Науково доведено, що він виникає через мутацію або дію вірусу. Одна чи кілька клітин починають безконтрольно ділитися. Пухлина збільшується і метастазує — поширюється в інші частини тіла. Існує понад 200 типів раку, кожен з яких має свої механізми розвитку, клінічну картину, потребує окремої терапії, і, на жаль, по-своєму вбиває", - йдеться у пості.

За словами Супрун, жодні емоції не можуть зумовити розвиток онкологічних хвороб.

"Причина у молекулярних механізмах та імовірностях. Стан людини до захворювання і під час терапії дійсно має вплив на імунну систему. Але це не причина раку. Людина, що постійно переживає хронічний стрес чи депресивний розлад, через дію гормону кортизолу і запальні процеси може мати ослаблення однієї з протипухлинних ланок імунітету. Водночас вона “мало піклується про себе” через той самий депресивний розлад, брак грошей чи порушення або брак сну. Звісно, психологічно виснажена людина більш схильна ображатися. Але образи не викликають рак, а любов до себе йому не запобігає. Важливо не плутати поняття і причинно-наслідкові зв’язки. Хоча, безумовно, абсолютно всім важливо дбати про своє психологічне здоров’я", - додала Супрун.

За її словами, на ймовірність розвитку раку можуть впливати спосіб життя та спадковість.

"У наших клітинах постійно відбуваються та здебільшого виправляються мутації, а клітини, що почали аномально виглядати і поводитись (ділитися, кріпитися до інших клітин) — знищує імунна система. Та подекуди мутації зачіпають гени, що визначають поділ клітин і її взаємодію з іншими клітинами, і не виправляються, а патруль з боку імунної системи їх оминає. Так виникає рак. Це дуже спрощене пояснення. Тобто рак — це питання ймовірності, статистичного шансу, а не закономірної спеціальної програми нашого організму. Саме тому, коли ми говоримо про спосіб життя і вплив довкілля, ми кажемо “збільшує ймовірність раку”, а не “викликає рак”", - наголосила очільниця МОЗ.

Вона зауважила, що підстав говорити про вплив думок, образ на появу раку немає — наукові дослідження не виявили причинно-наслідкового зв’язку.

"Твердження про те, що пацієнти з онкозахворюваннями нібито самі винні у своїх хворобах, бо недостатньо себе любили і мали образи — це з тієї ж категорії, що й звинувачення жертв насильства в тому, що вони самі спровокували насильника. Зневага до проблеми може спричинити у пацієнтів ще сильнішу депресію та зневіру тоді, коли вони потребують підтримки. Онкохворим потрібно надавати психологічну допомогу, заважати розвитку депресії та тривожності, що часто супроводжують рак, і жодним чином не плекати в них почуття провини", - наголосила Супрун.

Читайте також: Супрун vs “бояришник”: виробники аптечних настоянок платитимуть акциз

Вона вкотре закликала відповідально ставитися до споживання інформації, довіряти лише перевіреним ресурсам, формувати свій пул джерел з дійсно якісного контенту. "Щодо всіх питань, що стосуються здоров’я — варто консультуватися з лікарем. Сподіваюсь, що лабораторії та інші заклади в медичній сфері будуть більш відповідально ставитися до підбору контенту у своєму виданні, як вони і пообіцяли. А пацієнти матимуть доступ до науково обґрунтованих методів лікування. Не покладайтеся на свій настрій як індикатор фізичного здоров'я. Знижуйте ризик раку завдяки діям: користуйтеся сонцезахисними кремами, презервативами, респіраторами, їжте збалансовану просту їжу, пильнуйте вагу і не куріть, регулярно відвідуйте гінеколога чи уролога", - закликала Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-