В український порт під наглядом літаків НАТО зайшли три іноземні судна - Forbes

В український порт під наглядом літаків НАТО зайшли три іноземні судна - Forbes

Укрінформ
До одного з українських зернових терміналів у дельті Дунаю 30 липня прибули три вантажні судна, що належать грецькій, ізраїльській та турецько-грузинській компаніям.

Про це повідомляє Forbes, передає Укрінформ.

Як зазначається, це перше прибуття іноземних суден до українських портів після відмови Росії від продовження "зернової угоди".

За даними Forbes, грецьке та ізраїльське судна пройшли в напрямку порту "Ізмаїл" через Босфор, а турецько-грузинське судно – з північної Туреччини. Вони йшли з увімкненими транспондерами, не приховуючи свого курсу.

Повідомляється, що за переходом суден спостерігали чотири розвідувальні літаки НАТО: патрульний літак ВМС США P-8, військовий Challenger із радаром сканування поверхні, безпілотник RQ-4 ВПС США та літак раннього попередження E-3 від НАТО.

Жоден із них не мав на борту зброї, але на чергуванні в Румунії перебували винищувачі НАТО, зокрема італійські Eurofighter і румунські F-16.

Читайте також: Київ і Загреб домовилися про використання хорватських портів для експорту українського зерна

«Повідомлення, що три цивільні судна безперешкодно дійшли до України, може свідчити про те, що Росія або не бажає або нездатна проводити обшуки кораблів на цей момент», – цитує видання коментар Інституту вивчення війни (ISW).

Як повідомляв Укрінформ, Росія 17 липня оголосила про припинення угоди з Туреччиною та ООН щодо Чорноморської зернової ініціативи. Після цього Міноборони РФ оголосило, що розглядатиме судна, які йдуть в українські порти, як військові цілі.

Після виходу з Чорноморської зернової ініціативи Росія вчинила серію воєнних злочинів, обстрілявши українські портові міста та зернові склади. За даними МЗС України, за дев'ять днів держава-агресор знищила 180 тисяч тонн зернових, 26 обʼєктів портової інфраструктури та п'ять цивільних суден.

Міжнародна морська організація (ІМО) закликала Росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити погрози торговельному судноплавству в Чорному морі.

В ООН наголошують, що через припинення участі РФ в Чорноморській ініціативі та загрози судноплавству зростають ціни на продовольство по всьому світу, посилюючи енергетичну та фінансову кризи.

Фото: U.S. NAVY

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-