Єрмак – західним партнерам: Україні потрібні високоточні ракети і дрони, чекаємо на MLRS

Єрмак – західним партнерам: Україні потрібні високоточні ракети і дрони, чекаємо на MLRS

Укрінформ
Усе надане Україні озброєння має оборонне призначення, однак українцям для захисту від загарбників досі недостатньо важкої зброї.

Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час виступу в аналітичному центрі Atlantic Council, повідомляє Укрінформ.

«Ми щиро дякуємо за лендліз. Ваша зброя рятує сьогодні, кожної хвилини, кожної секунди, тисячі життів. Не лише наших солдатів, а й цивільних людей. Тому що для російських терористів, які називають себе військовими, мирні мешканці – це також абсолютно легітимні цілі. Як і об’єкти інфраструктури. А це означає, що будь-яка зброя для України – це оборонна зброя. І нашим союзникам і в Америці, і у Європі, і деінде це добре відомо», - зазначив Єрмак.

Водночас він наголосив, що Україні досі бракує важкого озброєння.

Читайте також: Зброя перемоги: система APKWS з високоточними ракетами Hydra 70

«Нам ще потрібні високоточні ракети, нам потрібні дрони, системи протиповітряної оборони, боєприпаси та багато іншого. І дуже важливо, ми ще досі чекаємо на MLRS (ракетні системи залпового вогню - ред.). Я це слово вивчив, як і багато українців, на все життя. Ми ще їх чекаємо», - сказав очільник ОП.

За його словами, на першому, критичному етапі війни українці надто багато часу втратили на перемовини й погодження постачань, на пошуки цього озброєння, а тим часом люди голіруч зупиняли танки.

Читайте також: Зеленський закликав G7 надати Україні системи залпового вогню та іншу необхідну зброю

Тепер же, коли є шанс на повне визволення України від агресора, тим паче не можна затягувати, підкреслив Єрмак.

«У нас із росією надто різні потенціали. Тому визвольна війна України, війна за свободу, не має перетворитися на війну до останнього українця. Адже на цьому вона не скінчиться. У разі успіху кремлівський гурток історичної реконструкції продовжить будувати свою імперію. Україна стоїть між нею та вільним світом. Вона захищає не лише себе», - пояснив керівник ОП.

Читайте також: російські військові з жахом очікують на нові поставки іноземної зброї Україні – СБУ

Як повідомлялося, президент США Джо Байден 9 травня затвердив Закон S. 3522 про лендліз та захист демократії в Україні – 2022, який дасть змогу задіяти програму прискореної допомоги нашій країні.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-