Уряд Фінляндії вніс до парламенту законопроєкт про вступ до НАТО

Уряд Фінляндії вніс до парламенту законопроєкт про вступ до НАТО

Укрінформ
Уряд Фінляндії 5 грудня вніс до парламенту пропозицію щодо вступу країни в НАТО.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті МЗС країни.

Зазначається, що за проєктом презентації було отримано близько 1,6 тисячі думок.

Фінляндія може приєднатися до Північноатлантичного договору та стати членом НАТО, коли всі країни-члени НАТО ратифікують приєднання Фінляндії. Наразі 28 із 30 країн-членів НАТО ратифікували приєднання Фінляндії. Ратифікація Туреччиною та Угорщиною все ще очікується.

Законодавчо парламент може розглянути пропозицію уряду до того, як усі країни-члени НАТО ратифікують протокол про вступ Фінляндії. Після того як парламент розгляне пропозицію, президент республіки ухвалить рішення про вступ Фінляндії в НАТО.

Читайте також: Фінляндія та Швеція у питанні вступу до НАТО не виконали частину вимог Туреччини — Чавушоглу

Як повідомлялося, Фінляндія та Швеція 18 травня офіційно подали заявку на вступ у НАТО, щоб посилити свою безпеку на тлі вторгнення росії в Україну. Для вступу всі 30 членів НАТО повинні схвалити це розширення. Туреччина на зустрічі послів НАТО заблокувала процес опрацювання цих заявок, пояснивши свою позицію питаннями безпеки, зокрема, підтримкою в країнах курдських організацій, які Туреччина вважає терористичними. При цьому в Анкарі заявляють, що загалом не проти вступу Швеції та Фінляндії в НАТО.

Глави держав та урядів НАТО під час Мадридського саміту 28-30 червня 2022 року погодили історичне рішення запросити до членства Фінляндію та Швецію. Обидві країни протягом тривалого часу дотримувалися нейтрального статусу та вирішили приєднатися до Північноатлантичного Альянсу після початку війни росії проти України.

Також у Мадриді було підписано тристоронній Меморандум про співробітництво у боротьбі з тероризмом між Туреччиною, Фінляндією та Швецією, що відкрило шлях для запрошення обох північних країн до членства в НАТО.

Під час підсумкової пресконференції у Мадриді президент Туреччини Ердоган заявив, що передумовою ратифікації Туреччиною протоколу про входження Фінляндії і Швеції в НАТО буде екстрадиція осіб, що підозрюються у тероризмі.

На початку листопада на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Стамбулі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Швеція і Фінляндія виконали вимоги, які Туреччина висунула для їхнього вступу в НАТО, і настав час вітати їх в Альянсі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-