Ймовірність того, що Сущенка перевели в Лефортово, велика — захисник

Ймовірність того, що Сущенка перевели в Лефортово, велика — захисник

Укрінформ
Ймовірність того, що незаконно засуджений у РФ журналіст Укрінформу Роман Сущенко був етапований до московського СІЗО "Лефортово", велика, але надати точні дані з цього приводу його захисник Марк Фейгін зможе лише у четвер вранці.

Про це Фейгін повідомив кореспонденту агентства.

"Ймовірність етапування Романа Сущенка в "Лефортово" велика. Ми зараз займаємося з'ясуванням цього питання. Однак підтвердити (або спростувати) дану інформацію напевно я зможу лише завтра вранці", - сказав Фейгін.

Захисник планує особисто відвідати Сущенка в "Лефортово" (якщо той там). Але, як нагадує Фейгін, в цьому СІЗО існують великі проблеми з проходом адвокатів до своїх підзахисних. У зв'язку з чим існує система попереднього жеребкування. До того ж до кінця тижня залишилося лише два робочих дні, при цьому в п'ятницю - "короткий день".

Читайте також: У Лефортово прийняли передачі для Сущенка, Сизоновича і Панова

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні російська правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила, що адміністрація московського слідчого ізолятора "Лефортово" прийняла передачі для трьох українських політв'язнів: Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгенія Панова.

Раніше вона повідомляла, що адміністрація "Лефортово" прийняла передачі для інших п'яти українських політв'язнів: Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба і Миколи Карпюка.

Різні джерела у РФ повідомляють, що дані факти можуть свідчити про майбутній масштабний обмін ув'язненими між Росією і Україною.

Прямого підтвердження від адміністрації СІЗО "Лефортово" про знаходження у них згаданих українських політв'язнів немає.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних норм затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою з Парижа, де працював останні 6 років. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним".

Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (м. Кірово-Чепецьк, с. Утробіно).

У колонії Сущенко знаходиться в так званому безпечному місці, щоб уникнути можливих конфліктів та інцидентів з іншими ув'язненими. Його утримання там 5 серпня 2019 року було продовжено на три місяці.

На початку серпня захисник Сущенка Марк Фейгін заявив, що його підзахисний підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-