Фейгін: Отримання дозволу на відвідування Сущенка - важливий прецедент

Фейгін: Отримання дозволу на відвідування Сущенка - важливий прецедент

Укрінформ
Громадський захисник незаконно засудженого в Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенко Марк Фейгін заявив про важливість прецеденту – отримання ним від керівництва ІЧ-11 офіційного підтвердження, що він може відвідувати свого підзахисного в колонії.

Про це Фейгін розповів Укрінформу.

"Отримав офіційний папір від начальника ІЧ-11 Віктора Масалітіна про те, що я можу відвідувати свого підзахисного Романа Сущенко. Маючи раніше проблеми з відвідуванням, я спеціально наполягав на цьому. І на мій погляд, одержання цього документа є важливим прецедентом, на який можуть посилатися інші особи, зацікавлені у відвідуванні українських політв'язнів в Росії", – сказав Фейгін.

Читайте також: Фейгін отримав офіційне підтвердження, що може відвідувати Сущенка

За його словами, він неодноразово стикався з тим, що когось не допускали до українських політв'язнів. Проте у відповідному російському законі йдеться про безумовне право допуску «осіб, що надають юридичні послуги». При цьому важливо, що в законі не йдеться про громадянство цих осіб.

«Повторюся, що отримання зазначеного документа - важливий прецедент. Але з іншого боку, в даному випадку нічого не можна гарантувати, оскільки за останні кілька років російське правосуддя ще більше деградувало. І в цих умовах не можна очікувати сурового виконання закону. Але пробувати використовувати цю можливість потрібно», - вважає юрист.

Читайте також: Дружина і донька Сущенка отримали право на тривале побачення з ним

Як повідомлялося, раніше Фейгін стикався з тим, що його не пускали до підзахисного в колонії. Вперше він зміг відвідати його лише 20 грудня.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, в порушення міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років засудження в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним".

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенко до місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що журналіста етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробино).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-