Тіньовий ринок праці в Україні через мобілізацію зріс до 4 мільйонів людей - експерт

Тіньовий ринок праці в Україні через мобілізацію зріс до 4 мільйонів людей - експерт

Укрінформ
За останні півтора року з офіційного ринку праці в України звільнилися приблизно 1,5 млн працівників через необхідність ставати на військовий облік, тому державі треба знайти золоту середину щодо мобілізації.

Про це сказав президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко в ефірі Українського радіо, передає Укрінформ.

«Люди не хочуть офіційно працевлаштовуватися. По одній простій причині. Вони знають, що офіційне працевлаштування військовозобов'язаних – це зразу облік. І це перша причина переходу економіки в тінь. За нашими даними, приблизно 1,5 мільйона людей за останні півтора року просто звільнилися з офіційного ринку праці», - зазначив він.

За словами, Мірошниченка, ці люди не виїхали, вони перейшли в іншу категорію, вони не ухилянти, але вони уникають офіційного обліку. «І на всю цю категорію треба посилити заходи», - заявив експерт.

Він вважає, що в Україні дуже мало говорять про тіньовий ринок праці. «За різними оцінками, у нас до 4 мільйонів і навіть більше – тіньовий ринок праці. Я читав останні дані, там (на тіньовому ринку - ред.) близько 3 мільйонів чоловіків. От туди треба зусилля держави направляти, а не йти по найлегшому варіанту. Підприємство "біле", нормально працює, платить податки, давайте будемо тут шукати працівників для мобілізації», - зазначив Мірошниченко.

Читайте також: Ринок праці під час війни: які зміни потрібні

Він підкреслив, що в основі бронювання має бути збереження підприємства.

«Це найголовніше. Це те, що говорять і Президент, і Прем'єр. Він ще про одну цікаву цифру сказав. Що на одного нашого воїна мінімум 8 працівників повинні працювати в економіці. А подивіться скільки всього в нас зараз офіційно працевлаштовано в Україні. Всього-на-всього 10 мільйонів, які повинні забезпечити мільйон людей, які перебувають у Збройних силах. І в нас ще є 10,8 млн пенсіонерів, яких теж треба утримувати за рахунок тієї ж економіки. А ще 2,7 мільйона людей з інвалідністю є. Тобто це велика проблема, яку треба збалансувати. Я думаю, що буде дискусія і під час ухвалення закону про мобілізацію. А потім вже буде нормативний акт уряду стосовно бронювання», - сказав експерт.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (№10449).

Народні депутати подали до другого читання проєкту закону 4195 поправок.

Фото з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-