Україна залучатиме країни НАТО до гуманітарного розмінування

Україна залучатиме країни НАТО до гуманітарного розмінування

Укрінформ
Україна співпрацюватиме з країнами НАТО у питанні гуманітарного розмінування територій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки за підсумками виступу першого віцепрем’єр-міністра України - міністра економіки України Юлії Свириденко під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів. 

Серед ключових питань, які обговорювались в ході засідання – функціонування української економіки в умовах війни та економічне відновлення країни. 

«Співпраця з НАТО щодо посилення спроможностей України з гуманітарного розмінування може включати такі напрями, як інформування щодо наявності в країнах НАТО виробників спеціальної техніки для розмінування та їх можливостей, пошук потенційних донорів, навчання українських саперів, обмін досвідом з відповідними центрами передового досвіду НАТО та інші», - зазначила Свириденко.

Фото: Мінекономіки
Фото: Мінекономіки
Читайте також: Канада передала українським рятувальникам костюми для розмінування

Представники держав-членів НАТО запевнили у незмінній підтримці України та готовності надавати необхідну нашій країна допомогу для перемоги та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

У Мінекономіки нагадують, що потенційно забруднена територія складає 174 тис. га, на якій проживають понад 15 млн людей та 6,1 млн осіб знаходяться безпосередньо в зоні ризику. Першочерговим завданням є нетехнічне обстеження (НТО), тобто збір інформації про забруднення території, для цього потрібні спеціалісти та засоби збору і аналізу інформації. 

Читайте також: Україна хоче долучити Хорватію до гуманітарного розмінування - Свириденко

За світовими практиками після НТО тільки від 8-18% території потребують очищення та розмінування. Швидке очищення земель вимагає використання людського ресурсу, спеціальної техніки – сканерів, дронів, аналізу супутникових даних тощо. Наразі Уряд веде переговори з міжнародними партнерами з точки зору залучення їхнього досвіду з протимінної діяльності в Україні, виходу на глобальний ринок техніки з розмінування та залучення іноземних операторів з розмінування в Україну.

Як повідомляв Укрінформ, Україна потребує найшвидшого розмінування територій для посилення своєї ролі у продовольчій безпеці світу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-