ДБР передало до суду справу прикордонника із Закарпаття, який був шпигуном та втік до Росії

ДБР передало до суду справу прикордонника із Закарпаття, який був шпигуном та втік до Росії

Укрінформ
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування і передало до суду справу російського агента - керівника групи кіберзахисту відділення зв’язку одного з прикордонних підрозділів у Закарпатській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ДБР.

«Після зради та втечі він дав велике інтерв’ю одному з російських видань, де розповів, що підривною діяльністю проти України займався з 2014 року, ще під час служби на Луганщині. Чоловік надавав терористам з так званої «ЛНР» інформацію про розміщення підрозділів збройних сил України», - ідеться у повідомленні.

З початком повномасштабного вторгнення РФ чоловік почав активніше співпрацювати з російським ФСБ. Правоохоронець служив у прикордонних підрозділах у Лисичанську, й отримана від нього інформація нібито допомагала ворогу завдавати точних ударів по позиціях Збройних сил України.

Отримавши поранення і пройшовши реабілітацію, він скористався можливістю перевестися на Закарпаття та у червні 2022 очолив групу кіберзахисту відділення зв’язку прикордонного підрозділу.

Читайте також: Голову і секретаря міськради на Дніпропетровщині затримали на хабарі

«Зрадник вихвалявся, що на цій посаді він продовжував передавати дані російським спецслужбам. А коли дізнався, що його збираються перевіряти, повідомив про це своїм кураторам з Кремля. За їхньою вказівкою у складі групи ухилянтів він незаконно перетнув кордон з Угорщиною, надалі вилетів у Стамбул, а вже звідти - до Москви», - зазначили в ДБР.

Фігурант повідомив, що його родина вже отримала російське громадянство, і він нібито планує оселитися на Далекому Сході, де йому пропонують роботу та житло.

Колишнього військового обвинувачують у державній зраді, дезертирстві та привласненні військового майна (ч. 1,2 ст. 111, ч. 4 ст. 408, ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України).

Читайте також: ДБР викрило багатомільйонну схему поборів з експортерів «зернового коридору»

Санкції статей передбачають ув’язнення на строк від 15 років до довічного позбавлення волі.

Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті до 10 років ув’язнення засудили колаборанта з Херсона за співпрацю з російською владою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-