РФ має проблеми з примусовою паспортизацією на всіх тимчасово окупованих територіях - Юсов

РФ має проблеми з примусовою паспортизацією на всіх тимчасово окупованих територіях - Юсов

Укрінформ
Закриті звіти російських силовиків засвідчують, що Кремль має великі проблеми з насильницькою паспортизацією українців на всіх тимчасово окупованих територіях.

Про це під час брифінгу на тему «Ситуація на тимчасово окупованих територіях у 2023 році та виклики 2024 року» в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив представник ГУР Андрій Юсов.

«Закриті звіти передають так звані російські силовики на окупованих територіях в центр. Це структури, які відповідають за репресивну політику, незадовільний стан підготовки, невиконання тих завдань, які кремлівський режим ставить перед окупаційними адміністраціями в контексті підготовки до цього фарсу, який вони називають президентські вибори. Мова йде, зокрема, про провал паспортизації, попри шалений тиск, попри репресії, попри те, що під російську паспортизацію буквально заганяють різноманітними інструментами - прямим тиском, прямими репресіями, а також прямими заходами через неможливість влаштуватись на роботу, отримати різноманітні довідки, переоформити майно, авто чи землю. Тим не менше, не дивлячись на всі ці заходи, паспортизація, рівень її незадовільний, він не покриває ті поставлені задачі на всіх тимчасово окупованих територіях включно із навіть територією ОРДЛО, яка довший період знаходиться під окупацією», - зазначив Юсов.

За його словами, Кремль не задоволений цими результатами і проводить часткову ротацію й звільнення з посад людей, які відповідають за ці процеси. Силовики й окупаційні адміністрації звітують про незадоволеність місцевого населення підготовкою окупантів до зимового періоду, незадовільним станом ЖКГ, а також фіксують зростаючі проукраїнські настрої, відзначив Юсов. У цьому зв’язку в закритих звітах загарбники фіксують зростання руху опору на окупованих територіях та просять Кремль збільшити кількість представників Росгвардії на ТОТ.

«Попри великий контингент окупаційної армії на окупованих територіях, загарбники просять збільшити кількість Росгвардії, кількість представників ФСБ і спецслужб для контролю місцевого населення і звітують нагору, що наявний контингент, а там лише Росгвардії понад 35 тис., не рахуючи спецслужб, не може задовольнити проведення так званих виборів згідно з поставленими задачами і навіть намалювати готовий результат. Тобто в цілому попри репресії, попри порушення прав людини, геноцидні практики, насильницькі дії, ворог досі не може встановити контроль над місцевим населенням і тим більше не може забезпечити його лояльність», - наголосив Юсов.

Читайте також: Жителям окупованої Донеччини обіцяють продуктові набори за підтримку Путіна на «виборах»

Відповідаючи на питання щодо роботи російських спецслужб на ТОТ, він повідомив, що вони працюють по суті як каральні органи.

«Якщо зазвичай, коли ми виявляємо роботу спецслужб, то це контрдиверсійна, контртерористична робота, так мало би бути в цивілізованих країнах, то функцією російських загарбників, представників ФСБ, інших структур Росгвардії є власне залякування місцевого населення, придушення протестних настроїв. В цілому вони розуміють, що переконати і забезпечити лояльність українців на окупованих територіях вони не змогли. Ця задача провалена. А це означає посилення подальшого тиску на всіх ланках, включно із закладами освіти», - повідомив представник розвідки, додавши, що фіксуються каральні дії окупантів навіть проти дітей та підлітків.

Своєю чергою представник Сил спеціальних операцій під час брифінгу відзначив, що на тимчасово окупованих територіях ворог не здатен боротися з українським підпіллям, тому вдається до різних методів його пошуку.

«Окупанти зрозуміли, що базові методи пошуку підпілля не працюють. Після того, як вони зрозуміли, що фізичні блокпости, які знаходяться по містах, є неефективними, в другому півріччі 2023 року окупанти запустили так звані мобільні блокпости, які складаються з двох автомобілів, що пересуваються містами і можуть стати в будь-якому місці та облаштувати тимчасовий пункт. Тобто якихось правил проходження перевірки не існує. Якщо людина просто не сподобалась, або щось не так сказала, або сама наявність українського паспорту і відмова від російського паспорту - для російських спецслужб вже є причина відправити людину на підвал і піддати тортурам. Ці тортури можуть тривати від тижня до двох місяців», - повідомив представник ССО.

Читайте також: У Маріуполі загарбники роздають агітрекламу з Путіним, містяни викидають її у смітник

Як повідомлялось, на тимчасово окупованих територіях ворог вигадав новий метод примусової паспортизації та контролю за місцевим населенням. Так, окупанти планують ввести обов’язкову верифікацію з паспортом користувачів інтернету. Тобто всі користувачі повинні мати паспорт РФ, аби мати змогу й надалі отримувати послуги. Водночас це посилить контроль за місцевими мешканцями, адже ворог постійно шукає та оновлює базу «нелояльних громадян».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-