На Вінниччині викрили багатомільйонні оборудки з контрафактним алкоголем

На Вінниччині викрили багатомільйонні оборудки з контрафактним алкоголем

Фото
Укрінформ
Державне бюро розслідувань викрило на Вінниччині організаторів масштабної схеми з продажу контрафактного алкоголю зі щомісячним прибутком понад 9 млн грн.

Про це повідомляє Держбюро розслідувань, передає Укрінформ.

"Працівники ДБР повідомили про підозру трьом мешканцям міста Могилів-Подільський на Вінниччині. Вони організували розгалужену схему продажу нелегального алкоголю на мільйони гривень по всій території України. Наразі Бюро перевіряє можливу причетність до схеми правоохоронців, які могли прикривати нелегальний бізнес", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, угруповання працювало над розвитком незаконного бізнесу майже 10 років. Контрафактний алкоголь вироблявся у промислових масштабах. Фігуранти створили сайти, через які продавали підроблений алкоголь відомих марок. Доставлення здійснювалося через поштових операторів.

Щоденний оборот товару сягав 300 тис. грн, а щомісячно ділки збагачувалися більш як на 9 млн грн. Отримані кошти учасники схеми вкладали у нерухомість та дорогі автомобілі. Вони придбали п'ять квартир у Києві, три будинки та квартиру у Вінниці, а також елітні автівки загальною вартістю приблизно 15 млн грн.

Читайте також: Майже 170 тонн: на Київщині викрили схему незаконного виготовлення та продажу спирту

ДБР документувало діяльність зловмисників із жовтня 2022 року. Як зазначається, за цей час у Могилеві-Подільському викрили не один підпільний бізнес з продажу алкоголю, але ключовим фігурантам вдавалося залишатися "в затінку".

24 жовтня 2023 року працівники ДБР провели низку обшуків у помешканнях та в автомобілях зловмисників. Було вилучено чорнову бухгалтерію, телефони та комп’ютерну техніку.

Наразі усім трьом фігурантам повідомлено про підозру за фактом незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204 КК). Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у легалізації доходів, отриманих від протиправної діяльності (ст. 209 КК). Зловмисникам може загрожувати до 6 років позбавлення волі.

Читайте також: Україна втрачає щорічно ₴30 мільярдів через тіньовий ринок алкоголю й тютюну - Федоров

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька обласна прокуратура.

Як повідомляв Укрінформ, у Миколаєві правоохоронці вилучили з незаконного обігу 250 тисяч пачок безакцизних цигарок на понад 11 млн гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-