Екскерівник міжрегіонального управління Мін'юсту отримав 5 років в’язниці за хабарництво

Екскерівник міжрегіонального управління Мін'юсту отримав 5 років в’язниці за хабарництво

Укрінформ
Колишнього начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Михайла Дзюдзя засудили до 5 років ув’язнення за одержання неправомірної вигоди.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в ухвалі Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 21 квітня 2023 року.

«На виконання вироку взяти під варту негайно», - йдеться в документі.

За даними Центру журналістських розслідувань «Сила правди», у березні 2020 року Національне антикорупційне бюро України під час спільної операції із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Службою безпеки України затримало головного тюремника західного регіону за те, що він організував систему поборів із закладів позбавлення волі.

Зазначається, що викрити начальника управління допомогли його підлеглі.

Із матеріалів справи відомо, що наприкінці 2019 року Михайло Дзюдзь почав натякати, щоб керівники колоній передавали йому 10-20% від всіх видатків, які виділялись державою на закупівлю палива, продовольче забезпечення засуджених, ремонтні роботи тощо. Цей відсоток потрібно було віддавати, якщо начальники хотіли зберегти свої посади.

Читайте також: ДБР порушило справу проти начальника одеського військкомату, який за хабарі звільняв від призову

Крім того, згідно із свідченнями директора Маневицької виправної колонії Сергія Ховайла, Дзюдзь почав вимагати від керівників щомісячної плати по 500 доларів за непризначення перевірок очолюваних ними закладів. Зі слів Ховайла, він спочатку відмовився платити і згодом до нього справді приїхали з перевіркою. Дзюдзь нібито почав погрожувати йому звільненням.

Аналогічні розмови відбулися у Дзюдзя і з директором Цуманської виправної колонії Миколою Пелихом. Більше того, йому доручили збирати побори зі своїх волинських колег.

Було встановлено, що коли Цуманській виправній колонії (№ 84) було виділено понад 270 тис. грн на капітальне будівництво котельні, з директора почали вимагати відкат у сумі 41 тис. грн. У січні 2020-го Ховайло і Пелих написали заяви в НАБУ. Далі тривали негласні слідчі дії.

Під час цих дій було зафіксовано передачу грошей і талони на бензин, які відбувалися в ресторанах. Керівники установ по черзі заходили в зал, де знаходився начальник управління, і давали йому гроші.

На наступному зібранні в ресторані начальника управління затримали в службовому авто.

У суді він і його захисники наполягали, що це була провокація хабаря. Зустріч в ресторані Дзюдзь пояснив тим, що збирався на пенсію, а його підлеглі хотіли вручити йому подарунки і подякувати за співпрацю. Проте у суді ці аргументи не підтвердилися.

14 жовтня 2022 року Дзюдзя визнали винним у вимаганні і отриманні неправомірної вигоди і засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. До набуття вироком чинності колишнього посадовця відпустили під особисте зобов’язання. Згодом він подав апеляцію.

21 квітня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила скаргу і змінила вирок, виключивши з нього обставину вимагання. Покарання змінили на 5 років за гратами. Вирок ухвалили виконати негайно.

Михайло Дзюдзь є депутатом Львівської обласної ради.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-