Децентралізація - 2024: презентація дослідження щодо пріоритетів реформування ОМС

Децентралізація - 2024: презентація дослідження щодо пріоритетів реформування ОМС

Укрінформ
1 лютого, 14:00 - презентація результатів дослідження щодо ключових пріоритетів законодавчого регулювання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на 2023 - 2024 рік.

Організатори: Громадська організація «ДЕСПРО», Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

До участі запрошені: Олександра Азархіна - заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України; В’ячеслав Негода - керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України; Володимир Мягкоход – експерт Аналітичного центру  Асоціації міст України; Ігор Парасюк - керівник компоненту «Розробка політики та впровадження реформи децентралізації» Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»; Антон Грушецький - виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології; Оксана Гарнець - президент ГО «ДЕСПРО»; Діана Коломійцева - заступник виконавчого директора з юридичних питань Всеукраїнської Асоціації Громад; Тарас Добрівський – виконавчий директор Асоціації об'єднаних територіальних громад; Сергій Левчук - голова секретаріату Всеукраїнської асоціації районних обласних рад; Мар'яна Захарченко - старший експерт з правових питань Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Коротко. Дослідження проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Мета - дізнатися позицію керівництва органів місцевого самоврядування щодо основних законодавчих ініціатив, прийняття яких у 2024 році забезпечить подальше зміцнення системи місцевого самоврядування в Україні. В опитуванні взяли участь та висловили свою позицію щодо законодавчого порядку денного представники органів місцевого самоврядування територіальних громад всіх областей України.

Результати дослідження будуть спрямовані до профільних комітетів Верховної Ради України та у центральні органи виконавчої влади.

Довідково. Захід проводиться Громадською організацією «ДЕСПРО» в рамках проєкту «Законодавчий порядок денний. Форум з децентралізації в Києві» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Учасники можуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Контакти для ЗМІ: Тетяна Бойко +380 67 759 0867, boykota04@gmail.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

В Україні 85% органів самоврядування стикаються з проблемою залучення кваліфікованих кадрів – опитування

В Україні 85% органів місцевого самоврядування стикаються з проблемою мотивації кваліфікованих кадрів через низькі посадові оклади.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «Говерла», які були презентовані в Укрінформі.

Згідно з опитуванням, 85% органів місцевого самоврядування стикаються з проблемою мотивації кваліфікованих кадрів через низькі посадові оклади. 10% опитаних сказали, що не мають такої проблеми і 5% не змогли відповісти на це питання.

Як зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, опитування засвідчує, що складно залучати компетентних працівників, тому що вони не мотивовані нинішнім рівнем оплати.

«Хоча коли ми запитуємо у пересічних громадян про це, то у багатьох з них побутує думка, що працівники органів місцевого самоврядування непогано себе почувають і на фоні всієї громади мали б працювати значно краще. Тут є певні соціальні відмінності у поглядах, які варто враховувати у комунікаціях, тому що це те, що віддаляє мешканців громади від влади громади», - сказав він.

Водночас, згідно з результатами дослідження, 31% респондентів стверджують, що стикаються з проблемою створення і функціонування органів самоорганізації населення у своїх громадах. Більшість – 54% - не має подібних проблем, 15% - не змогли відповісти.

Грушецький вважає, що 31% - це дещо занижений показник, бо хоча українці демонструють високу самоорганізованість, часто спонтанну, але у громадах це питання є актуальним.

Результати опитування також показали, що 61% органів місцевого самоврядування стикаються з проблемами недостатньої кількості робочих місць у громадах. 29% кажуть, що не мають такої проблеми.

Серед причин, які призводять до браку робочих місць, 63% назвали складність залучення компетентних кадрів, 51% - недостатність місцевих ресурсів і 44% - низьку інвестиційну привабливість території.

В опитуванні взяли участь представники органів місцевого самоврядування територіальних громад усіх областей України. Загалом було опитано 315 представників ОМС в усіх регіонах України (крім АРК і тимчасово окупованих територій).

Результати дослідження будуть скеровані до профільних комітетів Верховної Ради та у центральні органи виконавчої влади.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-