Стан банківської системи. Рік війни

Стан банківської системи. Рік війни

Укрінформ
27 лютого, 15:00 - брифінг на тему: «Стан банківської системи. Рік війни». 

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Олена Коробкова - голова Ради НАБУ (Незалежна асоціація банків України) (онлайн).

Актуальні питання:

— Стан банківської системи. Рік війни.

— Весняні прогнози на гривню/валюту.

— Фінансова система на деокупованих територіях.

— Депозити/кредитування, іпотека: попит на ці послуги.

Формат заходу – офлайн (Зала 1)+онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Банки кредитують бізнес переважно під 24-26% річних - Незалежна асоціація банків

Ставки за банківськими кредитами для малого й середнього бізнесу - 24-26%, тому більшість підприємців віддають перевагу пільговим державним програмам.

Про це на пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ сказала голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, передає кореспондент Укрінформу.

За її словами, з початком війни, в умовах невизначеності, попит на кредити суттєво знизився, а в деяких сегментах бізнесу впав до нуля. Відповідно, скоротилися і кредитні пропозиції від банків.

“Першими вийшли з кредитної коми агровиробники, котрі гостро потребували ресурсу для весняно-польових робіт. І тут підставила плече держава, трансформувавши програму “Доступні кредити 5-7-9%”. Завдяки цьому відбулася посівна і селяни зібрали врожай, завершивши минулий рік не так погано, як це прогнозувалося у перші місяці російської агресії. У другому півріччі почалося обережне банківське кредитування — переважно у межах короткострокових гривневих програм”, - розповіла Коробкова.

Окрім державних програм, є й декілька інших проєктів з вигідними для бізнесу умовами. Поміж них голова ради НАБУ згадала спільну програму Кредобанку і ЄБРР з розподілом кредитних ризиків, позику за якою може отримати навіть бізнес, що працює на прифронтових територіях. А також програму грантової підтримки малого й середнього підприємництва від державного Ощадбанку, яка фінансується за рахунок уряду ФРН і втілюється Німецькою федеральною компанією (GIZ). Сума доступних кредитів - до 240 тисяч євро (без ПДВ). Скористатися програмою може будь-яка компанія, що зареєстрована в Україні.

“Це - один із сигналів, що не тільки українські держава та банки, а й світові організації намагатимуться підтримувати наш бізнес кредитним ресурсом”, - сказала Коробкова.

Кредитні ставки в межах різних програм, за її словами, неабияк різняться. Приміром, агровиробники можуть отримати позики і під 0%, і під більш ніж 30% (беззаставні мікрокредити для підприємців).

“Середній рівень кредитних ставок для мікро-, малого й середнього бізнесу - 24-26% . Але попит та такі програми низький. Усі намагаються скористатися можливостями державної програми “5-7-9%”. За час дії воєнного стану було видано майже 20 тисяч пільгових кредитів на 82 млрд грн”, - підсумувала Коробкова.

Як повідомлялося, з початку року понад 2 тисячі аграріїв залучили кредитів майже на 10 млрд грн, у тому числі понад 4 млрд грн - за програмою "Доступні кредити 5-7-9%". А за програмою державних гарантій у розмірі 80%, аграрії залучили більше 17 млн грн.

У Незалежній асоціації банків України не прогнозують значних змін валютного курсу

В осяжній перспективі офіційний курс збережеться на рівні 36,6, а ринковий коливатиметься в межах 39-41 гривень за долар.

Такий прогноз під час пресконференції в Медіацентрі Україна — Укрінформ зробила голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, передає кореспондент Укрінформу.

За словами експертки, наразі курс гривні до світових валют залишається стабільним. І в НАБУ сподіваються, що найближчим часом він суттєво не зміниться.

“Національний банк дотримується політики фіксованого обмінного курсу та повністю закриває дефіцит на ринку валютними інтервенціями. Їх обсяг - у середньому $3 млрд на місяць. Водночас регулярні надходження міжнародної допомоги перевищують відповідні потреби. Наочним підтвердженням цьому є те, що наші золотовалютні резерви в січні сягнули майже $30 млрд (в еквіваленті). Тобто, їх рівень навіть вищий, ніж до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну”, - пояснила Коробкова.

Тому жодних підстав для суттєвої зміни валютного курсу голова ради НАБУ не бачить. Вона переконана, що в осяжній перспективі Національний банк дотримуватиметься політики фіксованого курсу “гривня - долар” на позначці 36,6. Це означає, що ринковий курс коливатиметься в межах 39-41 гривень за долар. Європейська валюта залишатиметься дорожчою, її курс коливатиметься залежно від співвідношення “долар - євро” на світовому ринку.

“Додам також, що відмінності між офіційним та ринковим курсом у нинішніх реаліях зумовлені багатьма чинниками — зокрема, ускладненою логістикою і адміністративними обтяженнями. Але ситуація набагато краща, ніж у перші місяці війни, коли в країні було одночасно по 4-5 різних курсів”, - сказала Коробкова.

Тим же, хто хоче заощадити та вигідніше придбати валюту, експертка радить скористатися банківськими програмами купівлі валюти на депозит, а також віддавати перевагу безготівковим валютним платежам замість оплати готівкою.

Як повідомлялося, станом на 1 лютого 2023 року міжнародні резерви України сягнули майже $30 мільярдів. При цьому в січні резерви зросли на 5% завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Національним банком для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-