Україна на Радбезі ООН: Ненависть рф слугувала «спусковим гачком» для вторгнення

Україна на Радбезі ООН: Ненависть рф слугувала «спусковим гачком» для вторгнення

Укрінформ
російська ненависть слугувала «спусковим гачком» для вторгнення в Україну.

На цьому наголосив радник постійного представництва України при ООН Сергій Дворник на засіданні Ради Безпеки ООН, передає кореспондент Укрінформу.

«Трибунал також має сприяти процесові морального покаяння та глибокого осмислення ролі її та її армії у звірствах, скоєних в Україні», – заявив дипломат.

Читайте також: Історик Снайдер на Радбезі ООН потролив небензю

За словами Дворника, Україна закликає всі держави ООН активно долучитися до процесу забезпечення правосуддя щодо російської агресії та притягнення винних до відповідальності.

Він розповів членам Радбезу про страту російськими військовими військовополоненого Олександра Мацієвського після того, як він вигукнув «Слава Україні!»

«Я хотів би, аби його ім'я прозвучало тут, у залі Ради Безпеки ООН. Символ відданості своїй країні та гідності перед лицем смерті. Гідності, яка нині є сутністю українського духу, поняттям, російський еквівалент якого – «достоинство» – має бути позначене як архаїчне у сучасних виданнях російських дипломатичних словників», – сказав дипломат.

Читайте також: Постпред Британії при ООН спростував заяви рф щодо «русофобії»

Дворник зазначив, що це вбивство є ознакою «справжньої ненависті, яка цілеспрямовано розпалювалася десятиліттями». москва поширює через РБ ООН «сфабриковані історії», а сама демонструє «ненависть до цілого народу, що слугувала спусковим гачком для вторгнення в суверенну країну і вчинення там воєнних злочинів і злочинів проти людяності», сказав він.

Дипломат зауважив, що російська делегація цілеспрямовано засипає спамом Раду Безпеки ООН, так само як здійснює ddos-атаки у кіберпросторі.

«Цей російський спам демонструє її слабкість і брак переконливих аргументів. Він також зумовлений страхом перед відповідальністю за скоєні злочини та усвідомленням того, вона неминуча», – додав український дипломат.

Читайте також: Штати в ООН прокоментували ініціативу росії скликати Радбез через «русофобію»

Він нагадав, що під час Нюрнберзького процесу до відповідальності були притягнуті не лише нацистські високопосадовці, воєначальники та дипломати, а й пропагандисти. Нацисти, так само як нинішня російська влада, зробили твердження про утиски німців за кордоном одним із центральних елементів своєї пропаганди. Брехливі заяви про нібито дискримінацію німців використовувалися як виправдання агресії, анексії та звірств.

«Так багато подібного з російським курсом, у тому числі тут, у Раді Безпеки, приводить до висновку, що кремлівський злочинний режим також має опинитися на лаві підсудних після воєнної поразки в Україні», – підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок росія скликала засідання Ради Безпеки ООН для обговорення «русофобії як чинника, що перешкоджає пошукові довгострокових і стійких рішень української кризи».

Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-