Столтенберг пояснив, чому НАТО не може закрити небо над Україною

Столтенберг пояснив, чому НАТО не може закрити небо над Україною

Укрінформ
Якщо НАТО запровадить безпольотну зону над Україною, це означатиме необхідність не лише боротьби з російськими літаками, а й подавлення російських систем протиповітряного захисту як в Україні, так і на території білорусі та самої рф, що означатиме пряме залучення НАТО до конфлікту та несе ризик повномасштабної війни для всієї Європи.

Про це під час виступу на конференції з безпеки й оборони в Оттаві заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В тому, що стосується безпольотної зони. Важливо розуміти, що йдеться не просто про її оголошення – вона має бути встановлена. Єдиний шлях для цього, у тому ворожому середовищі, яке ми бачимо сьогодні в Україні, – це масовано атакувати російські протиповітряні системи. Ми не можемо здійснювати операції із забезпечення безпольотної зони з усіма діючими російськими протиповітряними системами… це також вимагатиме нашої готовності до прямої конфронтації з російськими літаками», – сказав керівник НАТО.

Він зауважив, що у поточних умовах встановлення безпольотної зони над Україною потягне за собою необхідність масованої атаки російських протиповітряних систем в Україні, в білорусі та в росії. Це, в свою чергу, призведе до прямої конфронтації між повітряними спроможностями НАТО та повітряними спроможностями росії. Такий розвиток загрожує не лише ескалацією війни та бойових дій в Україні, але тягне за собою ризик повномасштабної війни в Європі, із залученням союзників по НАТО, коли НАТО виступатиме проти росії. Це означатиме збільшення людських страждань, жертв серед цивільного населення та руйнувань.

«Все це є надзвичайно небезпечним. Тож, це болюче рішення, яке прийнято союзниками по НАТО. Ми маємо забезпечити, щоб цей конфлікт завершився, і уникати його розширення та ескалації. Це саме те, що ми робимо – ми надаємо підтримку Україні, але також діємо шляхом, що може дозволити уникнути подальшої ескалації», – додав Столтенберг.

Він визнав, що з болем сприймає кадри та повідомлення, що надходять з України про страждання, насильство та доведені атаки російських військ проти цивільного населення, що є воєнним злочином. НАТО продовжує закликати путіна завершити цю війну та вивести всі свої сили з України, сісти за стіл переговорів та долучитися до реальних зусиль з пошуку політичних рішень. Першим кроком має бути дозвіл агресора на організацію гуманітарних коридорів для виведення мирного населення та повагу до нього.

Столтенберг нагадав, що союзники по НАТО надають суттєву допомогу Україні і будуть її нарощувати й надалі, у тому числі у постачанні зброї та у гуманітарних аспектах. Але, за його словами, перш за все, мужність українського народу, його керівництва та Збройних сил України дозволили дати відсіч агресору та зупинити наступаючі російські сили вторгнення.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ НАТО під час надзвичайної зустрічі 4 березня не дійшли згоди навколо питання щодо запровадження безпольотної зони над Україною. Водночас російська авіація продовжує цілеспрямовані атаки на цивільні об’єкти в Україні, включаючи інфраструктуру та житлові масиви. Сьогодні у Маріуполі російські нацисти завдали повітряного удару по пологовому будинку, що призвело до численних жертв серед жінок і дітей.

Президент рф путін 24 лютого 2022 року оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення, а також масовані бомбардування українських міст та селищ. Українські Збройні сили, підрозділи територіальної оброни відбивають напад ворога та завдають йому важких втрат. Російський агресор зустрічає запеклий спротив від усього українського суспільства.

Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування воєнних злочинів росії в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-