Денісова прокоментувала ідею Москалькової закрити справи проти тих, кого обміняли

Денісова прокоментувала ідею Москалькової закрити справи проти тих, кого обміняли

Укрінформ
Росія не зверталася до України з приводу припинення кримінального переслідування тих, кого обміняли.

Про це в інтерв'ю BBC News Україна заявила омбудсмен Людмила Денісова.

"Я прочитала про це (пропозицію Москалькової припинити кримінальне переслідування тих, кого обміняли - ред.) в новинах. Якщо вона звернеться офіційно і буде це пропонувати, то ми це питання розглядатимемо. Потрібне звернення, адже так можна говорити будь про що. Сьогодні немає ніяких пропозицій", - зазначила Денісова.

Читайте також: Держдеп США закликає Росію виконати всі пункти Мінських угод

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова запропонувала укласти угоду між Росією та Україною, яка дозволила б на паритетних засадах припиняти щодо громадян обох країн кримінальне переслідування.

У заяві Москалькової зазначається, що "видається доцільним у перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії та України, і бажають повернутися додому, яка в тому числі могла б правовими засобами розв'язати питання про закриття щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах".

У ній також сказано, що обмін утримуваними особами між РФ і Україною, який відбувся у суботу, 7 вересня, "має стати частиною системної програми дій з деескалації конфлікту, нормалізації відносин між Росією та Україною, а також стабілізації ситуації на південному сході України".

При цьому пропонується "не допускати можливих спекуляцій, пов'язаних зі зверненнями в міждержавні судові органи та міжнародні організації під надуманими приводами".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-