Ризик атак Кремля на стратегічні об'єкти залишається — Омелян

Ризик атак Кремля на стратегічні об'єкти залишається — Омелян

Ексклюзив
Укрінформ
Завершення дії воєнного стану не означає послаблення охорони стратегічних об'єктів інфраструктури, оскільки зберігається ризик кібератак чи терактів з боку Росії.

Про це розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян у коментарі Укрінформу.

"Президент оголосив про завершення воєнного стану, ми переходимо у звичний режим роботи, але це не означає, що безпека стратегічних об'єктів інфраструктури буде послаблена. Це для нас пріоритет, бо ми розуміємо, що у будь-який момент є ризик кібератак Кремля, чи інших загроз, включно з фізичними випадками терактів на стратегічних об'єктах. Цього допустити ми не можемо", - сказав Омелян.

Він додав, що під час воєнного стану Міністерство інфраструктури працювало у посиленому режимі. Зокрема, пріоритетність була надана перевезенню військових вантажів. У зв'язку з цим у повному обсязі були виконані завдання, які ставило військове командування.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 26 грудня оголосив про завершення дії правового режиму воєнного стану в 10 областях України. Водночас він підкреслив, що ситуація навколо України “не дуже змінилася”.

Читайте також: Україна ніколи не відмовиться від своїх азовських портів - Президент

Як відомо, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці та взяли в полон 24 українських моряків.

У зв'язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Порошенко спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб - з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб він не накладався на початок виборчої кампанії, яка стартує 31 грудня.

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про запровадження воєнного стану на 30 днів у 10 областях, які розташовані вздовж російського кордону, українсько-молдовського кордону вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Згідно з указом Президента, правовий режим воєнного стану запроваджувався із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Європейська Рада 13 грудня оприлюднила висновки щодо подій в Азовському морі та навколо Керченської протоки. Зокрема, пункт 8 висновків повністю присвячений агресії Росії в Азовському морі та розвитку ситуації навколо Керченської протоки і в регіоні в цілому.

Україна наполягає на запровадженні нових міжнародних санкцій проти РФ у зв’язку з агресією на Азовському й Чорному морях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-