У Торонто Фонд Ігоря Янковського і Держкіно провели 2-й Український діловий сніданок на кінофестивалі TIFF 2019

У Торонто Фонд Ігоря Янковського і Держкіно провели 2-й Український діловий сніданок на кінофестивалі TIFF 2019

Укрінформ

6 вересня, вже другий рік поспіль у Канаді, на найбільшому в Північній Америці 44-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF 2019) Фонд Ігоря Янковського і Держкіно України організували і провели діловий сніданок під незмінним гаслом «UkraineIsYourDestination». Подія, що увійшла до офіційної програми індустріальної секції кінофестивалю, зібрала понад 60 українських і зарубіжних продюсерів, дистриб'юторів та інших професіоналів кіноіндустрії. Презентація нових українських фільмів відбулася в комплексі TIFF BellLightbox в центрі Торонто, побудованому спеціально для проведення цього кінофестивалю.

Відкрила зустріч Світлана Сухіна, співзасновник Благодійного Фонду Ігоря Янковського. Вона наголосила, що за останні сім років Фонд Янковського провів десятки подібних зустрічей на найбільших міжнародних кінофестивалях. І вже зараз можна говорити про перші позитивні результати цієї роботи. Не випадково практично на всіх світових кінофестивалях категорії «А», акредитованих Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF), цьогоріч були представлені українські фільми. Ось і на кінофестивалі в Торонто цьогоріч у різних конкурсних програмах беруть участь три українські фільми.

«Другий рік поспіль в Канаді Фонд Янковського організовує діловий сніданок на кінофестивалі в Торонто. Раніше такі події ми традиційно проводили в Каннах, Берліні, Лондоні, Локарно, Карлових Варах і всюди бачили велику зацікавленість у співпраці з українськими продюсерами. І для нас дуже важливо, що після таких індустріальних зустрічей народжуються нові міжнародні проекти, українські режисери знімають фільми в копродукції зі своїми зарубіжними колегами, - зазначила меценат Світлана Сухіна.

Надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко наголосив на важливості нещодавно підписаної між Україною та Канадою Угоди про спільне аудіовізуальне виробництво. Цей документ відкриває перед українськими кінематографістами нові можливості для зйомок спільних фільмів з канадськими колегами, дає їм доступ до фінансування проектів із різних канадських фондів.

«Як і в будь-який інший індустрії, ти робиш бізнес не з бізнесом, а з людьми. Тому такі зустрічі, як сьогодні Український діловий сніданок мають колосальну цінність, оскільки дозволяють зібрати на одному майданчику професіоналів з різних країн. Ми сподіваємося, що сьогоднішня зустріч сприятиме народженню нових спільних українсько-канадських проектів. Для канадців це просто позитивний шок, що Україна, яка перебуває в таких важких умовах, може виробляти якісний світового класу кінопродукт, - заявив посол Андрій Шевченко.

Глава Державного агентства України з питань кіно в 2014-2019 рр. Пилип Іллєнко коротко ознайомив присутніх із суттю Договору між Україною і Канадою про спільне аудіовізуальне виробництво, над яким він працював останні кілька років і закликав іноземних продюсерів до активної співпраці з Україною.

Продюсер і власник компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов представив три фільми, що беруть участь в програмі TIFF 2019. Це художній фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, українсько-чесько-словацький фільм «Пофарбоване Пташеня» режисера Вацлава Маргула і українсько ізраїльський короткометражний фільм «Анна»  Декеля Беренсона. Останній фільм також представляла український продюсер Ольга Бесхмельніцина.

Всі ці фільми були створені за підтримки Держкіно України. Гості сніданку з цікавістю переглянули тизери цих стрічок.

Також третій рік поспіль на кінофестивалі TIFF в Торонто в рамках індустріальної секції працював Український стенд із незмінним слоганом #UkraineIsYourDestination, що представляє нашу країну, як перспективний напрямок у виробництві кіно. Працівники стенду розповідали про нововведення у вітчизняному законодавстві, ознайомлювали з можливостями виробництва і розмаїттям локацій для зйомок кіно в Україні.

МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ У ТОРОНТО

Щорічний кінофестиваль відбувається у вересні в Торонто (Канада). Фестиваль з'явився в 1976 році як Фестиваль фестивалів, на якому демонструвалася колекція фільмів із інших кінопоказів. Під час першого Фестивалю фестивалів глядачам представили 127 фільмів із 30 різних країн. У 2019 року до програми фестивалю увійшли 333 стрічки з 84 країн. Фестиваль фестивалів перейменували на Міжнародний кінофестиваль у Торонто в 1995 році.

ФОНД ІГОРЯ ЯНКОВСЬКОГО

Фонд Ігоря Янковського впродовж декількох років послідовно просуває молоде українське кіно за кордоном. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів - у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно, Талліні та Торонто.

Громадська організація "Фонд Ігоря Янковського":

вул. Червоноткацька 42, г. Киев, 02094, Україна

Тел .: +380 44 459 0304;

Факс: +380 44 459 0305;

E-mail: office@iff-charity.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-