Велику лаврську дзвіницю відкрили для відвідування

Велику лаврську дзвіницю відкрили для відвідування

Фото, відео
Укрінформ
У Києві в середу для відвідування повністю відкрилася найвища історична локація міста – Велика лаврська дзвіниця.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

“Я щасливий, що зараз до Лаври приходить дуже багато людей з ідеями зміцнення нашої духовної парадигми, наших мистецьких, культурних проєктів тощо. Усе це дуже важливо, щоб повернути Україну у Лавру, а Лавру — українцям. І ми над цим працюємо”, - сказав директор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.

За його словами, востаннє роботи на цій дзвіниці проводилися ще у 2012 році.

“І з того часу на цій висоті було дуже багато деструктивних елементів, які треба було усунути, і дзвіниця потребувала серйозних висотних робіт. Але найголовніше - що ще у 2012 році, коли робилася реконструкція, вона не була завершена, була зроблена тільки перша черга. І фактично десятиліттями верхні яруси були недоступні для відвідувачів”, - зазначив директор заповідника.

Остапенко розповів, що у зв'язку з тим, що знайшлися благодійники, які допомогли профінансувати відповідні роботи, робітники встигли протягом теплого періоду завершити основні моменти, пов'язані з відкриттям 3 і 4 ярусів дзвіниці для громадян.

Читайте також: У Києві 23-26 листопада пройдуть безкоштовні екскурсії для дорослих і дітей

Він заявив, що реставрація таких великих об'єктів є багатоетапною, і на цьому етапі було виконано тільки першочергові роботи, яких потребували 3 і 4 ярус дзвіниці, щоб зробити доступним цей об'єкт для відвідувачів.

“Бюджет цих робіт склав 3,5 млн (грн — ред.) і був повністю профінансований компанією Work.ua через благодійний фонд “Українська Лавра”, - поінформував директор заповідника.

У Києві для відвідування відкрилася Велика лаврська дзвіниця / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

За словами Остапенка, нижня територія дзвіниці і багато технічних елементів (щодо неї — ред.) все ще потребують додаткових робіт.

Директор та співзасновник компанії Work.ua Артур Міхно висловив думку, що бізнеси наразі мають у певному сенсі стояти у черзі, щоб ті 144 пам'ятки архітектури, які зосереджені у Лаврі, були відроджені.

“Маю надію, що приклад Work.ua з тим, що ми маємо відроджувати наші сенси і захищати себе не тільки на кордонах, а будувати і інші фронти — ціннісний і духовний — усередині нас — буде підтриманий багатьма іншими бізнесами”, - сказав Міхно.

Для присутніх на цьому відкритті громадян Міхно і Остапенко провели екскурсію Великою лаврською дзвіницею. До цього востаннє цю екскурсію проводили у 1990-х роках.

Громадяни змогли оглянути усі 4 яруси дзвіниці. Вони оглянули різноманітні об'єкти, розташовані у дзвіниці, у тому числі лаврський годинник, якому вже 120 років, на 4-му ярусі.

Як повідомляв Укрінформ, Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” 20 червня запровадив онлайнквиток.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-