Україна підписала з ОСЕА контракт на будівництво 20 катерів для прикордонників

Україна підписала з ОСЕА контракт на будівництво 20 катерів для прикордонників

Фото
Укрінформ
У рамках угоди Міністерства внутрішніх справ і Держприкордонслужби з французькою компанією ОСЕА щодо будівництва катерів для Державної прикордонної служби України за три роки очікується поставка 20 таких катерів.

Про це під час відеовключення з підприємства "Нібулон" у Миколаєві на засіданні уряду заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей суднобудівний завод буде безпосередньо долучений до виконання цього проєкту і будівництва кораблів для наших прикордонників. Я дуже радий, що наші міжнародні партнери з компанії ОСЕА вибрали миколаївський суднобудівний завод "Нібулон", виходячи із високого рівня професіоналізму та компетенції. Ці кораблі – це буде українсько-французький продукт. За 3 роки ми зможемо поставити 20 кораблів для нашої прикордонної служби", - уточнив він.

Міністр наголосив, що в рамках реалізації проєкту Україна не тільки отримає нові сучасні кораблі для захисту державного кордону, а й здобуде сучасні технології з будівництва кораблів, що дозволить Україні у подальшому самостійно обслуговувати ці кораблі і розвивати власне виробництво.

Україна отримає сучасні технології з будівництва кораблів - Аваков

Аваков також висловив вдячність послу Франції, бо він доклав чимало зусиль до підписання цієї угоди.

«Це - чудовий потужний крок наших державних дружніх відносин з Республікою Франція», - наголосив він.

До цього у середу, 22 липня, на підприємстві "Нібулон" у Миколаєві керівництво МВС і Держприкордонслужби підписали угоду з французькою компанією OCEA про будівництво катерів для Державної прикордонної служби України.

Зокрема, голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко та генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар підписали контракт на будівництво 20 патрульних катерів для Морської охорони Держприкордонслужби.

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ.

"Сьогодні у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу Нібулон було розпочато реалізацію урядового проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. Він передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів французької компанії ОСЕА. Проєкт розрахований до 2024 року, а перший катер Україна зможе отримати у 2021 році", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Аваков та посол Франції обговорили будівництво кораблів патрульного класу

За умовами рамкової міжурядової угоди підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва катерів на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство Нібулон. Воно збудує п‘ять суден проекту FPB 98 MKI. Це маневрений патрульний катер довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль і має малу осадку для плавання на мілководді.

Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників. Держприкордонслужба України з Міністерством внутрішніх справ України проводять роботу щодо оснащення нових катерів сучасними зразками озброєння.

FPB 98 MKI будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій зі спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

Фото: twitter, Аваков

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-