Загальний фонд держбюджету недоотримав 7,2% запланованих надходжень - Пацкан

Загальний фонд держбюджету недоотримав 7,2% запланованих надходжень - Пацкан

Інфографіка
Укрінформ
За січень-вересень 2019 року загальний фонд Державного бюджету України недоотримав 78,4 млрд грн, або 7,2% запланованих надходжень.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє пресслужба відомства.

"Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. За січень–вересень поточного року загальний фонд недоотримав 78,4 млрд грн (7,2%) від плану", - сказав Пацкан за результатами аналізу виконання плану надходжень до Державного бюджету України за січень-вересень.

За словами Пацкана, доходи загального фонду за три квартали не виконано на 37,5 млрд грн (5,4%).

«За цей час не надійшло 31,1 млрд грн (13%) плану ПДВ із ввезених на митну територію України товарів. На 10,5 млрд грн (25,6%) не виконаний план з надходження акцизного податку з вироблених в Україні тютюну та тютюнових виробів. Ще одна проблема – недоотримано 8 млрд грн (19,7%) надходжень частини прибутку державних підприємств і дивідендів на державну частку», – підкреслив кервник відомства.

Він нагадав, що торік невиконання плану надходжень було вдвічі меншим і становило 17,2 млрд грн (2,8%), хоча за вищевказаними джерелами план теж не виконувався.

«Бюджет недоотримав і чималі кошти від запозичень. Із зовнішніх джерел при плані 92,5 млрд грн вдалося запозичити лише 56,2 млрд гривень. А це – 60,7% плану звітного періоду», – зауважив він.

Бюджет хронічно недоотримує й кошти від приватизації державного майна: із запланованих на цей період 13,4 млрд грн надійшло лише 0,4 млрд гривень.

"За 9 місяців план (надходжень від приватизації - ред.) виконано лише на 3%. Я сподіваюся, що при ухваленні Державного бюджету на 2020 рік буде закладений реалістичний показник надходжень від приватизації», – зауважив Пацкан.

Читайте також: З початку року податкові надходження сягнули майже 730 мільярдів - ДПС

Очільник Рахункової палати нагадав, що у першому кварталі 2019 року невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету становило 31,6 млрд грн, у першому півріччі – 38,3 млрд гривень.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Державної податкової служби, за січень-вересень 2019 року до державного бюджету надійшло 331,1 млрд грн податкових надходжень, що на 15,8%, або 45,3 млрд грн більше порівняно з аналогічним періодом торік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-