Росія порушила Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надавши зброю бойовикам - адвокат

Росія порушила Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надавши зброю бойовикам - адвокат

Укрінформ
Росія порушила Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, зокрема надавши зброю бойовикам на Донбасі.

Про це заявив на слуханнях у Міжнародному суді ООН адвокат Девід Зойнс, який представляє інтереси України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У 2014 році весь світ знав, що “ДНР” і “ЛНР” атакують цивільне населення в межах кампанії залякування і терору. Росія підживлювала цю кампанію грошима та зброєю. У відповідь Україна ... закликала Росію ... зупинити це. Проте Росія нічого не зробила. Натомість російські чиновники збільшили постачання зброї. Наслідки були жахливими... Зокрема, йдеться про фінансування зброї за статтею 2.1А за Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму”, - сказав адвокат.

Читайте також: Порушення міжнародних конвенцій Росією: Зеленський утворив делегацію на слухання суду ООН

За його словами, надання коштів, знаючи, що вони будуть використані для вчинення заборонених дій, є злочином.

Зойнс також наголосив, що малайзійський "боїнг" рейсу МН-17 був збитий унаслідок постачання Росією зброї бойовикам "ДНР".

“16 липня 2014 року був доставлений "Бук" 53-ї зенітно-ракетної бригади протиповітряної оборони російських Збройних сил. Менш ніж через 24 години ця зброя була застосована.., вбивши 298 цивільних осіб, які перебували на борту літака Малайзійських авіаліній, що виконував рейс MH-17. Це було злочином відповідно до Монреальської конвенції”, - наголосив адвокат.

Читайте також: Біля посольства РФ у Нідерландах протестували проти депортацій та вбивств українських дітей

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН з 6 по 14 червня 2023 року проводить публічні слухання у справі щодо порушення Росією двох конвенцій – про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН 8 листопада 2019 визнав свою юрисдикцію у цій справі.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Висунуті Росії обвинувачення включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH-17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-