Воєнні злочини рф: у Латвії зібрали свідчення 80 українців, які пройшли через фільтраційні табори

Воєнні злочини рф: у Латвії зібрали свідчення 80 українців, які пройшли через фільтраційні табори

Укрінформ
Латвійські прокурори продовжують збирати свідчення, зокрема про фільтраційні табори, через які проходять переміщені до росії особи. Вже допитали близько 80 громадян України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Згідно з повідомленням, Генеральний прокурор України Андрій Костін обговорив із латвійським колегою Юрісом Стукансом співпрацю в рамках Спільної слідчої групи (JIT). Зокрема, під час зустрічі Костін подякував за сталу допомогу та підтримку латвійському народу і колегам-прокурорам, які активно працюють в рамках Спільної слідчої групи.

Він також звернувся з проханням про обмін інформацією з Латвією щодо активів російських громадян, причетних до агресії проти України.

Стуканс запевнив, що його країна підтримувала, підтримує і буде підтримувати Україну. Він поінформував, що латвійські прокурори вже допитали близько 80 громадян України і продовжують збирати свідчення, зокрема про фільтраційні табори, через які проходять переміщені до росії особи.

Читайте також: Матеріали справ про воєнні злочини рф в Україні мають відповідати міжнародним стандартам – ОГП

«Більшість громадян України, які потрапляють в Латвію через росію, залишили тимчасово окуповані території. Вони можуть дати цінні свідчення, тому для нас важливо активно з ними працювати, разом з латвійськими колегами», - зазначив Костін.

Генпрокурори засвідчили, що вже зібрано достатньо переконливих доказів для Міжнародного кримінального суду, і подальша співпраця ще більше підсилить матеріали досудових розслідувань.

Сторони узгодили спільну позицію щодо необхідності створити спеціальний міжнародний трибунал для притягнення до відповідальності воєнного та політичного керівництва рф.

Читайте також: Латвійські прокурори відвідували Україну для перевірки фактів про воєнні злочини рф

Як повідомляв Укрінформ, Спільна слідча група (JIT) із розслідування воєнних злочинів росії, створена Україною, Литвою і Польщею, наприкінці травня поповнилася трьома країнами: до неї долучилися Латвія, Словаччина та Естонія. Також учасниками групи є Євроюст і Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-