Терміни строкової служби не змінюються – роз’яснення Генштабу

Терміни строкової служби не змінюються – роз’яснення Генштабу

Укрінформ
Інформація, яка поширюється в соціальних мережах, щодо начебто зміни строків проходження строкової військової служби не відповідає дійсності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у Фейсбуці.

«Головне управління персоналу - J1 ГШ ЗСУ повідомляє, що відповідно до статті 15 «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі - Закон України) на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: У Києві уклали близько 300 контрактів із резервістами

Відповідно до статті 23 Закону України строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються: для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах та інших військових формуваннях - до 18 місяців; для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр - до 12 місяців.

«Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України в залежності від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти», - наголошують у Генштабі ЗСУ.

Читайте також: В Україні стартував весняний призов

У відомстві також зауважують, що на даний час військовослужбовці строкової військової служби в ЗСУ залучаються в першу чергу для забезпечення життєдіяльності військових частин в пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються в Донецькій та Луганській областях).

«Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби Збройних сил України до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил не залучаються», - сказано в повідомленні.

Крім того, у Генштабі ЗСУ наполегливо рекомендують користуватися лише перевіреною інформацією та не поширювати чуток, ретельно перевіряти дані, які безпосередньо стосуються Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, 21 квітня Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ.

Фото: Генштаб ЗСУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-