Українська мова

23 вересня 2020


Мовний омбудсмен вимагає зберегти для всіх ЗНО з української мови та літератури

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь оприлюднив звернення до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, де вимагає зберегти комплексне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури.

22 вересня 2020

17 вересня 2020


Кремінь проситиме Кабмін не скасовувати обов'язкове ЗНО з української літератури

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь готує звернення до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністерства освіти щодо перегляду норми про скасування обов'язкового ЗНО з української літератури.

16 вересня 2020


Рада “завернула” законопроєкт про навчання іноземців в українських вишах

Верховна Рада повернула на доопрацювання у профільний комітет законопроєкт № 3717 щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства, яким дозволяється здійснювати навчання іноземних студентів іноземними мовами.

15 вересня 2020


Олена Зеленська у Відні відвідала художню галерею Альбертіна

Перша леді Олена Зеленська під час офіційного візиту Президента України до Австрії відвідала художню галерею Альбертіна, у якій за її ініціативою в червні 2020 року було впроваджено аудіогід українською мовою.

14 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

09 вересня 2020


Кабмін планує ухвалити концепцію розвитку української мови до 2028 року

Міністерство культури та інформполітики має подати Кабміну концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2028 року.

08 вересня 2020

04 вересня 2020


Український активіст в Латвії зробив переклад тексту аудіогіду, який запрацював в головному музеї країни

Активіст української громади Латвії Володимир Іваницький переклав з латиської на українську текст для аудіогіда, який запрацював у Латвійському національному художньому музеї в Ризі.

03 вересня 2020


МІОК та Фонд «Демократичні ініціативи» запрошують на презентацію-дискусію про українську мову

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» і Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» проведуть 10 вересня презентацію-дискусію «Українська мова: шлях у незалежній Україні».

02 вересня 2020


Жодних політичних спекуляцій довкола мови навчання в школах бути не може - Кремінь

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» мовою навчального процесу в Україні є державна – українська мова, тому сьогодні розмови про застосування інших мов у процесі навчання є суто політичним питанням.

31 серпня 2020


Український культурний центр «Ватра» в Казахстані плекає мову і культуру понад чверть століття

В Українському культурному центрі «Ватра», що діє в столиці Казахстану, вже більше 25 років ведуть діяльність, спрямовану на збереження і поширення української мови і культури.

28 серпня 2020


Віденська Альбертіна пропонує екскурсію українською в новій експозиції

Один з найбільших музеїв Австрії – всесвітньо відома художня галерея Альбертіна у Відні – пропонує україномовну екскурсію новою виставкою приватного зібрання подружжя Ханлозерів, яке є однією з найвидатніших колекцій французького модерну.

27 серпня 2020


Міжнародна школа україністики «Крок до України» вперше відбудеться взимку

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на навчання у ХІV Міжнародній школі україністики «Крок до України» в режимі онлайн, яка вперше пройде взимку.

26 серпня 2020


У Нацкомісії зі стандартів мови прокоментували узаконення фемінітивів у назвах професій

Національна комісія зі стандартів державної мови не була долучена до ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо затвердження змін до національного класифікатора професій, яким дозволено використовувати фемінітиви.

18 серпня 2020

13 серпня 2020

05 серпня 2020

31 липня 2020

29 липня 2020

28 липня 2020

23 липня 2020

21 липня 2020

20 липня 2020


В Союзі українців Румунії нагородили учасників конкурсу та олімпіади з української мови

Учасники повітового етапу Конкурсу декламування української поезії та повітового етапі Олімпіади з української мови та літератури отримали нагороди від Союзу українців Румунії (СУР).


Разумков не знає, чи винесуть "мовний" законопроєкт на позачергову сесію ВР

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не знає, чи буде винесено законопроєкт авторства народного депутата від фракції “Слуга народу” Максима Бужанського щодо внесення змін до “мовного” закону на можливі позачергові сесії парламенту.

18 липня 2020

17 липня 2020


Українські канадці закликають нардепів відхилити законопроєкт Бужанського про мову

Конґрес українців Канади (КУК) закликає депутатів Верховної Ради відхилити законопроєкт № 2362 Максима Бужанського як такий, що загрожує україномовній освіті та розвитку української мови як єдиної державної.

16 липня 2020


"Русифікаторський законопроєкт" Бужанського спробують "протягнути" у п’ятницю – В’ятрович

Законопроєкт №2362 народного депутата від фракції "Слуга народу" Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" спробують "протягнути" завтра, 17 липня, в останній день сесії.


Геращенко викликала Бужанського на дуель - писати диктанти

Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко запропонувала народному депутату від "Слуги народу" Максиму Бужанському символічну дуель із написання диктантів українською та російською мовами.


Світовий конґрес українців застерігає владу від підтримки законопроєкту Бужанського про мову

Світовий конґрес українців (СКУ) засудив напади на українську мову і виступив проти внесеного членом фракції «Слуга народу» Максимом Бужанським законопроєкту №2362, що передбачає зміни в мовному законодавстві.

15 липня 2020


Українці Австралії висловили протест проти розгляду «мовного» законопроєкту Бужанського

Управа Союзу українських організацій Австралії (СУОА) звернулася до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з листом, висловивши протест проти чергових нападів на українську мову, серед яких називається внесений членом фракції «Слуга народу» Максимом Бужанським проєкт закону щодо навчання державною мовою в закладах освіти.


Мовний омбудсмен закликає Раду зняти з розгляду законопроєкт Бужанського

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликає народних депутатів не підтримувати і зняти з розгляду проєкт закону члена фракції “Слуга народу” Максима Бужанського щодо навчання державною мовою в закладах освіти.

14 липня 2020


ОПЗЖ підтримає "мовний" законопроєкт Бужанського - депутат

Парламентська фракція "Опозиційна платформа - За життя" підтримуватиме законопроєкт народного депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського №2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про навчання державною мовою в навчальних закладах".


"Слуги" не проводили опитування щодо "мовного" законопроєкту Бужанського – депутатка

Члени фракції "Слуга народу" будуть визначатися залежно від своїх переконань щодо голосування за законопроєкт їхнього колеги Максима Бужанського №2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державою мовою в закладах освіти".


Кремінь пояснює появу "мовного" закону Бужанського наближенням виборів

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" за рівнем підготовки та якістю є одним із найкращих взірців українського законодавства та одним із найкращих серед мовних законів в Європі.


"Голос" зробить усе, щоб "мовний" законопроєкт Бужанського не потрапив до залу ВР - депутат

Парламентська фракція "Голос" голосуватиме проти "мовного" законопроєкту члена фракції "Слуга народу" Максима Бужанського і робитиме все, щоб він не потрапив у порядок денний парламенту.

13 липня 2020

12 липня 2020

11 липня 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-