Справа Хізб ут-Тахрір

19 вересня 2020

18 вересня 2020

17 вересня 2020


Українські канадці засудили незаконні вироки сімом кримським татарам

Конгрес українців Канади (КУК) рішуче засуджує неправомірне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня про засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір".

16 вересня 2020


МЗС вимагає від Росії скасувати незаконні вироки сімом кримським татарам

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня про засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір».

15 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

09 вересня 2020


“Бахчисарайська справа”: обвинувачений заявив у суді про зв’язок секретних свідків із ФСБ

Обвинувачений у другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір» Сулейман (Марлен) Асанов, виступаючи в російському Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, заявив, що брали участь у цьому процесі секретні свідки, які залежні від ФСБ.

08 вересня 2020


Російський суд не дав Мустафаєву надати докази його невинуватості - адвокат

Виступ під час дебатів у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва більше 10 разів переривався суддями. Ще тричі Мустафаєва видаляли із зали.

07 вересня 2020


Адвокат Тимура Ібрагімова ставить під сумнів кваліфікацію російських "експертів"

Адвокат Тимура Ібрагімова Тарас Омельченко заявив, що заняття в релігійному закладі не можуть кваліфікуватися як терористична діяльність, а експерти, які стверджують протилежне, ставлять під сумнів свою кваліфікацію.


У Росії розпочинається суд у справі “другої бахчисарайської групи”

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипкорпусу бути присутніми на судових засіданнях у сфабрикованій в РФ "справі Хізб ут-Тахрір" другої бахчисарайської групи, що розпочинаються 7 вересня і триватимуть включно до 10 вересня.

04 вересня 2020


Прокурор у "справі Хізб ут-Тахрір" зазіхнула на конституційний лад РФ — адвокат

У четвер у Південному окружному військовому суді тривали дебати по «справі Хізб ут-Тахрір», в ході яких захист заявив, що держобвинувач у своєму виступі "часто висловлював симпатію до царської Росії, що може бути розцінено, як спроба зазіхання на конституційний лад РФ".

02 вересня 2020

31 серпня 2020

28 серпня 2020

27 серпня 2020

20 серпня 2020

06 серпня 2020


Окупанти залишили під арештом трьох кримських татар

Київський «суд» продовжив утримання в сімферопольському СІЗО Сейтумеру Сейтумерову, Осману Сейтумерову і Рустему Сейтхалілову, давши згоду на їх подальше утримання в тортурних умовах тільки за розмови на релігійні теми.

04 серпня 2020

29 липня 2020


Політв'язень Енвер Мамутов передав співчуття родині загиблого Муси Сулейманова

Фігурант «1-ої Бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір» Енвер Мамутов під час офіційного дзвінка дружині розповів про свій стан здоров'я і попросив передати співчуття родині трагічно загиблого хлопчика Муси Сулейманова.

27 липня 2020

24 липня 2020


Суд РФ продовжив арешт кримськотатарського активіста без клопотання слідства

Суд в м. Сочі при розгляді скарги захисту фігуранта другої сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір" скасував рішення кримського "суду" першої інстанції й направив клопотання слідства на новий розгляд. Та попри все це громадянського журналіста лишили під арештом.

20 липня 2020

18 липня 2020


Мати політв'язня в РФ Теймура Абдуллаєва направила скаргу до ООН

Діляра Абдуллаєва, мати політв'язня в РФ Теймура Абдуллаєва, підготувала скаргу до Управління Верховного комісара ООН з прав людини у зв'язку з порушенням прав її сина необґрунтованим довгостроковим переведенням його до штрафного ізолятору колонії в РФ.

17 липня 2020


“Набір придуманих термінів”: адвокат кримських татар розкритикував висновок лінгвіста

У Південному окружному військовому суді м. Ростов-на-Дону в ході слухань другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» було оголошено висновок лінгвіста, який вийшов за рамки своєї компетенції і виступив як релігієзнавець і психолог.

16 липня 2020


Політв'язня Абдуллаєва знову помістили в ШІЗО

Українського політв'язня в Росії Теймура Абдуллаєва, якого випустили 5 липня з ШІЗО, наступного дня знову помістили в штрафний ізолятор, тепер до 20 липня. Тож, Абдуллаєв майже постійно перебуває в ШІЗО ВК-2 м. Салават (Башкортостан) з березня.

08 липня 2020

07 липня 2020


Кримського татарина під час обшуку змушували зізнатися, що він - член "Хізб ут-Тахрір"

В окупованому Криму в ході обшуку, що проходив у вівторок, 7 липня, в будинку Еміля Зіядінова, співробітник російського силового відомства запропонував кримському татарину зізнатися в тому, що він є членом партії "Хізб ут-Тахрір" в обмін на те, що йому дадуть менший термін.

06 липня 2020


У "другій Бахчисарайській справі" готові виступити понад 50 свідків захисту

У понеділок, 6 липня, Південний окружний військовий суд міста Ростов-на-Дону береться до подання доказів сторони захисту в "справі Хізб ут-Тахрір" (друга бахчисарайська група). Адвокати підготували понад 50 свідків.

05 липня 2020

03 липня 2020


Суд у РФ продовжив розгляд білогірської "справи Хізб ут-Тахрір"

2 липня в Південному окружному військовому суді РФ (Ростов-на-Дону) продовжили розгляд по суті білогірської «справи Хізб ут-Тахрір», у якій обвинуваченим - Айдеру Джаппарову, Енверу і Ризі Омеровим - загрожують тривалі терміни ув'язнення.

02 липня 2020

01 липня 2020


Ув'язнений у "справі Хізб ут-Тахрір" Саледінов провів тиждень у ШІЗО

В'язень Кремля Айдер Саледінов, засуджений у складі першої сімферопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір", який перебуває в колонії в Башкортостані (РФ), повідомив, що провів сім днів у штрафному ізоляторі.

30 червня 2020

24 червня 2020


Заарештованого у Криму цивільного журналіста на місяць відправили до психлікарні

Цивільного журналіста Руслана Сулейманова, заарештованого за другою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір», помістили у стаціонар Кримської клінічної психіатричної лікарні, де протягом місяця він проходитиме примусову судово-психіатричну експертизу.

23 червня 2020


У російському суді розглядають апеляцію на вирок фігурантам “ялтинської групи”

В Апеляційному суді в м. Власиха Московської області розпочався розгляд апеляційної скарги на вирок фігурантам ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». В ході дебатів адвокати заявили про факти неприпустимих доказів, використаних судом першої інстанції - Південним окружним військовим судом м. Ростова-на-Дону.

19 червня 2020

12 червня 2020


ФСБ відкрила справу проти ще одного кримського татарина - "шиють" неправдиві свідчення

Проти затриманого напередодні в окупованому Криму кримського татарина Руслана Бекірова слідчі ФСБ відкрили кримінальну справу нібито за неправдиві свідчення. Йому обрали запобіжний захід - підписку про невиїзд.

11 червня 2020


Фігуранта "другої сімферопольської групи" тримають на психіатричній експертизі в Криму

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» (друга сімферопольська група) Сейран Муртаза знаходиться на стаціонарній психіатричній експертизі у Сімферополі, в зв'язку з чим засідання щодо нього було перенесено.

10 червня 2020

09 червня 2020


Фігурантам "другої сімферопольської справи" продовжили арешт ще на три місяці

В окупованому Криму так званий Верховний суд у черговий раз продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою трьом фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на три місяці.

08 червня 2020


Фігуранти "бахчисарайської групи" влаштували протест у російському суді

В Апеляційному військовому суді, що проходить у м. Власіха Московської області,  де розглядалася апеляція на продовження запобіжного заходу фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір", всі обвинувачені відмовилися брати участь у процесі.

06 червня 2020

05 червня 2020


Політв'язню Асанову під час судилища в Росії двічі викликали медика — адвокат

У Росії під час розгляду апеляційної скарги на продовження арешту в апеляційному військовому суді міста Власіха у другій бахчисарайській "справі Хізб ут-Тахрір" фігуранту Марлену Асанову двічі знадобилася медична допомога.

04 червня 2020


У "бахчисарайській справі" кримських татар підробили підписи свідків - адвокати

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону після чергових показів свідків звинувачення у «справі Хізб ут-Тахрір» другої бахчисарайської групи встановили факти відкритої фальсифікації матеріалів «справи».

03 червня 2020

02 червня 2020

01 червня 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-