Справа Хізб ут-Тахрір

30 листопада 2020


Покарання за одиночний пікет: окупанти відкрили справу проти матері кримського татарина

Проти матері фігуранта червоногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаїрова Зеліху Абхаїрову порушили адміністративну справу і проводиться службове розслідування за ознаками правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 20.2 КоАП Росії.

29 листопада 2020


«Сімферопольська справа»: захист Сулейманова не встиг ознайомитися з матеріалами справи

Фігурант другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ескендер Сулейманов через обмеження йому термін ознайомлення з матеріалами кримінальної «справи», з 57 томів встиг прочитати лише 37 томів.

20 листопада 2020


Чубаров просить Зеленського допомогти врятувати кримчанина Абдуллаєва із ШІЗО

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав Президента Володимира Зеленського терміново залучити міжнародні інститути з метою порятунку життя і здоров'я Теймура Абдуллаєва, якого знову кинули до штрафного ізолятора.

16 листопада 2020

13 листопада 2020


Суд у Росії відхилив апеляцію на продовження арешту трьом кримським татарам

Апеляційний суд у м Власіха Московської області залишив у силі рішення Південного окружного військового суду про продовження до 15 січня 2021 року арешту трьом кримським фігурантам Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2020


Кримського татарина з ознаками коронавірусу з психлікарні відправили у СІЗО

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Еміль Зіядінов після відправлення його в Кримську психіатричну лікарню, відмовився від проведення психіатричної експертизи, у зв'язку з чим лікарі цієї лікарні не надали йому медичну допомогу при захворюванні з ознаками коронавірусу.

11 листопада 2020


Затриманого біля Криму експосадовця МВС можна обміняти на політв'язнів Кремля - Чубаров

Рефат Чубаров вважає за можливе обміняти заарештованого на адмінкордоні з окупованим Кримом колишнього заступника начальника ГУ МВС України в АРК Миколу Федоряна на кримськотатарських політв'язнів.

09 листопада 2020


Суд відправив під арешт експосадовця МВС, який допомагав окупантам

Суд у Херсоні обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику так званого «Управління транспорту Республіки Крим», якого затримала контррозвідка СБУ на адмінмежі з окупованим півостровом.


Адвокат відвідав політв'язня Сізікова у психлікарні Севастополя

В окупованому Криму адвокат Едем Семедляєв відвідав фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Олександра Сізікова, який перебуває на примусовій судово-психіатричній експертизі в стаціонарі Севастопольської психлікарні.

08 листопада 2020


Дружини політв'язнів «другої Бахчисарайської групи» отримали побачення в ізоляторі

Дружини отримали дозвіл на побачення зі своїми чоловіками - політв'язнями другої бахчисарайської групи по «справі Хізб ут-Тахрір» Сервером Зекір'яєвим, Марленом Асановим, Едемом Смаїловим і Тимуром Ібрагімовим.

06 листопада 2020

04 листопада 2020


«Суд» визнав протоколи затримання трьох кримських татар «неприпустимим доказом»

Затриманих напередодні в окупованому Криму двох громадянських журналістів і кримськотатарського активіста відпустили з будівлі Центрального районного суду, оскільки протоколи їх затримання визнані «неприпустимим доказом».

03 листопада 2020


На Банковій пройшла акція солідарності з кримськими політв'язнями

У Києві біля Офісу Президента України відбулася акція на підтримку кримських політв’язнів, фігурантів червоногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір", яким російський суд у Ростові-на-Дону виніс вироки від 15 до 18 років ув’язнення.


МЗС висловило Росії протест через незаконні вироки у справі «Хізб ут-Тахрір»

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку оголошенням російським судом незаконних вироків трьом громадянам України у черговій так званій справі «Хізб ут-Тахрір».

02 листопада 2020


У Росії трьом кримським татарам загрожує до 18 років тюрми

Обвинувачення у «справі Хізб ут-Тахрір» (красногвардійська група) запросило для трьох кримських татар від 15 до 18 років позбавлення волі. У понеділок фігуранти «справи» виступають з останнім словом у Південному окружному військовому суді.

01 листопада 2020

31 жовтня 2020


У Криму матір політв'язня відвезли до лікарні після спілкування з російськими силовиками

Матері кримського татарина Рустема Емірусеїнова, якого окупанти хочуть відправити у колонію на 18 років, стало зле після спілкування з силовиками: ті кричали на неї через те, що жінка вийшла на одиночний пікет.

27 жовтня 2020

26 жовтня 2020

19 жовтня 2020


Трьом кримським татарам у Росії загрожує до 18 років тюрми

На засіданні Південного окружного військового суду в м. Ростов-на-Дону в понеділок прокурор запросив фігурантам красногвардійської "справи Хізб ут-Тахрір" терміни від 15 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

15 жовтня 2020

13 жовтня 2020


Суд РФ продовжив арешт політв'язня Сулейманова, проігнорувавши апеляцію

Третій апеляційний суд загальної юрисдикції міста Сочі, розглянувши апеляційну скаргу захисту на продовження арешту фігуранту другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Ескендеру Сулейманову, залишив без зміни рішення суду першої інстанції.

11 жовтня 2020

09 жовтня 2020


Обвинувачення не виключає порушень при обшуках у кримських татар - захист

Обвинувачення у «справі Хізб ут-Тахрір» (красногвардійська група) після допиту співробітників ФСБ не виключає і не спростовує версію адвокатів про порушення під час обшуку в будинках підсудних.

07 жовтня 2020


Фонд Джорджа Клуні засудив вирок фігурантам "другої Бахчисарайської справи"

Правозахисний Фонд «За справедливість», заснований голлівудським актором Джорджом Клуні та його дружиною Амаль, назвав несправедливим вирок фігурантам другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

06 жовтня 2020

02 жовтня 2020


Суд у Росії залишив двох кримських татар під арештом до 15 грудня

Третій Апеляційний суд в Сочі (РФ) залишив без змін рішення суду першої інстанції про продовження до 15 грудня арешту двом фігурантам другої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Владлену Абдулкадирову і Рустему Сейтхалілову.

30 вересня 2020


У суд над кримськими татарами викликали ФСБшників, які проводили обшуки

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону під час розгляду по суті красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» захист подав клопотання про виклик до суду співробітників ФСБ, які проводили обшуки з грубими порушеннями.

28 вересня 2020


Суд РФ відмовився вилучити з матеріалів "красногвардійської справи" неприпустимі докази

На засіданні щодо красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» у Південному окружному військовому суді м. Ростова-на-Дону адвокати Еміль Курбедінов, Рустем Кямілєв і Едем Семедляєв заявили ряд клопотань, пов'язаних із вилученням з матеріалів «справи» низки експертиз, які захист вважає неприпустимими доказами.

19 вересня 2020

18 вересня 2020

17 вересня 2020


Українські канадці засудили незаконні вироки сімом кримським татарам

Конгрес українців Канади (КУК) рішуче засуджує неправомірне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня про засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір".

16 вересня 2020


МЗС вимагає від Росії скасувати незаконні вироки сімом кримським татарам

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня про засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір».

15 вересня 2020

11 вересня 2020

10 вересня 2020

09 вересня 2020


“Бахчисарайська справа”: обвинувачений заявив у суді про зв’язок секретних свідків із ФСБ

Обвинувачений у другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір» Сулейман (Марлен) Асанов, виступаючи в російському Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, заявив, що брали участь у цьому процесі секретні свідки, які залежні від ФСБ.

08 вересня 2020


Російський суд не дав Мустафаєву надати докази його невинуватості - адвокат

Виступ під час дебатів у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва більше 10 разів переривався суддями. Ще тричі Мустафаєва видаляли із зали.

07 вересня 2020


Адвокат Тимура Ібрагімова ставить під сумнів кваліфікацію російських "експертів"

Адвокат Тимура Ібрагімова Тарас Омельченко заявив, що заняття в релігійному закладі не можуть кваліфікуватися як терористична діяльність, а експерти, які стверджують протилежне, ставлять під сумнів свою кваліфікацію.


У Росії розпочинається суд у справі “другої бахчисарайської групи”

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипкорпусу бути присутніми на судових засіданнях у сфабрикованій в РФ "справі Хізб ут-Тахрір" другої бахчисарайської групи, що розпочинаються 7 вересня і триватимуть включно до 10 вересня.

04 вересня 2020


Прокурор у "справі Хізб ут-Тахрір" зазіхнула на конституційний лад РФ — адвокат

У четвер у Південному окружному військовому суді тривали дебати по «справі Хізб ут-Тахрір», в ході яких захист заявив, що держобвинувач у своєму виступі "часто висловлював симпатію до царської Росії, що може бути розцінено, як спроба зазіхання на конституційний лад РФ".

02 вересня 2020

31 серпня 2020

28 серпня 2020

27 серпня 2020

20 серпня 2020

06 серпня 2020


Окупанти залишили під арештом трьох кримських татар

Київський «суд» продовжив утримання в сімферопольському СІЗО Сейтумеру Сейтумерову, Осману Сейтумерову і Рустему Сейтхалілову, давши згоду на їх подальше утримання в тортурних умовах тільки за розмови на релігійні теми.

04 серпня 2020

29 липня 2020


Політв'язень Енвер Мамутов передав співчуття родині загиблого Муси Сулейманова

Фігурант «1-ої Бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір» Енвер Мамутов під час офіційного дзвінка дружині розповів про свій стан здоров'я і попросив передати співчуття родині трагічно загиблого хлопчика Муси Сулейманова.

27 липня 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-