
Катери, радари і не тільки: що в пакеті допомоги Пентагона для України
Після оголошення в понеділок про виділення Україні $125 мільйонів у сфері безпеки Пентагон закликав українську сторону не зупиняти реформи в оборонному секторі.
01 березня 2021
Після оголошення в понеділок про виділення Україні $125 мільйонів у сфері безпеки Пентагон закликав українську сторону не зупиняти реформи в оборонному секторі.
26 лютого 2021
Глави держав та урядів країн Євросоюзу погодили двоєдиний підхід у політиці безпеки і оборони, який передбачає розвиток оборонних спроможностей і автономії ЄС з одночасним посиленням партнерства з НАТО.
25 лютого 2021
Cвітові витрати на оборону за підсумками минулого року зросли на 3,9% у порівнянні з 2019 роком попри пандемію коронавірусу (COVID-19) й економічну кризу.
22 лютого 2021
Європейська Комісія представила план дій із поєднання наукового та виробничого потенціалів цивільної, оборонної та космічної промисловості для підвищення конкурентоспроможності європейського виробничого сектору на світовому ринку.
Україна уклала перший контракт у рамках Міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021: ідеться про угоду ДК «Укрспецекспорт» з Пакистаном на ремонт парку танків Т-80УД на загальну суму 85,6 млн дол.
19 лютого 2021
Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля планують спільно працювати над створенням космічних апаратів та розробок для оборонного комплексу.
Ізраїль спільно зі США розробляють новий протиракетний комплекс Arrow-4.
17 лютого 2021
Кабінет міністрів 17 лютого прийняв шість з десяти постанов уряду щодо імплементації Закону України "Про оборонні закупівлі", розроблених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України.
15 лютого 2021
Міністри оборони країн НАТО на засіданні 17-18 лютого розглянуть питання посилення військової присутності на східному фланзі, зокрема у Чорноморському регіоні.
28 січня 2021
Мільярди, що інвестуються російським бюджетом в окупований Крим, "закачуються" в оборонну галузь і військові бази, тому кримчани цих грошей не бачать.
27 січня 2021
Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський провів онлайн-розмову з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, під час якої були обговорені питання військово-технічної та промислової співпраці між США та Україною.
26 січня 2021
Верховна Рада ухвалила постанову "Про внесення змін до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання".
24 січня 2021
У Туреччині спустили на воду фрегат «Стамбул» - перший корабель такого класу, створений за держпрограмою будування військових кораблів.
22 січня 2021
Експерти Національного агентства з питань запобігання корупції проведуть антикорупційну експертизу проєктів нормативно-правових актів у сфері оборонних закупівель.
20 січня 2021
Кабінет Міністрів схвалив проєкт указу Президента про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Стратегію воєнної безпеки України».
17 січня 2021
Харківське державне авіаційно-виробниче підприємства (Харківський авіазавод), що перебуває у вкрай тяжкому фінансовому положенні, може отримати замовлення на 8 літаків для військових.
08 січня 2021
Співробітництво України та Туреччини у військово-технічній та оборонно-промисловій сферах останнім часом виведене на новий рівень, загалом партнерство в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах включає понад 30 проєктів.
06 січня 2021
Греція та Ізраїль уклали угоду в галузі оборони, що передбачає будівництво ізраїльською компанією льотної академії для грецьких військових.
01 січня 2021
В Україні відсьогодні, 1 січня, набув чинності закон «Про оборонні закупівлі», який докорінно змінює законодавство у сфері оборонних закупівель з радянського на європейське, а також наближає Україну до стандартів країн-членів НАТО.
31 грудня 2020
Санкції США щодо Туреччини не вплинуть на співпрацю з Україною, зокрема в оборонній та військово-технічній сферах.
30 грудня 2020
В РНБО обговорили виконання державного оборонного замовлення у 2020 році та підготовку проєкту його основних показників на 2021 рік та 2022, 2023 роки.
28 грудня 2020
Кабінет Міністрів затвердив відсоткові ставки за кредитами під державні гарантії на виконання програм із підвищення обороноздатності та безпеки держави.
24 грудня 2020
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що вето Президента США Дональда Трампа на оборонний бюджет жодним чином не має відношення до допомоги Україні, яка в ньому передбачена.
23 грудня 2020
Заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець на зустрічі з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін запропонував розпочати розробку проєкту двосторонньої рамкової угоди про оборонне співробітництво.
22 грудня 2020
Уряд Японії схвалив збільшення оборонного бюджету країни для протидії потенційним загрозам з боку Китаю і Північної Кореї.
16 грудня 2020
Однією з важливих засад майбутньої реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей є посилення обороноздатності.
Видатки на безпеку та оборону у 2021 році зростуть на понад 20 млрд грн і становитимуть майже 6% ВВП.
Парламент Швеції ухвалив збільшення оборонного бюджету на період 2021-2025 років на 40% - зокрема через дії Росії в регіоні.
15 грудня 2020
Сектор безпеки та оборони був єдиним, який при секвестрі державного бюджету не був змінений. Відтак, немає ніяких підстав говорити про зменшення видатків на оборонну сферу.
13 грудня 2020
Президент США Дональд Трамп висловив намір накласти вето на оборонний бюджет, схвалений минулого тижня Конгресом.
11 грудня 2020
В Україні ризик корупції в оборонному секторі є високим згідно з міжнародними нормами.
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити за основу і в цілому законопроєкт №4485, який пропонує відтермінувати вступ у дію закону "Про оборонні закупівлі".
10 грудня 2020
Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський вважає, що у 2021 році має бути змінено підхід до виконання державного оборонного замовлення (ДОЗ).
Заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець обговорив з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін перспективи оборонної співпраці.
09 грудня 2020
Палата представників США ухвалила переважною більшістю узгоджений проєкт Закону про асигнування на національну оборону США-2021, який передбачає санкції проти Nord Stream-2 та допомогу Україні у сфері безпеки.
07 грудня 2020
НАТО вітає зусилля Європейського Союзу у нарощуванні власних оборонних спроможностей, але такі спроможності мають доповнювати оборонні можливості Альянсу, а не конкурувати.
04 грудня 2020
Україна здійснила справжній прорив у модернізації військової сфери, однак ще існують сфери, в яких є над чим попрацювати.
01 грудня 2020
Оборонний діалог України та Бразилії відкриває нові можливості торгівлі та експорту і має передбачати амбітні плани спільного виходу на ринки третіх країн.
26 листопада 2020
Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква обговорив з керівником підрозділу озброєння компанії EDGE Хамадом Мохаммедом Альмараром шляхи активізації двосторонньої співпраці у сфері військово-технічного співробітництва.
23 листопада 2020
Український союз промисловців і підприємців закликає владу добудувати українські корвети, а не імпортувати кораблі.
21 листопада 2020
Європейський Союз вперше в історії провів річний оборонний огляд, так званий CARD (Coordinated Annual Review on Defence), який виявив вразливі місця європейського оборонного сектору, зокрема його фрагментарність, яка значно впливає на спроможності Європи відповідати на сучасні та майбутні виклики.
19 листопада 2020
Британська влада анонсувала кінець «ери відступу», оголосивши найбільші з моменту завершення Холодної війни інвестиції у власну військову сферу.
17 листопада 2020
Намагання заощадити гроші за рахунок оборонних витрат згодом призводить до необхідності витрачати ще більше.
Які етапи створення та діяльності уже пройдено міністерством, що зроблено за цей час та яким є бачення реформ у галузі
13 листопада 2020
Офіс генерального прокурора ініціює інвентаризацію всіх договорів державного оборонного замовлення, у яких мають бути укладені офсетні контракти.
12 листопада 2020
Суб’єкти сектору безпеки і оборони України мають забезпечити виконання державного оборонного замовлення у повному обсязі у максимально стислі строки.
21 жовтня 2020
Сумарний оборонний бюджет країн НАТО в 2020 році зріс на 4,3 відсотка і перевищив 1 трильйон доларів США.
16 жовтня 2020
У Стамбулі за результатами зустрічі президентів України та Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана підписано низку документів, зокрема рамкову військову угоду між урядами України та Туреччини.
Україна і Туреччина мають величезний потенціал для співпраці в оборонній сфері, яка може включати не тільки спільне виробництво турецьких безпілотників і літаків "Антонов", а й двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу "корвет".
07 жовтня 2020
На Житомирщині викрили посадовців оборонного заводу на зловживаннях із державними коштами, що призвело до неякісного ремонту броньованої техніки для українських Збройних Сил.
Міністр оборони України Андрій Таран та державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес підписали Меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах.
01 жовтня 2020
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев вніс до проєкту закону про Державний бюджет на 2021 рік поправку із пропозицією збільшити на 3 млрд грн видатки на переобладнання військової техніки.
14 вересня 2020
У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік на грошове забезпечення військовослужбовців передбачено 131 млрд гривень.
11 вересня 2020
Фінансування сектору безпеки і оборони в 2021 році перевищить обсяги поточного року та становитиме 5,92% від ВВП замість нинішніх 5,45%.
10 вересня 2020
По всій Німеччині в четвер, 10 вересня, пролунали сирени цивільної оборони.
08 вересня 2020
Президент США Дональд Трамп піддав критиці Пентагон, звинувативши керівництво американського оборонного відомства у бажанні «лише вести війни».
03 вересня 2020
Однією з ключових загроз для безпеки держави залишається російська агресія на сході України, тому рівень фінансування сектору безпеки і оборони на наступний рік не може бути зменшений.
Варшава не вбачає безпосередньої загрози з боку Мінська, але намагається підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій.
Ефективне управління військовою та стратегічною промисловістю вимагає зменшення кількості спецекспортерів, а також обмеження впливу на них з боку Укроборонпрому.
29 серпня 2020
Асоціація підприємств авіаційної промисловості України "Укравіапром" і турецька асоціація оборонних авіаційних та космічних підприємств SAHA İstanbul підписали меморандум про співробітництво.