
Укрпошта презентувала колекцію марок у стилі «ню»
АТ «Укрпошта» презентувала першу в Україні колекцію поштових марок у стилі «ню» із серії «Її величність – жінка».
05 березня 2021
АТ «Укрпошта» презентувала першу в Україні колекцію поштових марок у стилі «ню» із серії «Її величність – жінка».
Міністерство культури та інформаційної політики оголошує про відкриття конкурсного відбору учасників ІІ етапу проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти.
04 березня 2021
Група колекціонерів мистецтва спалила картину британського художника Бенксі та вирішила її продати за допомогою блокчейн-технології, відомої як невзаємозамінний токен (NFT).
03 березня 2021
АТ "Укрпошта" 5 березня презентує перші українські поштові марки з оголеними тілами у жанрі «ню» із серії «Її величність – жінка».
На Харківщині у Валківській дитячій школі мистецтв (ДШМ) запроваджено пілотний проєкт "Коцарство. Предмет за вибором", у межах якого школярі тчуть традиційні коци, відомі як харківські.
26 лютого 2021
В Україні з’явився монокатегорійний фешн-бренд OVERALL, який створює комбінезони, що підійдуть і для чоловіків, і жінок, прикрашені найдорожчими та найвпізнаванішими роботами митців країни.
25 лютого 2021
В Українському домі пройшов перший захід інтелектуально-дискусійної програми Косач Talks в межах мистецького проєкту "Леся Українка: 150 імен".
Аукціонний дім Christie’s вперше виставив на торги цифровий витвір мистецтва – мозаїку Everydays: The First 5000 Days цифрового художника Майка Вінкельманна, відомого як Beeple.
24 лютого 2021
У столичному Українському домі відбувся показ Мистецького проєкту "Леся Українка: 150 імен" до 150-річчя від дня народження видатної драматургині, поетеси, письменниці та громадської діячки Лесі Українки.
В Україну зі США 21 лютого прибув вантаж із сотнею живописних та графічних творів відомого українського художника зарубіжжя Льва Леонідовича Межберга.
23 лютого 2021
Київський міський голова Віталій Кличко запевнив, що у випадку передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці жодних ТРЦ в будівлі не буде.
22 лютого 2021
У Національній мистецькій галереї штату Вікторія (Австралія) (NGV) у Мельбурні до 18 квітня експонують унікальну скульптуру українсько-американського митця-кубіста Олександра Архипенка «Силует».
19 лютого 2021
У виставковому центрі "ЄрміловЦентр" Харківського національного університету імені Каразіна відкрилася виставка сучасного українського мистецтва "Штучний біль".
15 лютого 2021
У Стамбулі на станції електропоїздів Marmaray Yenikapı сьогодні відкрилася діджиталізована виставка унікальних мініатюр XVI століття авторства Наккаша Османа.
Виставка живопису молодого українського художника Артура Вирсти відкриється 15 лютого в галереї «Руси Карабиберов» в місті Нова Загора.
У Києві в Українському домі 25 лютого стартує мистецький проєкт до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
14 лютого 2021
У Львівській галереї мистецтв цьогоріч планують звести дах над внутрішнім двором палацу Лозинського, де б розмістилися «Сад скульптур» та сучасне фондосховище.
11 лютого 2021
Майстер скульптурного мистецтва Олег Котик з Тернопільщини створює казкові скульптури, які своєю оригінальністю приваблюють туристів.
Виставка Material Fables ляльок-мотанок від Олени Шарабун та картин і робіт у змішаній техниці від Світлани Кравчук триває в Едмонтоні.
10 лютого 2021
Міжнародний зимовий фестиваль лендарту «Міфогенез», який традиційно проводиться на Вінниччині, цьогоріч пройде в онлайн-форматі.
Київський міський голова Віталій Кличко підтримує створення Музею сучасного мистецтва як у будівлі Гостиного двору, так і на інших "придатних" локаціях.
Лекція-презентація та перформанс, присвячені відомій танцівниці й актрисі Іді Рубінштейн, відбудуться 13 лютого в Музеї української діаспори.
05 лютого 2021
На Вінниччині у п’ятницю стартує V Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The Best artist – 2021».
02 лютого 2021
Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького після тривалої перерви відкриває експозицію мистецтва ХІХ–ХХ ст. у відновлених залах колишнього палацу Лозинського.
Заслужений майстер народної творчості, волинський «Фаберже» Анатолій Бойко встановив світовий рекорд: він просвердлив в одній шкаралупі гусячого яйця понад 25 тисяч отворів.
Новопризначений голова Українського культурного фонду Михайло Захаревич вважає головним на цій посаді визначити пріоритети та дотримуватися їх.
01 лютого 2021
Президент України Володимир Зеленський підписав указ №42/2021 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва».
У понеділок, 1 лютого, виповнюється 119 років від дня народження Оксани Лятуринської (1902–1970), української письменниці, скульптора, громадської діячки.
29 січня 2021
У Бердянську на «Алеї ковалів» ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» встановили металеву кульбабу заввишки 4 метри.
28 січня 2021
У лютому 2021 року в Україні запрацює додаток Cittart – перша соціальна мережа та маркетплейс для митців і тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом.
У Києві в лютому після ремонтно-реставраційних робіт частково відкриється Національний художній музей України.
27 січня 2021
Президент Володимир Зеленський взяв участь у відкритті інсталяції «Погляд у минуле» у Києві та заявив, що День пам'яті жертв Голокосту важливий як для історії України, так і для всього світу.
26 січня 2021
Художниця з української діаспори в США Оля Рондяк черпає натхнення у своїх українських коренях та розповідає через мистецтво історію своєї родини й життя в українській діаспори.
19 січня 2021
У цей день, 19 січня, народився український живописець, графік, мозаїст, театральний декоратор Борис Крюков (1895 - 1967), який жив і творив в Аргентині.
13 січня 2021
Британське онлайн-видання «The People’s Movies» включило дві стрічки, створені за підтримки Держкіно, у ТОП-20 найкращих горор-фільмів 2020 року.
09 січня 2021
У Харківському художньому музеї зберігається 13 гравюр великого німця, і з-поміж них – одна з найцікавіших
Проєкт "Калиновий к@тяг" продовжуємо розповіддю про видатну танцівницю, балетмейстерку й балетного педагога
04 січня 2021
Департамент культури КМДА розпочав прийом заявок на здобуття Мистецької премії «Київ».
27 грудня 2020
Визначені лауреати Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких за 2020 рік — письменник Віктор Палинський, художники Михайло Кузів і Олег Кузів, історик і релігієзнавець Ярослав Стоцький, краєзнавець Михайло Тимошик.
23 грудня 2020
Ще три тижні, до 14 січня, триватиме подання заявок на грантові програми до Українського культурного фонду.
21 грудня 2020
Відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року, під час якого Комітет з Національної премії визначився з коротким списком творів.
На 101-му році життя в канадському місті Сент-Кетерінс відійшла у вічність українсько-канадська мисткиня Парася Іванець.
Японський роздрібний торговець Шухей Окавара розпочинає продаж надрукованих реалістичних масок, які моделюють тривимірне зображення обличчя японця чи японки.
20 грудня 2020
Письменник Сергій Жадан та художник Павло Маков представили книгу «Постійне місце проживання», де за допомогою поєднання віршів і графіки описується місто Харків.
19 грудня 2020
Львівська поетеса Ірина Рубець спільно із композитором та саудпродюсером Михайлом Олійником презентували аудіозбірку віршів із музикою "Обійми мене...".
18 грудня 2020
Живопис української художниці Анжеліки Якимець показали на виставці її робіт під назвою «Європа очима українців» в Брюсселі.
15 грудня 2020
У Палаці студентів Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентували новий театр "БаЗа".
14 грудня 2020
Музей мистецтв Прикарпаття отримав у подарунок від місцевого художника Федіра Майка 30 його картин.
Рівненська ОДА спільно з обласним центром народної творчості представили культурно-мистецький проєкт «Рівненщина різдвяна».
У Житомирі волонтери прибрали у водонапірній вежі – пам’ятці архітектури місцевого значення ХІХ століття, яка зараз не використовується. Там уперше проведуть мистецьку виставку.
10 грудня 2020
У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка живопису та графіки культурно-просвітницького проєкту "Мода в образотворчому мистецтві".
Творчу роботу майстрині художнього текстилю і ручного ткацтва з Тернопільщини Тетяни Витягловської визнали найкращою на престижному мистецькому бієнале.
03 грудня 2020
Українці повинні вміти генерувати власне унікальне мистецтво, а не «македонський кубізм» чи «львівський сюрреалізм».
В Українському суспільстві відбувається своєрідна тривіалізація культурного минулого.
3 грудня у Полтаві триває сьомий "Національний круглий стіл».
Мистецтво і культура створюють фізіономію певної країни, і від її сучасності та інтелектуальності залежить ставлення до цієї країни з-за кордону.
Українська держава не повинна впливати на мистецтво, але має створити гідні умови для його нормального розвитку.
01 грудня 2020
Десятки тисяч наскельних малюнків льодовикового періоду виявлені в лісах Амазонки: на них зображені й види тварин, які вимерли ще в древні часи.
У Львові ініціювали спільнокошт для проєкту «Genius Kids», який має на меті поліпшити обізнаність дітей щодо українського мистецтва, ознайомити їх з художниками, техніками та стилями живопису, графіки.
27 листопада 2020
В Івано-Франківську Музей мистецтв Прикарпаття взявся за реставрацію творів Опанаса Заливахи. З майже 200 робіт, які музей отримав на тимчасове зберігання, 30 вже відреставровані.