Конституційний Суд

21 січня 2021


Тупицький просить Президента вплинути на держохорону, яка не пускає його на роботу

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до президента Володимира Зеленського, у якому просить вплинути на Управління держохорони з тим, щоб воно розблокувало роботу суду.

20 січня 2021


Комітет Ради звернувся до КСУ щодо відповідності Тупицького займаній посаді

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки звернувся до Конституційного Суду щодо відповідності обійманій посаді відстороненого указом Президента Володимира Зеленського очільника КСУ Олександра Тупицького.


Конституційний суд відкрив провадження щодо призначення 6 членів НКРЕКП

Конституційний Суд України відкрив провадження у справі за поданням щодо конституційності призначення окремих членів Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

19 січня 2021

15 січня 2021

14 січня 2021


Раді рекомендують направити до Венеційської комісії законопроєкт про конституційну процедуру

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендує парламенту включити до порядку денного, а Голові ВР Дмитру Разумкову - направити до Венеційської комісії для отримання висновку проєкт закону №4533 «Про конституційну процедуру».

13 січня 2021

12 січня 2021

06 січня 2021


Денісова просить КСУ розібратися, чи можлива медреформа під час пандемії

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Конституційного Суду з поданням щодо окремих положень законів, що стосуються сфери охорони здоров'я та подолання пандемії COVID-19.


Заява суддів КСУ не має жодного юридичного значення – Веніславський

Заява суддів КСУ щодо ситуації, що склалася у зв’язку з виданням Президентом указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року, не має жодного юридичного значення.

05 січня 2021


Представниця Ради в КСУ розкритикувала аргументи суддів щодо відсторонення Тупицького

Висновок членів Науково-консультативної ради КСУ щодо питання відсторонення від посади судді Конституційного Суду в кримінальному провадженні має лише рекомендаційний характер.

04 січня 2021


На відновлення репутації КСУ треба буде багато часу - голова ВРП

На відновлення репутації Конституційного Суду як органу, втраченої внаслідок політичних заяв щодо діяльності суду та голови КС, знадобиться багато часу та зусиль, вважає голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

31 грудня 2020


Набрав чинності закон про протоколи НАЗК на суддів-корупціонерів

Набрав чинності закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.

30 грудня 2020

29 грудня 2020


Зеленський внесе у Раду схвалений РНБО законопроєкт про ув’язнення за брехню в деклараціях

Рада національної безпеки і оборони схвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування, який після доопрацювання Президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний.

28 грудня 2020


Офіс генпрокурора ініціює відсторонення Тупицького з посади голови КСУ - джерело

Офіс генпрокурора підготував клопотання до Офісу Президента, у якому йдеться про дозвіл на відсторонення від посади голови Конституційного Суду Олександра Тупицького, якому повідомили про підозру.

25 грудня 2020


Зеленський підписав закон, що відновлює повноцінну діяльність НАЗК

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції», який парламент ухвалив 15 грудня.


Президент розповів про зустріч з головою КСУ до резонансних рішень

Президент Володимир Зеленський зустрічався із головою Конституційного суду Олександром Тупицьким ще до ухвалення резонансних рішень щодо роботи НАБУ і НАЗК та просив його не порушувати земельне, банківське та мовне питання.

24 грудня 2020


«Плівки Тупицького» дають підстави для відсторонення голови КСУ - Веніславський

Представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський зазначив, що оприлюднені в ЗМІ плівки щодо Голови КС Олександра Тупицького записані легально та ставлять під сумнів щонайменше його право продовжувати роботу в Конституційному Суді.


Разумков розповів, коли Рада візьметься за законопроєкт про регламент діяльності КСУ

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков сподівається, що парламент розгляне законопроєкт щодо діяльності Конституційного Суду відразу після закінчення посиленого карантину, який триватиме з 8 по 24 січня.

23 грудня 2020

21 грудня 2020


КСУ просять роз'яснити скандальне рішення щодо брехні в деклараціях

До Конституційного Суду надійшло клопотання про роз'яснення виконання рішення суду від 28 жовтня, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування і контрольні повноваження НАЗК.


Конституційна криза може підірвати досягнення України у реформах та відносинах з ЄС – посол

Резонансне рішення Конституційного Суду позначилося на двосторонніх стосунках між Україною і ЄС і може підірвати досягнення України у ключових внутрішніх реформах, які здійснювалися в рамках такого співробітництва.

18 грудня 2020


Разумков розповів, які рішення Рада має ухвалити щодо КСУ наступного року

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що у 2021 році парламент має ухвалити два законопроєкти щодо Конституційного Суду - про регламент його роботи, а також про те, що рішення КСУ можуть прийматися двома третинами суддів.

16 грудня 2020

15 грудня 2020


Рада ухвалила закон про адмінпротоколи НАЗК щодо суддів-корупціонерів

Верховна Рада ухвалила закон, яким визначено особливості здійснення повноважень Національним агентством з питань запобігання корупції стосовно суддів, суддів Конституційного Суду, зокрема, щодо складання протоколів про корупційні адміністративні правопорушення.

14 грудня 2020


Конституційна криза: голова НАЗК просить розслідувати закриття справ судами

Голова НАЗК Олександр Новіков звернувся із листами до Генерального прокурора Ірини Венедіктової та голови Верховного Суду Валентини Данішевської через конфлікт інтересів, коли суди безпідставно закривають справи після рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.

12 грудня 2020

11 грудня 2020


Віцепрем'єр про висновки Венеційської комісії: Політичні застереження влади підтвердили

Майже всі політичні застереження української влади щодо рішення Конституційного Суду підтверджені висновком Венеційської комісії, і КСУ буде важко тлумачити його на свою користь.


Рекомендації Венеційської комісії щодо КСУ можна імплементувати по пунктах - Подоляк

Висновки Венеційської комісії щодо рішень Конституційного суду України в частині електронного декларування абсолютно практичні, їх можна брати та імплементувати буквально по пунктах.


КСУ наполягає: Венеційська комісія визнала легітимним їхнє рішення про е-декларування

Висновки Венеційської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи свідчать, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо електронного декларування є легітимним і підлягає безумовному виконанню з боку держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-