
СБУ заблокувала ботмережу для російських кібератак на системи держорганів
Кіберфахівці СБУ викрили та припинили діяльність хакера, причетного до здійснення кібератак через бот-мережу на державні електронні інформаційні ресурси.
26 лютого 2021
Кіберфахівці СБУ викрили та припинили діяльність хакера, причетного до здійснення кібератак через бот-мережу на державні електронні інформаційні ресурси.
24 лютого 2021
Корпорація Microsoft заявляє про причетність російської служби зовнішньої розвідки до масованої кібератаки на щонайменше дев'ять федеральних відомств та десятки приватних підприємств у США.
Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України попереджає про кібератаку на систему документообігу державних органів.
22 лютого 2021
Рада національної безпеки та оборони заявляє про DDoS атаки на вебсайти українського сектору безпеки і оборони, джерелом яких є ІР-адреси, які належать певним російським мережам обміну трафіком.
18 лютого 2021
У Службі безпеки України заявляють, що сайт відомства працює з певними технічними перебоями, оскільки на нього йде потужна DDOS-атака, і вже не перший день
Група «Myanmar Hackers» вчинила низку кібератак на сайти органів влади М’янми, які перебувають під контролем військових після державного перевороту.
17 лютого 2021
Хакери «російського походження», які зламали програмне забезпечення SolarWinds, отримали доступ до інформації щонайменше дев’яти державних відомств США, а також сотні приватних компаній.
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання, яке здійснювало втручання у комп’ютерні мережі компаній країн Європи та США.
15 лютого 2021
Президент корпорації Microsoft Бред Сміт заявив, що кібератака на американські урядові відомстві та приватні компанії, за якою ймовірно стоїть Росія, була «найбільшою у світі».
08 лютого 2021
Україні слід створити кіберцентр протидії інформаційним атакам, використовуючи американський і європейський досвід, зокрема, балтійських країн.
29 січня 2021
Якими були кібератаки та способи їх проведення, що відповідно свідчить – хто був зацікавлений у кіберагресії
28 січня 2021
Очевидно, що за операцією Solar Wind – масштабною кібератакою на урядові структури США – стоїть держава, або, принаймні, державні установи. Багато експертів вважають, що це були російські державні структури.
21 січня 2021
Служба безпеки України протягом 2020 року нейтралізувала 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів влади та об’єкти критичної інфраструктури.
19 січня 2021
Серед ключових викликів, з якими можна стикнутися у кіберпросторі, є фішингові сайти, кібератаки, онлайн-шахрайство тощо.
06 січня 2021
Американські спецслужби офіційно назвали хакерів з Росії винними в кібератаці на комп'ютерні мережі федерального уряду, в тому числі пов'язану з використанням вразливих місць у програмному забезпеченні SolarWinds.
05 січня 2021
В Україні з 30 грудня по 5 січня система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 16 DDoS-атак на сайти НАБУ і Держспецзв'язку.
01 січня 2021
Ймовірні російські хакери, які в грудні зламали ІТ-системи кількох американських державних установ, також отримали доступ до вихідного коду Microsoft.
30 грудня 2020
Прокуратура Риму розпочала розслідування після того, як компанія IRBM, що займається пакуванням вакцин AstraZeneca від коронавірусу для їхнього розподілу, зазнала хакерських атак.
29 грудня 2020
Медична лабораторія в Антверпені, яка активно залучається до заходів з протидії коронавірусу COVІD-19, піддалася кібернетичній атаці, при цьому хакери, що заблокували сайт цієї установи, вимагають викупу за поновлення його роботи.
28 грудня 2020
Парламент Фінляндії заявив, що зазнав кібернетичної атаки цієї осені.
23 грудня 2020
Кабмін ухвалив постанову, яка визначає заходи для забезпечення функціонування системи кіберзахисту державних інформаційних pecypciв та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
Сайт Європейського суду з прав людини зазнав кібератаки.
20 грудня 2020
Члени команди обраного президента США Джо Байдена розглядають кілька варіантів покарання РФ за її роль у потужній хакерській атаці на урядові установи США.
19 грудня 2020
Чинний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп вважає переоціненою серйозність та вплив кібератаки на американські урядові відомства та заперечив причетність до неї Росії.
18 грудня 2020
Хакери, пов'язані з РФ, атакували системи Міністерства енергетики та Національне управління ядерної безпеки США.
Усі органи влади мають більш системно працювати над покращенням інформаційної та кібербезпеки України.
17 грудня 2020
На мережеву IT інфраструктуру Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови була здійснена кібератака.
Американські спецслужби підтвердили серйозну кібератаку на комп’ютерні мережі федерального уряду.
15 грудня 2020
Американська компанія-розробник антикоронавірусної вакцини Moderna Inc. постраждала від хакерських атак.
Група організованих хакерів, які діють під контролем російського уряду, провела тривалу й складну кібероперацію з проникнення в урядові установи Сполучених Штатів, зламавши доступ, зокрема, до Міністерства національної безпеки.
14 грудня 2020
Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО попереджає про високий рівень кіберзагрози в Україні через масштабну кібератаку в США.
Хакери, які зламали доступ до внутрішнього електронного листування Міністерства фінансів США, ймовірно, працюють на Росію.
13 грудня 2020
Хакери зламали систему Міністерства фінансів США і національного управління з телекомунікацій і інформації.
12 грудня 2020
Національний координаційний центр кібербезпеки попереджає про зростання загрози для українських інформаційних систем через кібератаку на американську провідну компанію FireEye.
10 грудня 2020
Україна приєдналася до рішення Ради ЄС запровадити обмежувальні заходи проти ще двох осіб, причетних до кібернетичних атак проти ЄС або його країн-членів.
09 грудня 2020
Американська компанія FireEye, яка спеціалізується на безпеці від кіберзагроз для корпорацій, а також критично важливої інфраструктури по всьому світу, заявила про атаку хакерів, організовану на державному рівні.
17 листопада 2020
Об’єднане командування НАТО із трансформації (Allied Command Transformation - ACT) в режимі реального часу розпочало масштабні навчання з кібернетичного захисту «Cyber Coalition 2020», до яких залучені союзники по Альянсу, країни-партнери та представники ЄС.
Президент США Дональд Трамп розглядав можливість удару по одному з ядерних об'єктів Ірану, однак його відмовили радники.
10 листопада 2020
Сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини другий день заблокований через хакерську атаку.
09 листопада 2020
Цілеспрямованих масових кібератак під час проведення місцевих виборів в Україні зафіксовано не було.
28 жовтня 2020
Директор з питань комунікацій виборчої кампанії кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа Тім Мурто (Tim Murtaugh) офіційно заявив у вівторок про шкідливе втручання у сайт кампанії.
23 жовтня 2020
Рада Нацбезпеки і оборони зробила все можливе, щоб підготуватись до ймовірних кібератак у день виборів 25 жовтня.
В останні дні російські хакери атакували десятки мереж місцевої влади в Сполучених Штатах Америки, викравши дані як мінімум з двох серверів.
22 жовтня 2020
Євросоюз оголосив про рішення застосувати обмежувальні заходи проти двох росіян та однієї установи РФ за кібератаку на Бундестаг, скоєну 2015 року.
21 жовтня 2020
Україна повністю довіряє оприлюдненим США результатам розслідування та звинуваченням співробітників російського ГРУ у скоєнні низки кібератак і закликає світ посилювати тиск на Російську Федерацію задля припинення систематичного порушення нею міжнародного права.
19 жовтня 2020
Уряд США висунув офіційні обвинувачення офіцерам ГРУ Росії через причетність до організації міжнародних хакерських атак, у тому числі, проти України, а також поширення небезпечних вірусних програм, що спричинили мільярдні збитки.
Служба безпеки України з початку року нейтралізувала 460 кіберінцидентів і кібератак на органи державної влади та критично важливі об’єкти інфраструктури.
13 жовтня 2020
У МЗС Норвегії повідомили, що за кібератакою, яка відбулася у серпні, на парламент країни стоїть РФ.
За кілька тижнів до виборів президента США компанія Microsoft поклала край масштабній хакерській операції, яка становила загрозу виборчій інфраструктурі країни.
10 жовтня 2020
Агентство з кібербезпеки та інфраструктурної безпеки в США (CISA) виявило хакерську атаку на урядові мережі.
09 жовтня 2020
Кіберполіція викрила злочинну хакерську групу, які несанкціоновано втручалися в роботу комп’ютерів та електромереж і отримували логіни й паролі до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж, електронних скриньок громадян.
06 жовтня 2020
На Дніпропетровщині Служба безпеки України викрила регіональний осередок всеукраїнської мережі «тролів», що розповсюджували через соцмережі матеріали, які могли вплинути на виборчий процес, та закликали до порушення територіальної цілісності нашої держави.
30 вересня 2020
Компанія Microsoft повідомила, що в 2019 році заблокувала більш 13 млрд шкідливих і підозрілих листів, з яких понад 1 млрд містили посилання на фішингові (підроблені) сторінки для отримання облікових даних.
28 вересня 2020
Більше десятка державних установ американського штату Вашингтон зазнали тривалої й скоординованої атаки хакерів.
25 вересня 2020
Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо зламу сайту Національної поліції, який стався 23 вересня, наразі триває, і кіберспеціалісти вже встановили, який чином сайт НПУ зламали.
23 вересня 2020
У роботу офіційного сайту Національної поліції у середу було зафіксовано несанкціоноване втручання, сайт наразі тимчасово відключений.
17 вересня 2020
Впродовж перших тижнів пандемії COVID-19, у світі відбувалося суттєво менше організованих державами кібератак.
Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти іранської розвідувальної організації Rana, хакерської групи Advanced Persistent Threat 39 (APT39), а також 45 фізичних осіб через їх злочинну діяльність у кіберпросторі.
11 вересня 2020
Російські хакери атакували понад 200 організацій, що мають відношення до президентської кампанії у США.
06 вересня 2020
Громадянину Росії Єгору Крючкову в США висунули обвинувачення у змові з метою вчинити кібератаку на компанію Tesla.