
МЗС Німеччини виділяє жертвам Голокосту та їх нащадкам ще 700 тисяч євро
У 2021 році Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини профінансує організацію допомоги людям, які пережили Голокост, і їх родинам (AMCHA) на суму 700 тисяч євро.
26 січня 2021
У 2021 році Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини профінансує організацію допомоги людям, які пережили Голокост, і їх родинам (AMCHA) на суму 700 тисяч євро.
Завершений текст концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру, напрацьований Робочою групою при Інституті історії України НАНУ, буде презентовано у лютому цього року.
22 січня 2021
У Чернівцях видадуть книжку польського психолога, письменника і фотографа Міколая Ґринберґа "Я звинувачую Аушвіц. Родинні історії" у перекладі чернівецького літератора Олександра Бойченка.
15 січня 2021
Цифровий архів Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» поповнився новими документами ХХ сторіччя.
29 грудня 2020
Земляні роботи, що їх проводить Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” на території Кирилівського православного кладовища у Києві, які можуть пошкодити поховання, здатні спровокувати конфлікт у суспільстві.
22 грудня 2020
Державна архівна служба України разом з партнерами узгодила оприлюднення понад 10 мільйонів сканкопій з фондів держархівів.
16 грудня 2020
У Вінниці в приміщенні Єврейської громади міста відкрили оновлений музей Голокосту.
26 листопада 2020
Канада призначила відомого правозахисники Ірвіна Котлера спеціальним представником зі збереження пам’яті про Голокост та боротьби з антисемітизмом.
25 листопада 2020
Кандидат на посаду Державного секретаря США в адміністрації Джо Байдена – Ентоні Блінкен – розповів про вітчима, котрий пережив Голокост, та діда, який емігрував з Києва.
15 жовтня 2020
Соціальна мережа Twitter оголосила, що видалятиме повідомлення, які заперечують Голокост.
13 жовтня 2020
Учасники Ініціативної групи «Першого грудня» виступили зі зверненням, у якому заявили про небезпеку, пов’язану із впровадженням приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», який запропонували та фінансують російські мільярдери.
Facebook оголосив, що видалятиме повідомлення, які заперечують Голокост або спотворюють інформацію про цю трагедію.
29 вересня 2020
П’ятий щорічний “Марш пам’яті” для вшанування жертв Голокосту розпочав ходу від кінотеатру “Київська Русь” у Києві.
Україна стоїть перед викликом зберегти пам’ять про людей, яких розстріляли у Бабиному Яру, і побудувати державний меморіал на честь загиблих.
Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" у Києві буде такого самого рівня, як Яд Вашем у Єрусалимі та Меморіал Голокосту у Вашингтоні.
Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
28 вересня 2020
29-го вересня відбудеться вшанування жертв трагедії Бабиного Яру
28 серпня 2020
У загальний доступ викладемо матеріали з понад 900 архівних книг РАЦСів
13 серпня 2020
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» у співпраці із Українською бібліотечною асоціацією розпочав систематичне розповсюдження книжок по бібліотеках країни.
04 серпня 2020
Обласний меморіальний захід з нагоди відзначення Міжнародного дня голокосту ромів відбувся в місті Кремінна біля Пам’ятного знаку "Геноцид ромського народу".
03 серпня 2020
У Херсоні ввечері 2 серпня на Набережній біля берега Дніпра відбувся концерт-реквієм до Міжнародного дня голокосту ромів.
02 серпня 2020
Світ 2 серпня відзначає Міжнародний день голокосту ромів.
31 липня 2020
Міжнародний день голокосту ромів, який відзначається у світі 2 серпня, є нагадуванням про масштаби злочинів проти людяності.
29 липня 2020
Президент України Володимир Зеленський підтримав будівництво Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” у Києві та наголосив на важливості вшанування пам’яті жертв геноциду.
28 липня 2020
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» планує у вересні запустити нову онлайн-платформу, на якій буде оприлюднено оцифрований архів із понад 600 книг РАГСів.
23 липня 2020
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» разом із Державним архівом Київської області оцифрували понад 140 тисяч матеріалів часів нацистської окупації Києва 1941-1943 років, які будуть уперше оприлюднені в рамках проєкту «Імена».
22 липня 2020
Уперше вийшов друком український переклад свідчень про Голокост «Чорна книга», написаний на основі зібраних Єврейським антифашистським комітетом свідчень.
23 червня 2020
Меморіальний комплекс в Бабиному Яру, побудований державою, відкриють у наступному році.
26 травня 2020
Українська держава має перебрати на себе ініціативу по створенню меморіального центру «Бабин Яр».
Ініціатива з меморіалізації Бабиного Яру від Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» не викликає довіри в українському суспільстві.
01 травня 2020
На базі Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” створено два науково-дослідних інститути: Інститут дослідження території та ландшафту пам’яті Бабиного Яру та Інститут історії Голокосту в Україні і Східній Європі.
02 березня 2020
У Ватикані 2 березня відкриють архівні документи часів Папи Пія XII, який очолював католицьку церкву з 1939 до 1958 року.
05 лютого 2020
У Львові представники Посольства Держави Ізраїль в Україні разом із Львівською міською радою провели церемонію вшанування шести родин зі Львова, Львівської, Волинської та Рівненської областей, чиї рідні визнані Праведниками народів світу за порятунок євреїв під час Голокосту.
04 лютого 2020
Національний меморіал катастрофи та героїзму "Яд Вашем" вибачився за те, що матеріали, представлені на Всесвітньому форумі до 75-й річниці звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, спотворювали історичні факти про роль СРСР у Другій світовій.
29 січня 2020
Під час пленарного засідання Європарламенту у Брюсселі відбулася церемонія з приводу 75-ї річниці звільнення нацистського табору смерті Освенцим (Аушвіц), депутати вшанували пам’ять більш ніж шести мільйонів людей, які загинули під час Голокосту.
27 січня 2020
Українська громада Канади у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту вшановує пам'ять страчених і закатованих нацистами.
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заходах, присвячених 75-й річниці визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, під час робочого візиту до Республіки Польща.
У штаб-квартирі НАТО в рамках Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбулися заходи з вшанування загиблих внаслідок цього жахливого злочину.
У Колонній залі КМДА відбулася меморіальна церемонія "Шість мільйонів сердець", присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.
У Березовому рову в Чернігові, де під час Другої світової війни нацисти розстріляли понад півтори тисячі євреїв, пройшов мітинг із вшанування пам’яті жертв Голокосту.
У Миколаєві біля пам’ятного знака, встановленого на тому місці, де у 1941 році нацисти зібрали та вивезли на розстріл понад тисячу євреїв, вшанували пам'ять жертв Голокосту.
Українці ніколи не забудуть, що серед шести мільйонів жертв Голокосту кожний четвертий був з України.
Сьогодні, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, в закарпатському місті Мукачево відбувся мітинг-реквієм.
Біля пам'ятника жертвам Голокосту і в'язням гетто в Прохоровському сквері Одеси сотні людей узяли участь у церемонії з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту і 75-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркенау.
В Міністерстві закордонних справ України у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту згадали українців, які рятували євреїв від смерті, підчас ціною власного життя.
Міністерство закордонних справ України у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту закликало об’єднати зусилля задля збереження загальнолюдських цінностей і недопущення людиноненависництва, дискримінації і неповаги до людини.
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в обласному державному архіві відкрито виставку «Трагедія і пам'ять».
Трагедія Голокосту є уроком для всього людства, який потрібно пам’ятати і ніколи не допустити знову.
Cвітовий конґрес українців (СКУ) та українська діаспора 27 січня, в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, вшановують пам'ять страчених та закатованих злочинним нацистським режимом.
75 років тому радянськими військами було визволено Аушвіц-Біркенау – концтабір, який займав центральне місце в нацистській політиці масового знищення євреїв
Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
У понеділок, 27 січня, по всій Україні відбудуться масові заходи вшанування жертв Голокосту.
26 січня 2020
У Києві 27 січня відбудеться Всеукраїнська акція пам’яті жертв Голокосту «Шість мільйонів сердець».
24 січня 2020
Ізраїльське суспільство та політикум позитивно сприйняли те, як Президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв Голокосту в Єрусалимі.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту 27 січня на державному рівні відзначається в Україні, починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру".
Президент Володимир Зеленський запевнив, що український народ розуміє трагедію Голокосту як ніхто інший, і передав прем’єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньягу лист з описом трьох історій про порятунок євреїв в Україні, у тому числі про свою родину.
23 січня 2020
Понад 100 тисяч жителів України, за припущеннями науковців, пройшли через “Аушвіц”, але точна цифра невідома, оскільки в концтаборі їх маркували як “совєцьких” або “руських”.
У день проведення Всесвітнього форуму пам’яті Голокосту Єрусалим та його околиці охороняють понад 10 тисяч поліцейських.
Українська делегація поступилася своїми місцями на Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту людям, які пережили цю трагедію.
21 січня 2020
Поліція Кривого Рогу затримала чоловіка, який пошкодив пам’ятник жертвам Голокосту.