Європарламент

28 вересня 2020


Макрон наполягає на поновленні засідань Європарламенту у Страсбурзі – ЗМІ

Президент Франції Еммануель Макрон вимагає від президента Європарламенту Девіда Сассолі відновити із жовтня сесійні засідання законодавчого органу ЄС у Страсбурзі, які були призупинені через пандемію коронавірусу.

21 вересня 2020


Тихановська у Європарламенті просить створити коаліцію для перемовин Лукашенка з народом

Єдиним виходом із нинішньої кризи в Білорусі є мирне передання влади від чинного режиму до опозиційної Координаційної ради, і в цьому народ Білорусі потребує міжнародної підтримки.

18 вересня 2020


Ввести мораторій на добудову Nord Stream 2 буде простіше, ніж зупинити проєкт - євродепутат

Досягти домовленості між країнами-членами ЄС про введення мораторію на добудову газопроводу «Північний Потік 2» через справу Навального буде простіше, ніж добитися повної відмови від проєкту. 

17 вересня 2020


Європарламент виступає за жорсткіший контроль експорту зброї

Європейський Союз разом з Великою Британією є другим за обсягами світовим постачальником зброї, тож громадяни ЄС, з міркувань безпеки, мають були краще поінформовані про діяльність національних урядів у цій сфері.


Європарламент ухвалив резолюцію щодо ситуації у Середземному морі

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо ситуації у Східному Середземноморї, в якій закликали Туреччину припинити буріння у виключній економічній зоні Греції та Кіпру та вжити термінових заходів для деескалації військової напруги в регіоні.


Європарламент ухвалив резолюції щодо Білорусі та Росії

Європарламент під час пленарного засідання в Брюсселі у четвер 17 вересня більшістю голосів ухвалив резолюції щодо ситуації в Білорусі після президентських виборів та щодо ситуації в Росії у зв’язку із отруєнням Олексія Навального.


Отруєння Навального: Європарламент готує резолюцію щодо перегляду відносин із РФ

Європарламент після обговорення ситуації в РФ за наслідками отруєння Олексія Навального оприлюднив проєкт резолюції, що містить заклик до негайного початку міжнародного розслідування цих подій та перегляду всієї системи відносин між ЄС і Російською Федерацією.

15 вересня 2020

14 вересня 2020


Україні до саміту з ЄС варто розробити національну стратегію євроінтеграції - Кубілюс

Українській владі і громадянському суспільству до жовтневого саміту Україна – ЄС варто попрацювати над національною стратегією євроінтеграції і пред'явити не тільки порядок денний євроінтеграційних реформ, а й сильне їх лобі.

12 вересня 2020

08 вересня 2020


Європарламент проведе сесію у Брюсселі, бо Страсбург - у "червоній зоні"

Наступне пленарне засідання Європарламенту, проведення якого планувалося 14 – 17 вересня у Страсбурзі, відбудеться у Брюсселі, оскільки Страсбург, за рішенням уряду Франції, потрапив до «червоної зони» поширення COVID-19.

07 вересня 2020


EURONEST пропонує провести міжнародне розслідування подій в Білорусі

Співголова Парламентської асамблеї Східного партнерства EURONEST євродепутат Андрюс Кубілюс вважає за необхідне долучити Європарламент до міжнародного розслідування злочинів режиму Лукашенко проти народу Білорусі.


Білоруський опозиціонер у Європарламенті: Лукашенко посилює репресії, спираючись на допомогу РФ

Режим Лукашенка продовжує наступ на демократичні права і свободи білоруського народу, спираючись при цьому на беззастережну підтримку з боку Росії, і без політичного тиску на Москву важко знайти рішення для ситуації в Білорусі.

04 вересня 2020

03 вересня 2020

25 серпня 2020

24 серпня 2020

17 серпня 2020

15 серпня 2020

14 серпня 2020

13 серпня 2020


У Європарламенті закликають розслідувати злочини білоруських силовиків

Співголови Парламентської асамблеї Східного Партнерства (Euronest) засудили насильство, яке застосовується владою Білорусі до учасників мирних протестів, та закликали Європарламент створити спецкомітет для сприяння міжнародному розслідуванню цих злочинів.

11 серпня 2020

29 липня 2020

24 липня 2020

21 липня 2020


Меркель передбачає складні дискусії з Європарламентом щодо довгострокового бюджету ЄС

Головуючій у Раді ЄС Німеччині доведеться вести непрості перемовини з Європарламентом, який має затвердити фінансові документи, ухвалені лідерами ЄС після чотирьох напружених днів запеклих дискусій.

20 липня 2020

09 липня 2020

01 липня 2020


МЗС засуджує участь євродепутатів у спостереженні за "референдумом" у Криму

МЗС України висловило протест з приводу незаконного візиту до тимчасово окупованої АР Крим депутатів Європарламенту, у тому числі президента Асоціації "Франко-російський діалог" Тьєррі Маріані, а також окремих представників Німеччини, Угорщини та Болгарії.


Європарламент не визнає "конституційне опитування" РФ в окупованому Криму

Голова Комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер та євродепутат Томас Тобе заявили про те, що Європарламент жодним чином не залучений до спостереження за «конституційним референдумом» у Росії й ніколи не визнає легітимність такого опитування в анексованому Криму.

30 червня 2020


Європарламент має відреагувати на "вояж" французьких депутатів до Криму - посол Точицький

Посол України в Бельгії, представник України при ЄС Микола Точицький звернувся до керівництва Європарламенту із закликом засудити незаконний візит французьких євродепутатів до окупованого Криму.

20 червня 2020


Європарламент затвердив доповідь щодо принципів розвитку Східного партнерства

Європарламент під час пленарного засідання у Брюсселі 19 червня затвердив доповідь литовського депутата Пятраса Ауштрявічуса, яка містить рекомендації Єврокомісії та Європейській Раді в контексті розвитку Східного партнерства.

12 червня 2020

28 травня 2020


ЄС потрібен консенсус щодо економічного пакета – президент Європарламенту

Глави європейських урядів мають усвідомити серйозність ситуації, в якій опинився ЄС унаслідок коронакризи, та досягти максимального консенсусу навколо пропозицій Єврокомісії щодо економічного відновлення.

26 травня 2020


Євродепутати вимагають рішучої реакції на порушення верховенства права в Польщі

Депутати Європарламенту з Комітету із громадянських свобод, які провели 25 травня зустріч у режимі телеконференції, висловили занепокоєння систематичними атаками проти судової незалежності та діяльності демократичних інституцій у Польщі.

25 травня 2020


Президент Європарламенту закликає “ощадливу четвірку” не економити на подоланні коронакризи

Президент Європарламенту Девід Сассолі виступив із критикою «ощадливих» країн - Австрії, Данії, Нідерландів та Швеції, уряди яких висловили альтернативу німецько-французькій ініціативі з економічного відновлення ЄС після коронакризи. 

19 травня 2020

17 травня 2020

15 травня 2020


Європарламент ухвалив пакет макрофінансової допомоги, Україні - €1,2 мільярда

Європарламент у п’ятницю під час пленарного засідання у Брюсселі підтримав рішення про виділення 10 країнам-сусідам та країнам-кандидатам на членство в ЄС пакета макрофінансової допомоги у €3 мільярди для подолання кризи, спричиненої COVID-19. 

14 травня 2020

13 травня 2020


Європарламент схвалив прискорений розгляд допомоги країнам-сусідам, Україні - €1,2 мільярда

Європарламент більшістю голосів ухвалив рішення про розгляд за прискореною процедурою питання про виділення 10 країнам-сусідам та країнам-кандидатам на членство в ЄС пакету допомоги у 3 мільярди євро для подолання кризи, спричиненою COVID-19. З цієї суми 1,2 мільярда євро призначені для допомоги Україні.

12 травня 2020


Успіх в Україні має величезний вплив на ситуацію в Росії – євродепутат

Ситуація в Україні, зокрема її успішне просування шляхом демократичного розвитку і реформ, має величезний вплив на ситуацію в Росії як позитивний приклад і дає російському суспільству шанс на демократичні перетворення у власній країні.

04 травня 2020

30 квітня 2020

20 квітня 2020


Ситуацію на Донбасі обговорять у Раді міністрів ЄС із закордонних справ

Питання щодо ситуації на територіях Донбасу, що нині перебувають поза контролем уряду України, стане однією з тем для обговорення під час віртуального засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбудеться у середу.

18 квітня 2020


Європарламент підтримує ідею "коронабондів" та розподіл боргу між країнами ЄС

Президент Європарламенту Девід Сассолі підтримав ідею введення «коронабондів» - боргових зобов’язань ЄС, включаючи запозичення на зовнішніх ринках, які будуть спрямовані на підтримку країн-членів під час кризи внаслідок COVID-19, з подальшим розподілом боргових зобов’язань між усіма членами Євросоюзу.

08 квітня 2020

03 квітня 2020


Європарламент передає Брюсселю будівлю та сотню автівок для боротьби з Covid-19

Європейський парламент запропонував владі бельгійської столиці одну зі своїх будівель у центрі міста та близько 100 автомобілів з водіями для використання у заходах протидії поширенню коронавірусу.

02 квітня 2020

26 березня 2020


Надзвичайна сесія Європарламенту проходить за майже порожньої зали

Надзвичайна сесія Європарламенту, яка розпочала свою роботу у Брюсселі, відбувається за майже порожньої зали. Її головною темою є координація зусиль країн-членів та ухвалення законодавчих ініціатив, спрямованих на подолання пандемії Covid-19.

25 березня 2020

19 березня 2020


Президент Європарламенту скликає екстрене пленарне засідання з дистанційним голосуванням

За підсумками відеоконференції за участю лідерів політичних груп президент Європарламенту Девід Сассолі оголосив про скликання 26 березня першого в історії пленарного засідання Європарламенту, під час якого депутати голосуватимуть дистанційно.

11 березня 2020

10 березня 2020

05 березня 2020


COVID-19: Європарламент проведе сесійне засідання не в Страсбурзі, а у Брюсселі

Президент Європарламенту Девід Сассолі у зв’язку зі спалахом коронавірусу COVID-19 прийняв рішення провести чергове пленарне засідання Європарламенту не в Страсбурзі, як це було заплановано, а в Брюсселі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-