
Вітренко: Україна має об'єднатись з європейською енергосистемою ENTSO-EР
Т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що його завданням буде об'єднання України з європейською енергосистемою ENTSO-E.
22 січня 2021
Т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що його завданням буде об'єднання України з європейською енергосистемою ENTSO-E.
Міністерство енергетики у рубриці "Енергограмотність" опублікувало покрокову інструкцію, як змінити постачальника газу.
Австралійська компанія LAVO разом із Університетом Нового Південного Вельса розробили першу у світі домашню батарею на водні.
Енергоблок №1 Рівненської АЕС 22 січня 2021 року відключено від енергосистеми України для проведення планово-попереджувального ремонту.
Відновлення української економіки та реформування енергетичного сектору узгоджуються із Європейським зеленим курсом (Green deal).
20 січня 2021
Урядові відомства за участю державних банків та міжнародних фінансових організацій мають опрацювати питання випуску й розміщення "зелених" облігацій.
19 січня 2021
Ключовим пріоритетом України у контексті «Європейського зеленого курсу» є стратегічні енергетичні партнерства.
Розвиток водневої енергетики є оптимальним рішенням для того, щоб зробити використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) ефективним.
В рамках роботи над імплементацією норм європейської «зеленої» угоди (green deal) Україна незабаром приєднається до двох альянсів: акумуляторного та водневого.
В уряді запрацювала міжвідомча робоча група із впровадження європейського «зеленого» курсу (green deal).
Пілотний проєкт із трансформації вугільних регіонів має незабаром стартувати в Україні.
Українська влада дуже зацікавлена у розвитку водневої екосистеми та постачанні водню в Європу.
16 січня 2021
Т. в. о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура, заступник голови Юрій Шафаренко та голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха актуалізували напрацьовані ініціативи для розвитку біоенергетики.
15 січня 2021
Підприємства енергетики здатні забезпечити стабільне енерго- та теплозабезпечення вітчизняних споживачів, насамперед населення.
12 січня 2021
Україна і Молдова виступають за співпрацю з посилення енергетичної безпеки, вважаючи за необхідне підвищувати надійність і диверсифікувати постачання електроенергії та енергоносіїв.
30 грудня 2020
Наразі йдеться про напівкроки для утримання енергетики “на плаву”. Без дій на упередження болючіших цінових “катаклізмів” країні не уникнути
24 грудня 2020
Представники Українсько-данського енергетичного центру та Данського енергетичного агентства від час зустрічі з головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Костянтином Гурою повідомили, що готові поділитися з Україною досвідом з інтеграції відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у теплопостачання.
22 грудня 2020
«Зелені» інвестиції поступово ставатимуть пріоритетом для економік багатьох країн.
Українська енергетика повинна мати правила гри, засновані на повазі до кожного з видів генерації.
17 грудня 2020
Ціни на нафту підвищуються в четвер, 17 грудня, на даних Управління енергетичної інформації (EIA) про падіння запасів в США минулого тижня. Наближення до угоди про фіскальне стимулювання у конгресі та сильний попит в Азії також підтримують ціни.
16 грудня 2020
Уряд ухвалив постанову «Про вихід з деяких міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав».
Україна готує політичну угоду про приєднання і виконання європейського "зеленого" курсу (Green Deal).
15 грудня 2020
Антимонопольний комітет оштрафував групу ДТЕК на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем на Бурштинському енергоострові.
Україна повинна зміцнити свою стійкість до викликів у сфері енергетики та реалізувати необхідні реформи, оскільки це залишається для неї питанням національної безпеки.
Кабінет Міністрів на пів року продовжив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Бруно Лескуа та Клер Споттісвуд.
Міністерство енергетики називає перспективною співпрацю з Німеччиною у сфері підготовки та реалізації пілотних проєктів водневої енергетики.
На Донеччині планують «перезавантаження» регіональної економіки з орієнтацією машинобудування, IT-сфери, альтернативної енергетики, креативних індустрій.
09 грудня 2020
Реалізація енергосервісних договорів у бюджетних установах показала, що завдяки цьому механізму можна досягти до 15% економії енергоспоживання без додаткових інвестицій.
Шведська компанія Wallenius Marine будує найбільше у світі судно Oceanbird, яке завдяки вітроенергетиці перевозитиме тисячі автомобілів.
Громадянину Росії, який проживає в Данії, пред'явлено звинувачення у шпигунстві.
Британський регулятор енергетичного ринку Ofgem схвалив виділення компаніям 30 млрд фунтів стерлінгів ($ 40 млрд) на модернізацію енергетичної інфраструктури у 2021-2026 роках для переходу на більш екологічно чисту і надійну енергосистему.
08 грудня 2020
Україна послідовно інтегрує свої енергетичні ринки з європейськими, підтримує європейський "зелений" курс та планує за рахунок його впровадження зробити ефективнішою роботу багатьох секторів економіки.
Україна посіла друге місце у загальному рейтингу країн-учасниць Енергетичного Співтовариства за рівнем імплементації європейського законодавства із загальною оцінкою 61%.
07 грудня 2020
Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) готове провести в Україні перший регіональний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики, щойно у світі будуть ослаблені карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ході робочого візиту до Об’єднаних Арабських Еміратів зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії Франческо Ла Камерою.
04 грудня 2020
Китай вперше в історії зміг вдало запустити власний термоядерний реактор HL-2M Tokamak – для дослідження ядерного синтезу.
Українська енергетика, відповідно до Індексу прозорості, покращила свою прозорість до рівня середньої, причому процес збільшення відкритості галузі відбувався прискореними темпами.
26 листопада 2020
Погашення заборгованості за товарну продукцію виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) має завершитися до кінця року.
24 листопада 2020
Міністерство енергетики переглядатиме Концепцію «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, оскільки не хоче брати зобов'язання, які Україна не зможе виконати.
Пандемія коронавірусу є можливістю для України почати переформатовувати енергетику у «чистому» напрямку.
20 листопада 2020
На позачерговому засіданні уряду 20 листопада прийнято рішення про призначення нового т.в.о міністра енергетики.
19 листопада 2020
Закарпатці бачать розвиток регіону за виробництвом органічних продуктів і туристичною галуззю.
13 листопада 2020
Компанія Energy Intelligence оприлюднила рейтинг 100 світових "зелених" виробників безвуглецевої енергії за 2020 рік, у якому ДП "НАЕК "Енергоатом" увійшов до ТОП-20.
11 листопада 2020
За 8 місяців 2020 року виробництво електроенергії з відновлюваних джерел (енергія сонця, вітру, біомаса) порівняно з відповідним періодом 2019 року збільшилося на 120,2 % - до 7 765,2 млн кВт-год.
09 листопада 2020
Енергетики спільно з науковцями, трейдерами електричної енергії, експертами та аналітиками розробили й направили уряду пропозиції щодо розвитку ядерної галузі.
Приватні енергетичні компанії, які належать до об’єктів критичної інфраструктури, активно співпрацюють з РНБО щодо кіберзахисту.
«Зоря»-«Машпроект» розробляє серію двигунів потужністю 32МВт для енергетики та флоту.
У Вінниці в понеділок з нагоди Днів сталої енергетики стартує онлайн-квест.
06 листопада 2020
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський вважає, що Чорнобильська зона відчуження може привабити інвестиції у виробництво «зеленого» водню та відновлювану енергетику.
31 жовтня 2020
Міністерство енергетики категорично проти приватизації, повного або часткового приватного володіння НАЕК «Енергоатом» та атомними електростанціями.
30 жовтня 2020
Керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін вважає, що рішення Міністерства енергетики про оголошення конкурсного відбору кандидатів на чотири вакантні посади незалежних членів наглядової ради Енергоатома є неприпустимим, деструктивним та неможливим для реалізації.
29 жовтня 2020
Президент Республіки Корея Мун Чже Ін пообіцяв, що його країна досягне нульового викиду вуглекислого газу до 2050 року.
26 жовтня 2020
Число українських сімей, які перейшли на сонячну електроенергію, в III кварталі цього року збільшилося майже на 2 тис.
Розслідування у справі щодо злочинної діяльності службових осіб ПрАТ «ХК «Енергомережа» завершено, стороні захисту відкрито матеріли.
19 жовтня 2020
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на підставі звернення ТОВ «Оператор ГТС України» здійснила ряд перевірок постачальників природного газу.
16 жовтня 2020
Українська делегація у Німеччині представила портфель потенційних проєктів для виробництва та постачання водню.
15 жовтня 2020
Фахівці Skoda JS, Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту "Енергопроєкт" і Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС.
13 жовтня 2020
Україна та Польща мають зміцнювати енергетичну безпеку Європейського континенту, у тому числі шляхом диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів.
06 жовтня 2020
Робота енергосистеми в Україні стабілізується завдяки перегляду енергетичного балансу, що відбулося навесні.
01 жовтня 2020
Розрахунки ДП "Гарантований покупець" із "зеленою" енергетикою за серпень досягли 100%.