Е-декларації

20 листопада 2020


Суд закрив справу за позовом ексвласників серверів Реєстру декларацій до НАЗК

Господарський суд міста Києва закрив провадження у справі за позовом ТОВ «Алтаюр» до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про скасування результатів тендеру на закупівлю серверного обладнання, на якому на сьогодні розміщується Реєстр декларацій.

19 листопада 2020

18 листопада 2020

17 листопада 2020


Україні треба відновити дію своїх зобов’язань щодо безвізу – голова Представництва ЄС

Українська влада має з повною віддачею продовжувати реформи, зокрема й антикорупційну, яка була умовою отримання Україною безвізового режиму і яку рішення КСУ щодо е-декларування поставило під сумнів.


НАЗК попередило про відсутність доступу до Реєстру е-декларацій через технічні роботи

Національне агентство з питань запобігання корупції попередило, що у вівторок, 17 листопада, протягом двох годин - з 20.00 до 22.00, буде відсутній доступ до Реєстру декларацій через технічні роботи на сайті.

16 листопада 2020


Рада не розглядатиме у вівторок законопроєкти щодо КСУ і е-декларацій

Керівники депутатських фракцій і груп на засіданні погоджувальної ради не підтримали розгляд у вівторок, 17 листопада, законопроєктів щодо вирішення конституційної кризи і відновлення е-декларування.


У Раді створять робочу групу для вирішення конституційної кризи

Перша заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк планує підписати розповсюдження щодо створення при Комітеті з питань антикорупційної політики робочої групи щодо напрацювання законопроєктів для вирішення конституційної кризи.

12 листопада 2020


Судді КСУ у відставці просять Зеленського відкликати свій законопроєкт

Асоціація суддів Конституційного суду, до якої входять судді у відставці, просить президента Володимира Зеленського відкликати законопроєкт №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", а також посприяти у заповненні трьох вакантних посад суддів КС.


Депутат Юрчишин проситиме долучити до справи про КСУ «плівки Вовка»

Народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин вважає, що до справи про Конституційний Суд можуть бути причетними судді Окружного адміністративного суду Києва, яких НАБУ підозрює у намірі захопити державну владу.

11 листопада 2020


НАЗК просить суди закрити 62 справи через рішення КСУ про декларації

Через рішення Конституційного Суду від 27 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило до судів клопотання про закриття провадження в 62 справах про корупційні правопорушення.

10 листопада 2020


Законопроєкт Разумкова про е-декларування Рада може розглянути 17 листопада

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому законопроєкт №4304 про відновлення електронного декларування та кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, відхиливши при цьому альтернативний до нього проєкт №4304-1.

06 листопада 2020


Ситуацію з КСУ можна виправити шляхом ухвалення президентського законопроєкту - Корнієнко

Перший заступник голови фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко вважає, що ситуацію, яка склалася навколо КСУ та його рішення стосовно е-декларування, можна виправити шляхом ухвалення президентського законопроєкту про перезавантаження КС.

05 листопада 2020


Кулеба: Довіру західних партнерів можуть врятувати швидкі дії парламенту

Україні загрожує серйозна криза довіри у відносинах із західними партнерами через ухвалу Конституційного Суду щодо електронного декларування, якщо парламент швидко не прийме системних рішень для виходу з конституційної кризи.


Рада розгляне відновлення е-декларування наступного пленарного тижня – Разумков

Верховна Рада розглядатиме законопроєкт №4304 про відновлення електронного декларування та кримінальної відповідальності за недостовірне декларування майна наступного пленарного тижня упродовж 17-20 листопада.

04 листопада 2020


Е-декларування: законопроєкт Разумкова має розглянути правовий комітет

Комітет Верховної Ради з питань правової політики має надати свій висновок щодо законопроєкту про відновлення електронного декларування та кримінальної відповідальності за недостовірне декларування майна.

03 листопада 2020


Рішення КСУ про е-декларації суперечить міжнародним зобов’язанням України – ЄС

Рішення Конституційного суду України від 27 жовтня порушує ключові зобов’язання України у її відносинах з міжнародними партнерами, зокрема, з ЄС. І потрібні скоординовані дії Президента, уряду та парламенту України для пошуку стійкого та змістовного вирішення цієї проблеми.


Заяву депутатів за відставку суддів планують передати до КСУ вже завтра

Народні депутати планують 4 листопада передати до Конституційного Суду заяву із закликом про складання повноважень 11 суддів КС, які підтримали рішення щодо визнання неконституційною кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.


Комітет Ради підтримав законопроєкт Разумкова про відновлення е-декларування

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підтримав законопроєкт «Про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України», що передбачає відновлення електронного декларування (№4304).


Депутат Європарламенту прокоментувала ситуацію у КСУ: Це більш як сигнал тривоги

Депутат Європарламенту, заступниця співголови Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС та член комітету Європарламенту із закордонних справ  Віола фон Крамон закликала українських законотворців знайти правовий вихід із поточної конституційної кризи.


Парламенту пропонують збільшити кворум КСУ до 17 суддів

Група народних депутатів на чолі з першим заступником голови фракції "Слуга народу" Олександром Корнієнком і членом фракції "Голос" Ярославом Юрчишиним зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт 4311 "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про Конституційний Суд України".


Тупицький пояснив, чому Рада не може розпустити КСУ

Верховна Рада не може розпустити Конституційний Суд законом, оскільки його повноваження розписані у 12 розділі Конституції і для того, щоб перезапустити суд необхідно спочатку внести зміни до Основного Закону.


До е-декларацій неможливо внести зміни у майновому стані - НАЗК

На сайті Реєстру декларацій неможливо подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, допоки питання щодо декларування, які виникли внаслідок рішення Конституційного Суду від 27 жовтня, не будуть врегульовані.


Депутати закликали піти у відставку суддів КСУ, які підтримали рішення про е-декларації

Народні депутати з різних фракцій закликали суддів Конституційного Суду, які підтримали рішення про скасування статті 366-1 Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування та деякі положення закону "Про запобігання корупції", піти у відставку.


Раді пропонують підняти кворум в КСУ, а не розпускати увесь склад суду

Народний депутат від фракції "Голос", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин пропонує парламенту підняти кворум у Конституційному Суді з 12 до 17 осіб.

02 листопада 2020


Депутат пропонує позбавити КСУ бюджетного фінансування до його оновлення

Заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Галина Янченко запропонувала законопроєкт, в якому пропонується позбавити Конституційний Суд бюджетного фінансування аж до його оновлення.


Законопроєкт про поновлення е-декларування зареєструють до кінця дня – Разумков

До кінця дня 2 листопада у Верховній Раді буде зареєстровано законопроєкт, який передбачає поновлення дії закону щодо електронного декларування, а також статті Кримінального процесуального кодексу щодо покарання за декларування недостовірної інформації.


Конституційна криза в Україні викликає дедалі більшу стурбованість - посольство США

Міжнародні партнери України закликають українських політиків об'єднатися і шляхом діалогу знайти розв'язання ситуації, пов'язаної з рішенням Конституційного суду стосовно електронного декларування.


НАЗК досі не може перевіряти декларації посадовців

НАЗК досі не може перевіряти декларації посадовців, попри відновлення доступу до Реєстру декларацій, оскільки Агентство позбавлене таких повноважень унаслідок рішення Конституційного суду від 27 жовтня.

01 листопада 2020


НАЗК відреагувало на заяву голови Венеціанської комісії щодо розпуску КСУ

У Нацагентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) відреагували на заяву голови Венеційської комісії Джанні Букіккіо та президента Групи держав проти корупції (GRECO) Маріна Мрчели, які 31 жовтня направили лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

31 жовтня 2020

30 жовтня 2020


Рішення Конституційного суду щодо е-декларацій є тиском на всі антикорупційні органи – САП

В.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заявив, що рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статті 366-1 ККУ та позбавлення повноважень НАЗК є тиском на всі антикорупційні органи.


Один із суддів КСУ подав у відставку

Суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко, який є доповідачем у справі е-декларування, напередодні слухань у цій справі, які відбулися 8 жовтня, написав заяву про відставку зв’язку з тиском.


Конституційний Суд ніколи не піде на зміну конституційного ладу – голова суду

Кожен громадянин України виступає за боротьбу з корупцією, а Конституційний Суд повинен вивчати архітектуру антикорупційних органів, перевіряти законність ухвалених законодавчих актів та запобігати узурпації влади.


НАЗК публікує імена чиновників, які уникнуть відповідальності через рішення КСУ

НАЗК розпочало публікацію переліку осіб - як чинних, так і колишніх посадовців, - які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-