
Крим має бути на порядку денному ОБСЄ - Цимбалюк
Україна закликає Шведське головування в ОБСЄ в рамках сприяння врегулюванню російсько-українського конфлікту приділяти увагу не лише Донбасу, а й Криму.
15 січня 2021
Україна закликає Шведське головування в ОБСЄ в рамках сприяння врегулюванню російсько-українського конфлікту приділяти увагу не лише Донбасу, а й Криму.
14 січня 2021
Україна закликає Шведське головування в ОБСЄ приділити особливу увагу порушенням прав людини у Криму та окупованих районах Донбасу, які перетворилися на "територію беззаконня".
11 грудня 2020
Україна сподівається, що Рада Європа займе активну позицію у справі підтримки мешканців тимчасово окупованих Росією територій, де фіксуються масові порушення прав людини.
27 листопада 2020
Якщо Росія не спромоглася підготуватися до відкриття КПВВ "Золоте" та "Щастя" на Луганщині 10 листопада, як про це домовлялися, то вона має про це заявити та назвати нову дату.
26 листопада 2020
Вбивство снайпером збройних формувань РФ на Донбасі українського військовослужбовця під час перемир’я демонструє, як російська сторона ставиться до виконання своїх зобов’язань.
06 листопада 2020
Так звані «гуманітарні» конвої, які РФ відправляє на непідконтрольну територію Донбасу, є порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.
Українська делегація в ОБСЄ привернула увагу країн-членів до утисків Православної церкви України в окупованому Криму.
Росія блокує будь-який прогрес на мирних переговорах щодо Донбасу, вимагаючи від України спочатку легалізувати окупаційні адміністрації.
30 жовтня 2020
Україна звернулася із закликом до СММ ОБСЄ відвідати Крим та перевірити інформацію про приховування окупаційною адміністрацією реальної ситуації з коронавірусом.
29 жовтня 2020
Ініціатива України розробити "План дій" щодо інтенсифікації процесу мирного врегулювання в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) не замінює поточну роботу у нормандському форматі з підготовки "дорожньої карти" для реалізації Мінських домовленостей.
23 жовтня 2020
Україна закликає РФ дати пояснення щодо виявлених місією ОБСЄ двох колон вантажівок, які заїхали 16 жовтня на територію ОРДЛО через кордон поза пунктами пропуску.
22 жовтня 2020
Україна не буде задовольняти потреби у воді російських військових баз у Криму - відновлення водопостачання на півострів можливе тільки після деокупації.
РФ слід повернути своїх представників до Спільного центру з контролю й координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
Росія вже майже три місяці блокує конструктивну роботу в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ), вимагаючи від України імплементації політичних положень Мінських домовленостей, і не виконавши, при цьому, передбачених Мінськом безпекових зобов’язань.
09 жовтня 2020
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що на окупованому Донбасі у школах фактично витіснено українську мову, а бізнес можна вести лише з використанням прапора окупаційної адміністрації. У майбутньому це може становити значну загрозу для реінтеграції ОРДЛО.
Україна закликає СММ ОБСЄ здійснювати моніторинг ситуації і в Криму, на який також поширюється мандат Місії, а якщо Росія заборонятиме доступ патрулям на півострів, то це слід відобразити у звітах.
01 жовтня 2020
Після досягнення повної відсутності порушень перемир’я на Донбасі має відбутися виведення російських збройних формувань, найманців та техніки з окупованих територій, а також відновлення урядом України контролю над державним кордоном.
Вчорашнє засідання Тристоронньої контактної групи призупинялося на 3,5 години через не погоджену з іншими учасниками вимогу російської делегації вести аудіо- або відеозапис зустрічі.
30 липня 2020
Під час попереднього перемир’я на Донбасі, яке було оголошено 21 липня 2019 року, збройні формування РФ учинили 4226 порушень режиму припинення вогню.
22 липня 2020
Україна завершила головування у Форумі ОБСЄ з безпекового співробітництва (ФБС) та передала булаву як новий символ головування делегації Німеччини, яка з вересня по грудень очолюватиме цей директивний орган ОБСЄ.
17 липня 2020
Протягом останнього тижня з 8 по 14 липня у результаті розпочатого Росією конфлікту на Сході України загинули 5 українських військовослужбовців, ще 24 отримали поранення.
Тимчасова окупація Росією Криму не повинна використовуватися як привід для заборони доступу на півострів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, мандат якої поширюється на всю територію України.
16 липня 2020
Делегація РФ під час Форуму безпекового співробітництва (ФБС) та Постійної ради ОБСЄ у середу здійснила демарш та залишила засідання.
09 липня 2020
Повноважний представник Російської Федерації у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов заявив під час засідання ТКГ 8 липня, що "на сьогодні в Україні створено ще дві держави".
13 червня 2020
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ почала офіційно визнавати, що здійснює діяльність стосовно анексованого Криму, хоча фізично окупанти її туди і не допускають.
Українські військові не забороняють пересування патрулів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, а лише інколи попереджають про можливу небезпеку на тому чи іншому маршруті, що місія фіксує як недопуск.
12 червня 2020
Керівництво СММ застерігає, що через введені під прикриттям боротьби з COVID-19 обмеження на окупованому Донбасі наразі фактично окремо діють три філіали Місії: з центром у Києві, Донецьку та Луганську.
11 червня 2020
Бойовики навмисно знищили камеру СММ ОБСЄ на ділянці розведення сил у Петрівському після того, як Місія засвідчила там відновлення позицій російських окупаційних сил.
Україна сподівається, що залучення представників окремих районів Донецької та Луганської областей до роботи в Тристоронній контактній групі (ТКГ) полегшить переговірний процес та змусить Росію взяти на себе обов'язки учасника конфлікту.
22 травня 2020
Росія незаконно призиває "на військову службу" жителів окупованого Криму, відправляючи більшість із них для служби у Південному військовому окрузі ЗС РФ, військові частини та командування якого беруть участь у збройній агресії проти України на Донбасі.
21 травня 2020
Намагання Росії заперечувати свою участь у розпочатому нею конфлікті на Донбасі та спроби виставити себе "миротворцем і посередником" пов’язані з наміром Кремля добитися скасування західних санкцій.
19 травня 2020
Ідея щодо запровадження міжнародної миротворчої місії на Донбасі не була відкинута, а продовжує існувати в "обоймі" можливих дій зі встановлення миру та деокупації українських територій.
Ухвалені в ОБСЄ рішення ОБСЄ нерідко є послабленими з точки зору сфери імплементації, але навіть і в такому "узагальненому" стані вони є важливими для України, а сама Організація залишається чи не найкращим місцем привернення уваги міжнародних партнерів до злочинів російської агресії та окупації.
Постпред Росії при ОБСЄ дозволяє собі образливі висловлювання на адресу присутніх на засіданнях представників країн-учасниць, зокрема, заявивши нещодавно, що, мовляв, присутні дипломати нічого не розуміють, а коронавірус вплинув на їх мізки.
18 травня 2020
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) до кінця травня відправить в Україну обладнання для виявлення коронавірусної інфекції COVID-19.
08 травня 2020
Українська сторона не має наміру обговорювати висунуті Росією в рамках Тристоронньої контактної групи пропозиції щодо обмеження доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до ОРДЛО, оскільки місія має зберігати повну свободу у пересуванні відповідно до свого мандату.
30 квітня 2020
Окупанти з березня забороняють патрулям ОБСЄ потрапити в ОРДЛО та до кордону з РФ, що дає змогу російській стороні вільно переміщувати військову техніку окупованою територією і говорити при цьому "нас там нет".
23 квітня 2020
Указ президента РФ, яким українців позбавлено права володіти землею в окупованому Криму, як і черговий незаконний призов кримчан на військову службу є грубим порушенням міжнародного права.
13 березня 2020
Україна рішуче засуджує кампанії залякування та тиску, які Росія здійснює в окупованому Криму, у т.ч. щодо "Свідків Єгови" та кримськотатарських активістів.
Україна закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ приділяти більшу увагу порушенням суверенітету країни з боку Росії на окупованих районах Донбасу, зокрема, таким як введення російської валюти, законодавства та податкової системи.
Російські збройні формування на Донбасі продовжують порушувати домовленість про припинення вогню, і лише упродовж 8-10 березня в результаті їх атак загинули 4 українських воїни, ще 16 отримали поранення.
06 березня 2020
Через деструктивну позицію Росії жоден з узгоджених висновків Паризького саміту в нормандському форматі від 9 грудня 2019 року протягом трьох місяців так і не виконаний у повному обсязі.
28 лютого 2020
Після актів збройної агресії РФ проти Грузії та України багато держав почуваються значно менш захищеними, оскільки не можна передбачити, коли й де кремлівський режим знову застосує військову силу.
27 лютого 2020
Підтримання Росією високого рівня насильства на Донбасі є можливим лише тому, що РФ одноосібно контролює понад 400 км українсько-російського кордону.
14 лютого 2020
Модель поведінки РФ в її агресії щодо України полягає у створенні проблеми, взятті зобов’язань щодо її вирішення, потім порушення цих зобов'язань та створення ще однієї проблеми з вимогою нових поступок з українського боку.
Від 17 вересня 2019-го до 28 січня 2020 року через російські пункти пропуску "Гуково" і "Донецьк", де присутні спостерігачі ОБСЄ, на окуповану територію Донбасу пройшла 341 особа у військовій формі.
30 січня 2020
Російські спроби нав’язування альтернативної реальності щодо ситуації в Україні та заперечення своєї збройної агресії проти сусіда не сприймаються як на засіданнях Постійної ради ОБСЄ, так і на інших міжнародних майданчиках.
22 листопада 2019
Збройні формування РФ намагалися спровокувати українських військових на вогонь у відповідь біля ділянки розведення у Петрівському, щоб звинуватити Україну в порушенні процесу розведення сил.
Україна в ОБСЄ постійно нагадує про анексію Росією Кримського півострову, порушуючи це питання разом із проблемою агресії РФ на Донбасі.
25 липня 2019
СММ ОБСЄ, мандат якої поширюється на всю територію України, включаючи АР Крим та м. Севастополь, могла розпочати хоча б дистанційний моніторинг ситуації в окупованому Криму, як це робить Місія з моніторингу прав людини ООН.
16 липня 2019
Сьогодні наші військові моряки, полонені в Росії, отримають в СІЗО закуплені активістами продуктові набори.
22 березня 2017
Поліція Москви пояснила затримання журналіста Романа Цимбалюка і оператора телеканалу "1+1" Микити Бородіна тим, що хотіла з'ясувати персони затриманих.
21 березня 2017
Журналіст "УНІАН" Роман Цимбалюк розповів подробиці свого затримання у Москві.
У МЗС назвали затримання поліцією в Москві українського журналіста Романа Цимбалюка провокацією.
У Москві поліція відпустила затриманих кореспондента УНІАН у РФ Романа Цимбалюка, оператора телеканалу "1+1" Микиту Бородіна та аспіранта історичного факультету МДУ Захара Сарапулова.
Разом з кореспондентом УНІАН Романом Цимбалюком поліція в Москві затримала оператора "1+1" та аспіранта історичного факультету МДУ Захара Сарапулова, який 18 березня, в день анексії Криму, вивісив на балконі прапор України.
Українські дипломати в Москві з'ясовують обставини затримання журналіста УНІАН в Російській Федерації Романа Цимбалюка.
Кореспондент УНІАН у РФ Роман Цимбалюк заявляє про безпідставність свого затримання поліцією в Москві.
У Москві затримали українського журналіста, кореспондента УНІАН Романа Цимбалюка та аспіранта, який вивісив над МДУ прапор України.