Росія формує нову дивізію біля кордонів Литви – InformNapalm

Росія формує нову дивізію біля кордонів Литви – InformNapalm

Карта
Укрінформ
Росія продовжує формувати ударні з’єднання не тільки уздовж кордонів з Україною, а й впритул біля кордонів країн НАТО. До осені 2021 року РФ планує завершити формування нової 18-ї гвардійської мотострілецької дивізії (МСД) в Калінінградській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє InformNapalm

«Розташування військових частин нової дивізії може вказувати на плани агресії проти Литви, а також плани створення коридору між Калінінградською областю та Республікою Білорусь через Сувальський перешийок. Укомплектування 18-ї МСД Росія планує закінчити вже цієї осені», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за даними OSINT-експертів міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, в складі 18-ї МСД будуть 3 мотострілецькі полки (79-й, 275-й і 280-й), 11-й танковий полк і 4 батальйони (розвідувальний, автомобільний, інженерно-саперний і батальйон зв’язку).

Видання звертає увагу на два вузлові населені пункти формування нового з’єднання російської армії – це міста Гусєв і Совєтськ. Так, у Гусєві (у напрямку до Сувальського перешийку) розміщені основні ударні сили 18-ї МСД: 275-й і 280-й гвардійські механізовані полки і 11-й танковий полк. Відстань до кордону з Литвою – 36 км, а до кордону з Польщею – 26 км. Місто також має вузлову залізничну станцію, через яку здійснюється пряме залізничне сполучення з російськими Москвою, Санкт-Петербургом, Челябінськом, а також з м. Гомель (Республіка Білорусь). У місті Совєтську (безпосередньо біля кордону з Литвою) розміщені 79-й гвардійський механізований полк і 20-й окремий розвідувальний батальйон 18-ї МСД.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Росія має пояснити, як РЛС «Каста» потрапила на Донбас

Крім того, зазначається, що Росія продовжує активно проводити розвідку місцевості в прикордонних районах. 10 червня 2021 р. підрозділи розвідувального батальйону в районі Гусєва відпрацювали ведення відеозйомки вогневих позицій і об’єктів умовного противника із застосуванням БПЛА в складних гідрометеорологічних умовах. Було задіяно 5 комплексів БПЛА.

За даними InformNapalm, військовослужбовці РФ відпрацьовували оперативне отримання інформації про місцезнаходження військ і будівель умовного противника та передачу даних на командні пункти, а також екстрену посадку БПЛА на непідготовлені майданчики в болотистих масивах.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євгенія Цимбалюка, станом на кінець травня Росія продовжує зберігати уздовж кордону з Україною та в тимчасово окупованому Криму до 100 тис. військовослужбовців, близько 1300 танків та 3700 броньованих машин, а також до 1300 артилерійських і 380 ракетних систем.

Крім того, російські окупаційні війська на сході України, які є повністю інтегрованими в російську систему військового управління, налічують понад 35 тис. осіб, у тому числі близько 3 тис. кадрових військовослужбовців ЗС РФ.

Фото з сайту informnapalm.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-