Прага виконує ультиматум і «вирівнює» кількість російських дипломатів

Прага виконує ультиматум і «вирівнює» кількість російських дипломатів

Укрінформ
Чехія приводить кількість російських дипломатів у Празі у відповідність до кількості чеських дипломатів у Москві.

Про це повідомив журналістам міністр закордонних справ Чеської Республіки Якуб Кулганек, передає кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що опівдні 22 квітня сплив час, який уряд Чехії дав російській стороні, аби відкликати своє рішення про вислання 20 працівників чеського посольства у Москві (серед яких 16 дипломатів) та дозволити повернутися їм всім. Відповіді не було.

«Ми, як суверенна та свідома держава, вирішили реагувати так: відповідно до п. 11 Віденської конвенції обмежуємо кількість дипломатів у посольстві РФ у Празі до сучасного стану нашого посольства у Москві», – сказав Кулганек.

Віденський документ є інструментом, який дає змогу вживати такі кроки, підкреслив глава МЗС.

Це рішення набуває чинності сьогодні, 22 квітня.

Російська сторона має час до кінця травня, аби її люди могли повернутися.

Відповідь Росії на видворення із Чехії 18 російських офіцерів спецслужб, які працювали під дипломатичним прикриттям, висиланням 20 працівників чеського диппредстаництва Кулганек назвав «неадекватною». Чехія, за його словами, не хоче ескалації ситуації, але була змушена реагувати на порушення її суверенітету. Цей крок не спрямований проти російського народу, підкреслив Кулганек, а є відповіддю на діяльність російських спецслужб на території ЧР.

«Нинішній паралізуючий стан викликаний не діями Чехії, а російськими», – сказав дипломат і додав, що діяльність посольств за нових умов буде переформатована так, аби максимально виконували свої функції.

Читайте також: Чехія може відмовитися від закупівлі російської вакцини Sputnik V

Прем’єр країни Андрей Бабіш, зі свого боку, підкреслив, що ЧР - суверенна держава, докази про теракт на її території отримані завдяки спецслужбам, поліції ЧР, вони такі, що їх не можна не брати до уваги. «Ми вирішили реагувати адекватно», – заявив глава уряду.

У російському посольстві в Чехії працювало донедавна близько 120 співробітників (з урахуванням генеральних консульств у Брно та Карлових Варах – 140), у тому числі 43 – з дипломатичним статусом. Після відбуття 18 осіб наразі в Празі залишається понад 20 російських дипломатів. У чеському посольстві в Москві - 5 дипломатів. Загалом у диппредставництвах Чехії в Росії працюють близько 60 співробітників. За підрахунками, Росія має забрати орієнтовно 60 працівників свого посольства.

Читайте також: Видворення дипломатів РФ: Північноатлантична рада підтримала дії Чехії

До цього часу найбільшою кількістю оголошених "персонами нон грата" було 105 дипломатів, радянських, яких було видворено з Великої Британії до Москви в 1971 році на тлі викриття британськими спецслужбами російської шпигунської мережі. У відповідь Москва вислала 18 британських громадян і офіційно відкликала свого посла.

У 1986 році уряд Сполучених Штатів Рональда Рейгана вислав 55 радянських дипломатів, що стало відповіддю на вислання з СРСР 5 американських дипломатів.

У 2001 році США депортували 50 російських дипломатів у зв’язку з арештом співробітника ФБР Роберта Ганнсена, який працював на Москву понад 15 років.

У 2016 році США вислали 35 російських дипломатів за втручання в американські вибори.

У 2018 році на знак солідарності з Великою Британією після отруєння подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки президент США Дональд Трамп наказав вислати 60 російських дипломатів і закрити російське консульство в Сіетлі. Британія при цьому вислала 23 дипломатів РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-