Газпром виплатив Польщі $1,5 мільярда за рішенням Стокгольмського арбітражу

Газпром виплатив Польщі $1,5 мільярда за рішенням Стокгольмського арбітражу

Укрінформ
Російська держмонополія Газпром згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу повернула польському імпортеру PGNiG переплату за газ у розмірі 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на "Газпром експорт".

«Сьогодні ТОВ "Газпром експорт" перерахувало польській компанії ПГНіГ грошові кошти, що належать до повернення в зв'язку з рішенням арбітражного трибуналу щодо перегляду ціни з 2014 року за контрактом купівлі-продажу газу в Республіку Польща», - повідомили в "Газпром експорті".

За даними PGNiG, йдеться про суму в 1,5 млрд доларів.

При цьому в Газпром експорті уточнили, що Газпром і Газпром експорт продовжують оскарження цього рішення арбітражного трибуналу в установленому порядку.

Як повідомлялося, PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ "Газпром" і ТОВ "Газпром експорт" у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється в Польщу за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість - 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

Читайте також: Газпром до 1 липня поверне польській PGNiG $1,5 мільярда переплати за газ

30 березня Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скорегувати формулу ціни за контрактом на поставку газу в Польщу газопроводом "Ямал-Європа" ретроактивно з 1 листопада 2014 року.

PGNiG і Газпром експорт раніше в червні підписали доповнення до договору на поставку газу газопроводом "Ямал-Європа" від 1996 року, узгодивши термін виплати ретроактивного платежу до 1 липня.

Газпром і Газпром експорт 29 травня оскаржили в суді округу Свеа остаточне рішення арбітражного трибуналу. Втім, PGNiG уже коментувала, що апеляція розглядає цю справу лише з процедурної точки зору, і неможливо змінити рішення по суті. Зокрема, апеляція Газпрому не впливає на рішення арбітражу про зміну формули ціни, яку тепер обидві сторони договору мають застосовувати, впевнена польська компанія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-