Маршалок Сенату РП закликав відкласти президентські вибори

Маршалок Сенату РП закликав відкласти президентські вибори

Відео
Укрінформ
Президентські вибори в Польщі, які мають відбутися у травні, треба відкласти на період після епідемії COVID-19.

Про це у телезверненні заявив маршалок Сенату Польщі, член опозиційної “Громадянської коаліції” Томаш Гродзький.

“Якщо вибори збільшують ризик для життя і здоров’я, то нашим моральним обов’язком і необхідністю є їх перенесення на період, коли ми подолаємо епідемію, відновимо нормальне функціонування держави і кожного з нас. Тоді буде час на свято демократії (вибори – ред.)”,- зазначив Гродзький.

Він закликав усі політичні сили до співпраці, підкреслюючи, що вибори потрібно відкласти якщо це врятує “хоча б одне життя”. Маршалок Сенату зазначив, що польська влада хоче провести вибори у травні у формі кореспонденційного голосування, “хоча весь світ відкладає різні вибори на пізніші терміни”.

Маршалок Сенату відкинув звинувачення з боку уряду Польщі та політиків правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) у тому, що Сенат, в якому більшість має опозиція, свідомо зволікає з розглядом законопроєкту про кореспонденційне голосування в РП. Він наголосив, що вища палата польського парламенту детально вивчає це питання, зокрема питаючи про думку з цього приводу Державну виборчу комісію, Омбудсмена, Верховний суд та епідеміологів. За його словами, значна кількість цих оцінок стосовно виборів є “дуже критичною”.

Читайте також: У Польщі кількість заражених коронавірусом перевищила 11 тисяч

Як відомо, на розгляді Сенату Польщі зараз перебуває законопроєкт правлячої коаліції щодо проведення кореспонденційного (поштового) голосування під час травневих президентських виборів. Представники влади переконані, що це єдиний можливий варіант провести вибори у період пандемії. В іншому випадку, на їх переконання, у країні може виникнути конституційна криза.

Натомість опозиція та ряд експертів вважають, що проведення як звичайного, так і кореспонденційного голосування у нинішній ситуації є небезпечним для життя та здоров’я людей. Вони пропонують відкласти вибори на пізніше й оголосити надзвичайний стан.

Згідно з попередніми планами, президентські вибори в Польщі мають відбутися 10 і 24 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-