У РФ главі карельського

У РФ главі карельського "Меморіалу" продовжили арешт на три місяці

Укрінформ
Петрозаводський міський суд продовжив на три місяці арешт історику й главі карельського «Меморіалу» Юрію Дмитрієву.

Про це повідомляє видання "7 × 7" .

«Суддя Петрозаводського міського суду Олександр Мерков продовжив термін арешту карельському досліднику сталінських репресій Юрію Дмитрієву до 25 грудня», - йдеться у повідомленні.

Як відомо, у 2016 році проти історика Дмитрієва було порушено справу за звинуваченням у розпусних діях щодо неповнолітньої прийомної доньки й виготовленні дитячої порнографії. У комп'ютері історика виявили фотографії прийомної доньки, які слідчі порахували порнографічними. Сам Дмитрієв заявляв, що робив знімки тільки для того, щоб відстежувати стан здоров'я доньки й звітувати перед органами опіки.

У квітні 2018 року суд першої інстанції виправдав Дмитрієва за основними статтями звинувачення, але це рішення оскаржила прокуратура. Пізніше Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок. 28 червня суд знову заарештував його на два місяці. Історику призначили нову психіатричну експертизу, яка завершилася у серпні.

Дмитрієв упорядковував книги пам'яті жертв політичних репресій у Карелії в 1930-40-і роки. Свого часу він відкрив урочище Сандармох, де було вбито тисячі жертв сталінських репресій, серед них багато українців. Серед них - представники "розстріляного відродження".

Російський «Меморіал» назвав справу проти нього політичною. Близькі та колеги історика також вважають, що справжніми причинами його переслідування є саме пошуки поховань масових репресій.

Читайте також: У Росії за педофілію затримали історика, що співпрацював з Дмитрієвим

Адвокат Дмитрієва розповів про погрози йому в петрозаводському СІЗО. Вимагали написати явку з повинною. Після заяв Дмитрієва, що якщо це продовжуватиметься, то він буде змушений захищати своє життя і честь, і справа може закінчитися трупом, його перевели до іншої камери.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-